میزان اعتماد مردم به عالمان دینی مرتبط با مرتبه علم و تقوای آنان است
1399/2/4
نماینده ولی فقیه در نشست با مسئولین نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان
میزان اعتماد مردم به عالمان دینی مرتبط با مرتبه علم و تقوای آنان است
روحانیون درهمه زمان و مکان باید نقش خود را درجامعه احیاء کنند افزود: همیشه انتظار از روحانیت بیشتر است تا افراد عادی و اشتباه یک روحانی به جهت اینکه دستورات خدا و پیامبر(ص) را ترویج می‌دهد، تأثیر عمیق‌تری خواهد داشت و میزان اعتماد مردم به عالمان دینی مرتبط با مرتبه علم و تقوای آنان است. در واقع خوش رفتاری و مردم‌داری جزء شاخصه های اصلی محسوب می‌شود.
ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در نشست با روحانیون مسئول نهاد نمایندگی، ضمن تبریک فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان، به تشریح  و فیوضات این ماه پرداخت و گفت: در اين ماه كه قرآن معجزه پيامبر اعظم و كتاب رستگاری انسان‌ها نازل شده و درهای رحمت و مغفرت بر روی مومنان گشوده می‌شود، مسلمانان بايد برای بهره‌گيری از فيوضات اين ماه بزرگ و تقرب به درگاه الهی بيشتر تلاش كنند.
وی ماه رمضان را ماه مغفرت و بركت الهی خواند و افزود: در اين ماه مومنان علاوه بر طاعت و عبادات مخلصانه به درگاه باری‌تعالی بايد به ياری مستمندان و فقيران جامعه شتافته و آنها را از بركت سفره‌های اطعام ماه رمضان بهره‌مند سازند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان به تکلیف روحانیون در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در این ماه که خدا میزبان است و همه  ما  مهمان او هستیم فرصت ویژه ای برای روحانیون و طلاب جهت ادای تکلیف سنگینی که دین اسلام بر دوش آنها قرار داده وجود دارد.
وی گفت: در قرآن و روایات تاکید فراوان شده است که مومنان چه اعمالی داشته باشند. ضروری ترین ویژگی مومن انجام واجبات و ترک محرمات است. مومن واقعی کسی است که بتواند اعمالی که توصیه شده و واجب است انجام دهد و از حرام نیز دوری کند.
آیت الله حسینی شاهرودی در همین راستا افزود: مومن چنانچه بخواهد به درجات بالایی دست یابد باید در کنار انجام واجبات و ترک محرمات عمل به مستحبات را نیز در برنامه زندگی خود داشته باشد. خیرات از جمله مستحبات است.
وی در ادامه اظهار کرد:از آغاز بحران کرونا در داخل کشور، منطقه و جهان به‌خصوص کشورهای مدعی و عناصر ضدانقلاب تبلیغات گسترده‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی کردند اما خداوند کاری کرد که اروپا وآمریکا که ادعای پیشرفت علمی و پزشکی دارند ضعیف تر از ایران عمل کردند.
 نماینده مردم استان درمجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ایران درسطح جهان در این قضایای مبارزه با ویروس کرونا جز بهترین‌ها بوده چون مقام معظم رهبری از روز اول که پیام بسیار امیدبخشی دادند مردم نیز از همه ظرفیت‌ها استفاده کردند .ودر نهایت به نفع ایران تمام شد و جبهه کفر یکبار دیگر شکست خواهد خورد.
وی با بیان اینکه روحانیون درهمه زمان و مکان باید نقش خود را درجامعه احیاء کنند افزود: همیشه انتظار از روحانیت بیشتر است تا افراد عادی و اشتباه یک روحانی به جهت اینکه دستورات خدا و پیامبر(ص) را ترویج می‌دهد، تأثیر عمیق‌تری خواهد داشت، و میزان اعتماد مردم به عالمان دینی مرتبط با مرتبه علم و تقوای آنان است. در واقع خوش رفتاری و مردم‌داری جزو تقوا محسوب می‌شود.
نماینده ولی فقیه اظهارداشت: در طول تاریخ علما به عنوان زمامداران مردم نقش ایفا کرده اند و از جایگاه خاصی برخوردار بوده اند و درطول تاریخ هم هجمه هایی برعلیه آنها صورت گرفته است و مورد تهمت قرارگرفته اند اما نباید این تهمت ها روحانیون را در انجام رسالت خویش دلسرد و ناامید کند.
 وی گفت : طلاب و روحانیون باید حرمت و جایگاه لباس روحانیت را حفظ کنند چون آنها درگروه رسول خدا و اهل بیت (ع) قرار گرفته اند و آنان  را به عنوان وارث خود قبول کرده است و این لباس بسیار مقدس است و طلاب باید حرمت آن را حفظ کنند .
آیت الله حسینی شاهرودی افزود:آنچه که باعث اثرگذاری و جذب انسان می شود نوع رفتار و اعمال او می باشد چون هم خدا این اعمال را می بیند وهم مردم پس با رفتار و کردار درست روحانیون باید کاری کنند که مردم به سمت و سوی اینها بیایند و طوری نباشد که از رفتار و کردار ما فرار کنند .
نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: روحانیت در تمام مقاطع تاریخی مدافع و پشتیبانی حقیقی دین و ارزش های معنوی بوده است. و امروز نیز مردم ما را نماینده دین می دانند پس نباید رفتار واعمال ما باعث شود دیگران از دین خارج شوند و نسبت به دین واسلام و روحانین بدبین شوند و باید با رفتار وصداقت پشتیبان دین خود باشیم.

آخرین کتاب ها