برگزاری آئین سنتی مذهبی عزاداری حسینی درسنندج درروز عاشورا
1396/7/9
برگزاری آئین سنتی مذهبی عزاداری حسینی درسنندج درروز عاشورا
برگزاری آئین سنتی مذهبی عزاداری عاشورای حسینی درسنندج

به گزارش روابط عمومی دفترنماینده ولی فقیه دراستان کردستان،  جای جای استان کردستان در روز عاشورا صحنه پرشور عزاداری عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش شده و مردم شهرهای مختلف استان اهم ازتشیع واهل سنت دررثای سرور و سالار شهیدان، با مرثیه سرایی، سینه زنی و زنجیر زنی اشک ماتم ریختند.
عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) امروز یکشنبه مصادف با روز عاشورا در جای جای استان شهید پرور کردستان هیات های سینه زنی و زنجیرزنی به راه انداخته و با شور حسینی، شعور دینی و مذهبی خود را به نمایش گذاشته اند.
امروز عاشقان اهل بیت(ع) در این دیار علاوه بر حضور پرشور در مراسم عزاداری و اطعام مردم، نذر خویش را نیز ادا می کنند.
مردم شهید پرور این استان با سر دادن نوای 'لبیک یا حسین'،' لبیک یا زینب' و'لبیک یا عباس'بار دیگر با آرمان های امام حسین(ع) که زندگی با عزت و دفاع از حق و حقیقت است تجدید پیمان کردند. 
عاشورا برپا بود و سخنرانان و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این آیین ها مردم را با سیره و راه و روش اهل بیت (ع) آشنا کردند و با مرثیه سرایی بر شور عزاداری های مردم استان افزوده اند.

درهنگام اذان ظهر نماز ظهر عاشورا به امامت حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه دراستان وباشرکت جمع کثیری از عزاداران حسینی اقامه شد.
نظیر چنین آیین هایی در شهرستان های بیجار،قروه،کامیاران،سقز،بانه،مریوان،،دهگلان، سریش آباد، دلبران ، حسن آباد یاسوکند، دزج، و دیگرشهرهای استان نیزبرگزارگردید.
 
 
 


آخرین کتاب ها