حوزه ها مرکز ترویج دین و تقوا هستند
1399/1/26
نماینده ولی فقیه در کردستان
حوزه ها مرکز ترویج دین و تقوا هستند
نماینده ولی فقیه درکردستان با اشاره به نقش حوزه ها در مقابل با استکبار جهانی و ترویج دین گفت: خوشبختانه حوزه ها مرکز ترویج دین هستند و از صدر اسلام تا به امروز دین، ایمان و تقوا را درجامعه گسترش داده اند.و چون درمقابل ترفندهای استکبار جهانی ایستادگی کرده اند آنان و نوکرانشان همیشه قصد تعرض به این قشر تأثیرگذار را داشته‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید حوزه علمیه برادران استان ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار داشت: حوزه‌ها جایگاه ویژه‌ای در روحانیت دارند و به دلیل نقش ویژه آنها در جامعه باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.
 
وی با اشاره به نقش حوزه ها در مقابل با استکبار جهانی و ترویج دین گفت: خوشبختانه حوزه ها مرکز ترویج دین هستند و از صدر اسلام تا به امروز دین، ایمان و تقوا را درجامعه گسترش داده اند.و چون درمقابل ترفندهای استکبار جهانی ایستادگی کرده اند آنان و نوکرانشان همیشه قصد تعرض به این قشر تأثیرگذار را داشته‌اند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با یادآوری اینکه هم‌اکنون حوزه‌های با تربیت نیروهای متدین، انقلابی، متعهد و ولایت‌مدار تأثیرات خوبی  در جامعه و میان جوانان دارند، تصریح کرد: این افتخار ماست که در این دوران، حوزه‌ها با پیدا کردن حاکمیت خود، کارایی خود را به جهان ثابت کرده است.
 
وی گفت: در سه دهه اخیر روحانیون زیادی با پیروی از فرامین مقام معظم رهبری در حال فعالیت و نقش‌آفرینی هستند، بنابراین هر چه دنیا به این سمت معنویت کشانده شود، نیاز به حوزه بیشتر خواهد شد.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ابراز کرد: تمامی تلاش دشمنان در این شرایط کنونی، هدایت انسان‌ها به سمت شیطان، فساد، بی‌بند و باری و مادیات است، بنابراین باید آنها را متوجه کرد که به سمت دین و حوزه بیایند.
 
    وی با ذکر اینکه حوزه‌ها نقش اساسی در گام اول انقلاب و 40 سال اخیر داشته‌اند، تاکید کرد: در گام دوم انقلاب از روحانیون و طلبه‌ها انتظار بیشتر است چراکه رهبر معظم انقلاب در تفسیر و منشور این بیانیه خودسازی، جامعه‌پردازی و  ایجاد تمدن اسلامی در بعد فرهنگی، فکری، معنوی و انسان‌سازی تأکید فرموده است.
 
وی با تاکید بر اینکه حوزه‌های علمیه «ضد فرهنگ‌ها» را تبیین کنند، اظهار کرد: باید اساتید حوزه‌ها در مسائل تبلیغی و مقابله با تهدیدات و تهاجم بیگانگان در استانی همچون کردستان حضور پررنگ‌تر و فعال‌تر داشته باشند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: خوشبختانه به‌دلیل فراهم‌شدن شرایط و امکانات لازم، نگاه اهل سنت به روحانیون اهل تشیع و پذیرش آنها در جامعه بسیار خوب، برادرانه و متحدانه است و این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود به کرونا اشاره و یادآور شد: با شیوع این ویروس تلنگرهای بسیاری به افراد جامعه زده شد و سبب شده که توجه به معنویت، پناه‌بردن به خدا و دعا بیشتر شود اما از روحانیون انتظار می‌رود در این شرایط حضور خود را اعلام و با آغاز اقدامات و حرکت‌های خیرخواهانه، به محرومان و آسیب‌دیدگان متأثر از این بیماری کمک کنند.

آخرین کتاب ها