مهم ترین رسالت معلم، تربیت و انسان سازی است
1399/2/15
نماینده ولی فقیه در استان کردستان :
مهم ترین رسالت معلم، تربیت و انسان سازی است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تربیت و انسان سازی را مهم ترین رسالت معلم عنوان کرد و گفت: تربیت باعث تقرب انسان به خداوند می شود .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان  کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در دیداربا فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، مدیر کل آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان بسیجی استان که به مناسبت هفته معلم و هفته بسیج فرهنگیان انجام شد با گرامیداشت یاد و خاطره استاد فرزانه، معلم شهید مرتضی مطهری، و تبریک روز معلم و هفته بسیج فرهنگیان اظهارداشت: بهترین تعریفی که  درباره معلم می توان گفت اینکه معلمی شغل انبیاء است و اینها همچون انبیاء در تربیت انسان نقش دارند.

وی از ماه رمضان به عنوان ماه برکت، رحمت و مغفرت نام برد و با بیان اینکه رمضان ماه خدا و افضل ماه های سال است، گفت: شب و روز و تمام ساعات و لحظات این ماه دارای برکت است و باید ضمن قدرشناسی، از فیوضات این ماه به نحو احسن بهره گرفت .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان هم چنین به مناسبت های این ماه، سالروز وفات حضرت خدیجه ( س ) همسر مکرم رسول گرامی اسلام ( ص ) و ویژگی ها و عنایت خداوند متعال به این بانوی برگزیده و نقش ایشان در پشتبانی اسلام اشاره کرد و گفت: لیالی پر خیر و برکت قدر و شهادت امیر مومنان علی بن ابیطالب ( ع ) از دیگر مناسبت های این ماه است .

آیت الله حسینی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود، توصیف امام راحل از مقام شامخ معلم با مضمون « معلمی شغل انبیاست» را بهترین توصیف معلمی عنوان کرد و با بیان اینکه رسالت معلمی، تربیت و انسان سازی است، اظهار داشت: تربیت، بالاترین مشخصه انسان است .

وی با بیان اینکه معلم برای انجام وظیفه خود در عرصه تعلیم و تربیت انتخاب می شود، گفت: اگر ما این نگاه را به معلمی داشته باشیم دیگر دچار حواشی نخواهیم شد و البته که باید با کاهش فاصله در پرداخت ها، به مسائل معیشتی معلمان نیز توجه ویژه شود .

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری،هدف از ارسال پیامبران از سوی خداوند را هدایت بشر عنوان کرد و با تاکید بر اینکه اسلام برای همه ابعاد زندگی بشر برنامه دارد، گفت: اگر تربیت ما اسلامی باشد، همه برنامه ها مورد توجه قرار می گیرد .

وی با تاکید بر اینکه در فرآیند تعلیم و تربیت، تربیت بر تعلیم اولویت دارد، پیشرفت های کشور را حاصل تربیت قرآنی دانست و تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش بتواند تربیت اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهد و دانش آموزان درست تربیت شوند ، همه جا درست خواهد شد و همه باید در این راستا تلاش کنیم .

نماینده ولی فقیه در کردستان در بخش دیگری از سخنان خود، قدرت علمی، قدرت نظامی و برخورداری از تقوی الهی را لازمه سرآمد شدن از منظر اسلام دانست و با بیان اینکه در برابر دشمنان اسلام باید قوی بوده و خود را مجهز کنیم، اظهار داشت: قدر علمی باعث می شود انسان به ناشناخته ها دست یافته و تقوا نیز موجب تقرب انسان به خدا می شود .

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه تعلیم و تربیت دو بال برای شکوفایی انسان است، گفت: تربیت باعث رسیدن انسان به خداوند می شود و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در تلاش است که دانش آموزان به مراحلی از حیات طیبه و قرب الهی دست یابند .

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات و مساعی معلمان و فرهنگیان، ابراز امیدواری کرد تلاش معلمان در عرصه تعلیم و تربیت ، باعث تربیت انسانهای بزرگی همچون شهید مطهری شود .  

آخرین کتاب ها