طراح اصلی تجزیه عراق رژیم صهیونیستی می باشد
1396/7/5
طراح اصلی تجزیه عراق رژیم صهیونیستی می باشد
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان/ طراح اصلی تجزیه عراق رژیم صهیونیستی می باشد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز درجلسه جهادکشاورزی با موضوع امر به معروف ونهی ازمنکرگفت: طراح اصلی تجزیه عراق و همه‌پرسی اقلیم کردستان رژیم غاصب صهیونیستی می باشد وبه دنبال اهداف سلطه جویانه خود است.
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام حزن و اندوه محرم و شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش، به پیام عاشورا و قیام کربلای حسینی اشاره و بیان کرد: پیام عاشورا تا قیامت این است که انسان تا آخرین نفس‌های خود برای تداوم دین مبین اسلام در تلاش باشد و در برابر ظلم ایستادگی کند.
وی درادامه به ابعاد شخصیتی امام حسین(ع) اشاره کرد وگفت: امام حسین (ع) به عنوان انسان کامل در زمینه اخلاق بهترین اسوه و الگوی ما است. مطالعه اخلاق نیک، رفتار ستوده و معاشرت های دلنشین آن حضرت با انسان های زمان خود، آموزه های عالی دینی، اجتماعی و فردی را برای هر انسان آزاده ای به ارمغان می آورد. شخصيتي‌ والامقام ‌ كه‌ از همة‌ شخصيت‌ها برتر است‌.
ایشان افزودند: روایات مختلفی مبنی بر ابراز علاقة رسول الله(ص) نسبت به امام حسین(ع بیانگر جایگاه وی نزد پیامبراکرم(ص) است. از مهمترین روایات دراین‌باره آن است که آن حضرت در قالب دعا، دوستداری حسین(ع) و دوستداران او را از پروردگار طلب ‌نموده و دوستداران حسین(ع) را دوستان خدا خوانده‌ است. بدین‌ترتیب روایتی از پیامبر(ص) مبنی بر اینکه ناراحتی و گریة حسین(ع)، سبب آزار و ناراحتی وی می‌گردد، قابل درک است.
آیت الله سیدمحمدحسینی شاهرودی به اهداف امام حسین(ع)اشاره کردواظهارداشت:امام‌ حسین(ع) در ایمان‌ به‌ هدف‌ و مقصد قیام‌ خود مانند جدّش‌ بود. او هدف‌ خود را حق‌ و امویان‌ را باطل‌ می‌دانست‌ و برنامه‌هایی‌ را که‌ اجرا کرد، سبب‌ نجات‌ اسلام‌ و مسلمین‌ تشخیص‌ داد و تنها راه‌ منحصر به‌ فرد مبارزه‌ با نقشه‌های‌ خائنانه‌ بنی‌امیه‌ را قیام‌ علیه‌ آنان‌ و خودداری‌ از بیعت‌ و تسلیم‌ دانست‌. او یقین‌ داشت‌ راهی‌ را که‌ انتخاب‌ کرده‌، موافق‌ با رضای‌ خداست‌. به‌ همین‌ دلیل‌ صادقانه‌ و قاطعانه‌، مخالفتش را با زمامداری‌ یزید اعلام‌ کرد. مطالعه‌ تاریخ‌ کربلا نشان‌ می‌دهد که‌ در همه‌ جای‌ آن‌، ایمان‌ استوار امام، خاندان‌ و اصحابش‌ ‌ به‌ چشم‌ می‌خورد.
ایشان خاطر نشان کرد: امر به معروف یک تفکر است و ما تصمیم می‌گیریم تا در جبهه حق باشیم و یا در جبهه گمراهی و ذلالت سنگر بگیریم.
نماینده ولی فقیه دراستان  بیان داشت :اهداف وجریان قیام امام حسین باید برای همیشه درطول تاریخ ماندگار ومورد توجه واهتمام مسلمین ورهبران دینی قرارگیردوکسانی که توجه به عزاداری امام حسین(ع) نداشته باشند غافل وبه دورازعقلانیت هستند.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: برای اینکه انسان به آن جایگاه شایسته و والایی که خداوند برای آن در نظر گرفته است برسد بسترها و زمینه‌های مختلفی فراهم است و ابزارهای متعددی نیز تدارک دیده شده است که امر به معروف و نهی از منکر یکی از این ابزارها است
وی بااشاره به بحث رفراندوم دراقلیم عراق ووضعیت اقتصادی درمنطقه اقلیم ابرازداشت:این اقلیم ۲۰ میلیون دلار بودجه مالی برای برگزاری رفراندوم را نداشت و در معامله با عربستان، شرط تامین این بودجه، اجازه عبور نیروی داعش توسط اسرائیل برای استقرار در افغانستان اعلام شد.
ایشان افزود:انتقال کردهای یهودی ساکن اسرائیل به اقلیم کردستان دسیسه‌ای است تا تسلط یهود بر منطقه را افزایش دهد.
وی گفت: امروز جای تاسف بسیار دارد که در خیابان های یک کشور مسلمان و اسلامی پرچم های رژیم جعلی اسرائیل مشاهده می شود و البته در این میان سیاست مداران این خطه خود را آویزان رژیم صهیونیستی کرده اند تا همچنان در قدرت بمانند که البته این راه بیهوده است و نتیجه ای جز شکست ندارد
به گفته نماینده ولی فقیه در کردستان، اکنون صهیونیست با ترفندها و جنگ‌هایی که در کشورهای مسلمان به راه انداخته است یک هدف دارد و آن نیز نابودی مسلمان است چه نابودی جسم آنان چه بی تفاوت کردن جوامع در مقابل منکراتی که پیش می‌آید
نماینده مردم کردستان درمجلس خبرگان رهبری گفت: رژیم صهیونیستی دوست و حامی کردهای عراق نیست، بلکه برای رسیدن به اهداف و مقاصد شوم خود در این منطقه حضور دارد. 
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به وضعیت اسفناک مسلمانان میانمار، به سابقه استکبار در کشتار مسلمانان اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی تنها مدافع همه جانبه مسلمانان و مظلومان در هر نقطه از جهان است.
وی درپایان با بیان اینکه زمانی که داعش به شمال عراق حمله کرد تنها کشوری که به داد کردهای این منطقه رسید جمهوری اسلامی ایران بود، یادآور شد: کسانی که تا دیروز با رژیم بعث عراق همدست شده و کردهای این منطقه را به خاک و خون می کشیدند امروز مدافع مردم کرد شده اند.

آخرین کتاب ها