ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای انجام امر به معروف در جامعه است
1399/2/15
نماینده ولی فقیه در کردستان
ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای انجام امر به معروف در جامعه است
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ، افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب و نقش مهمی در ساختن جامعه دارد و انتظار می‌رود مسئولان تحقق این فریضه الهی را از خود آغاز کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی بعداز ظهر یکشنبه  در نخستین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با تبریک ایام ماه مبارک رمضان و تسلیت وفات حضرت خدیجه(س) اظهار داشت: مهم‌ترین فضیلتی که خداوند متعال به حضرت خدیجه(س) بخشید، توفیق همسری و مؤانست با برترین خلایق و خاتم پیامبران یعنی محمد مصطفی(ص) بر اساس مشیت خداوند متعال و با اراده الهی بود.

وی به اهمیت و جایگاه تقوا در اسلام اشاره کرد و گفت: "تقوا" در آیات و روایات عامل سعادت و رستگاری انسان‌هاست، اگر مسئولان جامعه به تقوا برسند، همه مشکلات برطرف و توانمند خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر ضرورت خودداری از کارهای خلاف تصریح کرد: نخستین قدم در کنترل نفس، تسلط و در اختیار گرفتن فزون‌طلبی‌های نفس است، بنابراین باید همواره حواسمان را جمع کرده و مراقب رفتار و گفتار خود باشیم.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای انجام امر به معروف در جامعه است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب و نقش مهمی در ساختن جامعه دارد و انتظار می‌رود مسئولان تحقق این فریضه الهی را از خود آغاز کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه اگر بخواهیم گناهان از جامعه رخت بربندد، باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رواج یابد؛ اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر تنها با یک بار تذکر دادن کامل نمی‌شود و زمانی این هدف تحقق یافته که دیگر شاهد بروز منکر در جامعه نباشیم.

وی با بیان اینکه مسئولان خیلی راحت امر به معروف و نهی از منکر کنند و در پیشبرد اهداف، ساده‌ترین راه را انتخاب کنند؛ تاکید کرد: حرمت و شئونات ماه رمضان باید با فرهنگ‌سازی لازم در سطح شهر حفظ شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن قدردانی از مدافعان امنیت و سلامت، بخش درمان و همراهی مردم برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان، عنوان کرد: همه مسئولان و مردم در این روزهای کرونایی حماسه آفریدند و همواره به این عظمت، توان و فهم می‌بالیم.  

وی با تاکید بر اینکه باید همه با هم در این روزهای کرونایی فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنیم، ابراز کرد: باید مسئولان علاوه‌بر پیشبرد اهدا و برنامه‌ها، همواره شرایط مردم را نیز در نظر بگیرند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با یادآوری اینکه کامل‌ترین نوع حجاب برای خانم‌ها چادر است، ادامه داد: باید تک‌تک‌ انسان‌ها از معروفات پیروی و از منکرات دوری کنند تا بلکه جامعه‌ای سالم و به‌دور از هرگونه مشکل و آسیبی داشته باشیم.

وی با ذکر اینکه مؤمنان همواره انسان‌ها را به خوبی‌ها و منافقین انسان را به بدی ترغیب می‌کنند، افزود: دشمنان همواره با تلاش‌های شبانه‌روزی خود و ترویج بی‌بندوباری به‌دنبال ترویج منکرات و فرهنگ غربی در جامعه اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گسترش یابد، یادآور شد: می‌توان با روش‌های صحیح امر به معروف و نهی از منکر، جامعه‌ای ایده‌آل ایجاد و مشکلات و آسیب‌ها را به‌درستی رفع کرد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر در بحث تذکر به دستگاه‌ها و بخش‌هایی که به این فریضه الهی در استان بی‌توجه هستند، قابل تقدیر است؛ افزود:  اگر امروز امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کم‌رنگ شده دلیل را کم‌کاری خود مسئولان می‌دانم.

آخرین کتاب ها