وساطت و پیگیری‌های مستمر و دلسوزانه نماینده ولی فقیه در استان کردستان سبب بخشش قاتل و زندانی محکوم به قصاص شد.
1399/2/10
نماینده ولی فقیه در کردستان
وساطت و پیگیری‌های مستمر و دلسوزانه نماینده ولی فقیه در استان کردستان سبب بخشش قاتل و زندانی محکوم به قصاص شد.
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی با پیگیری های مستمر و دلسوزانه خود موجب وساطت و بخشش یک زندانی محکوم به قصاص در زندان مرکزی سنندج شد. 
امشب هر 2 خانواده میرکی و رنجبری به دیدار نماینده ولی فقیه در استان کردستان آمدند تا از وساطت و تلاش‌های ایشان قدردانی کنند. 
 
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در این دیدار ضمن گرامیداشت ماه پرخیر و برکت رمضان اظهار داشت: اتفاقی که روی داد، عنایت خداوند‌متعال است و تمام افرادی که زمینه‌ساز آزادی این جوان شدند، واسطه‌ای از لطف و توجه خداوند بودند.
 
وی با ذکر اینکه تلاش برای آزادی یک جوان، کار بزرگ و ارزشمندی است، افزود: خداوند متعال در آیات متعددی به عدل و انصاف تأکید کرده است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه در آیات مربوط به قصاص بر عفو و بخشش هم توجه شده است، گفت: این عفو می‌تواند واسطه‌ای برای جلب توجه، خیر و عنایت خداوند باشد.
 
وی با تأکید براینکه صلح میان دو برادر مسلمان، دوستی و مهربانی را به‌همراه خواهد داشت، تصریح کرد: زمانی که گذشت رخ می‌دهد، دشمنی‌ها تبدیل به دوستی می‌شود و در نهایت جان یک جوان به او بخشیده می‌شود.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با گریز به اینکه جزای هر عمل متناسب با آن تعیین شده است، ادامه داد: با وجود این جزا باید توجه داشت هرکس که گذشت کند، اجرش با خداوند خواهد بود.
 
وی با اذعان به اینکه «گذشت» کفاره و صدقه‌ای برای گناهان است، خاطرنشان کرد: صلح خیر است و نباید بین خانواده‌ها با کینه و کدورت، تفرقه و جدایی انداخت.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری توجه به صلح و نیکی در ماه مبارک رمضان را شایان توجه دانست و توضیح داد: در ماه مبارک رمضان اجر کارهای نیکی که انجام می‌شود، مضاعف خواهد بود.
 
وی با اشاره به اینکه بخشش علاوه‌بر فرد خاطی، دل بسیاری از مؤمنین را شاد می‌کند، اظهار کرد: همه کسانی که واسطه شده‌اند و باعث بخشیدن فردی می‌شوند نیز در این شادی شریک خواهند شد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تأکید بر اینکه بخشش سرنوشت فرد را تغییر خواهد داد، افزود: بزرگواری پدر و مادر فرد کشته شده، دیگران را تشویق می‌کند که لذت عفو و گذشت را درک کرده و از اینکه جان کسی را نگرفته‌اند، احساس خرسندی و رضایت کنند.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در پایان با بیان اینکه زمانی که مردم به همدیگر رحم کنند، خداوند نیز به آنان رحم خواهد کرد، یادآور شد: خداوند غفور، رحیم و رحمان بوده و این رحمت نامتناهی است.

آخرین کتاب ها