مجموعه علوم پزشکی استان عملکرد قابل قبولی در مهار و کنترل کرونا داشت
1399/2/2
نماینده ولی فقیه در کردستان
مجموعه علوم پزشکی استان عملکرد قابل قبولی در مهار و کنترل کرونا داشت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز با حضور دردفتر مدیریت علوم پزشکی استان کردستان با مسئولین این نهاد دیدار و از خدمات و عملکرد قابل قبول و شبانه روزی مجموعه کادر پزشکی و پرستاران پرتلاش استان درکنترل و مهار ویروس کرونا و رسیدگی و پرستاری از مبتلایان این ویروس منحوس تقدیر و تشکر نمودند.
وی با بیان اینکه وجود این ویروس توجه بیشتر جهانیان به خدا را به همراه داشت افزود: معمولا خداوند امت ها  را به شکلهای مختلف امتحان و آزمایش می کند و انسانها هرچه از لحاظ علمی و معنوی بیشتر رشد می کنند آزمایش الهی نیز برای آنان سخت تر خواهد شد.
 
نماینده ولی فقیه تصریح کرد: این ویروس کرونا زمینه ای شد که یک سری انسانهای پاک و خدمتگذار در مجموعه علوم پزشکی خود را نشان دهند و علاقه مندی و تعهد وجدانی خود را به اثبات برسانند و در جبهه سلامت با این ویروس بجنگند و جانفشانی کنند همانطور که در زمان جنگ قهرمانانی ظهور پیداکردند واگر جنگ نمی شد آنها نمایان و معلوم نبودند .
وی خاطر نشان کرد : در این مدت چند ماهه فشار سختی بر مجموعه نظام پزشکی از جمله پزشکان و پرستاران و کادراداری و خدمات بیمارستانی وغیره آمده است ولی خود این فشار یک رزمایش بزرگی بود که در این شرایط سخت از نظر نفسانی با خود مبارزه کنند و به افتخاراتی دست پیدا کنند.آنهایی که افتخار شهادت راه سلامت را پیدا کردند برای همیشه ماندگار شدند.
آیت الله حسینی شاهرودی اظهارکرد: همانطور که ما درجنگ با دشمنان مقاومت و مبارزه کردیم واین قدرت جهانی و بین المللی را به دست آوردیم که امروز مانع اصلی قدرتهای بزرگ دنیا شده ایم این جنگ کرونایی نیز باعث شد نظام علوم پزشکی کشور قدرت و توانای خود را متوجه جهانیان کند. 
وی به سواستفاده های نیروهای نفوذی معاند داخلی در بحث کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به تلاش شبانه روزی نظام پزشکی و دیگر ارگانهای انقلابی برای مهار این ویروس،  در آن طرف دیگر این قضیه نیروهایی نفوذی و معاند داخلی قرارگرفته بودند که به بهانه های مختلف دنبال ضربه زدن به نظام بودن اما خداوند کمک کرد همه دلسوزان نظام پای کار آمدند و توانستند شیوع این ویروس را کنترل و مهار کنند و ملت را نیز درتبعات آن حفظ کنند.
نماینده ولی فقیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه کمک رسانی و همبستگی در بحث کرونا گفت: مقام معظم رهبری این همدلی و همبستگی کرونایی را یک رزمایش مواسات نامیدند که  یک بُعد رزمایش کمک مؤمنانه مادی است که به معیشت مردم کمک می‌شود و باید مورد تاکید باشد.
وی با اشاره به اهمیت خدمت به نیازمندان جامعه در این مورد افزود: کمک به مستضعفان و کسانی که از لحاظ اقتصادی آسیب دیده اند بسیار مهم و ارزشمند است در این برهه ما شاهد کمک رسانی منسجم به نیازمندان و محرومان جامعه بودیم .
نماینده ولی فقیه گفت: دشمنان خبیث آمریکایی و اروپایی متاسفانه با این اوضاع و احوال از انتقال مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده به کشور ممانعت کردند اما با همه این شرایط تلاش شد مشکل عرضه و تقاضا در بازار کشور برای مواد مورد نیاز ضدعفونی کننده و بهداشتی حل شود و خدا کمک خواهد کرد در این حوزه نیزبه خودکفایی خواهیم رسید .
 

آخرین کتاب ها