خدمت در جمعیت هلال احمر افتخار بزرگی است
1399/2/20
نماینده ولی فقیه در کردستان
خدمت در جمعیت هلال احمر افتخار بزرگی است
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه خدمت در جمعیت هلال احمر افتخار بزرگی است اظهارداشت: از آنجا که جمعیت هلال احمر در سخت ترین شرایط و بحرانی ترین لحظات به ویژه درهنگام خشم و قهر طبیعت در کنار همشهریان و هموطنان و همنوعان خود حاضر هستند و برای آسایش و رفاه آنها تلاش می کنند این در نزد خداوند خیلی با ارزش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در دیدار با مدیرعامل و کارکنان جمعیت هلال احمر استان  کردستان ضمن تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و گرامیداشت هفته هلال احمر اظهارداشت: افتخار جمعیت هلال‌احمر، خدمت‌رسانی به مردم است و در هر صحنه‌ای تلاش می‌کند که کنار مردم باشد،

  وی در ابتداء به برکات و فیوضات روزه داری درماه مبارک رمضان پرداخت وگفت: روزه یک موهبت بزرگ الهى است که خداوند آنرا به عنوان یک فریضه بر بندگان خویش  واجب نمود. تا عامل بازدارنده از گناه و سرکوب کننده نفس عصیانگر باشد.
نماینده ولی فقیه  با بیان اینکه رشد و تعالی معنوی انسان در ماه مبارک رمضان، فلسفه روزه‌  داری است، اضافه کرد: فطرت همه انسان ‌ها پاک است که در لحظه تولد در وجودشان قرار دارد؛ اما در طول زمان و گذر زندگی این ذات پاک دچار غبار و آلوگی‌ هایی می ‌شود و برای زدودن این ناپاکی‌ ها، خداوند فرصت ‌هایی را برای بندگان ایجاد کرده است؛ روزه ‌داری بهترین زمان برای زدودن گرد و غبار و تیرگی ‌ها از جان و وجدان آدمی است.
وی به نقش روزه داری در رشد وکمال معنوی انسان اشاره کرد و بیان داشت:  روزه ‌داری انسان را به معنویت می ‌رساند و زمینه عروج و نزدیکی انسان به معبود را فراهم می ‌کند، همین معنویت است که موجب تکامل انسان می‌ شود و او را از گناه و انحراف دور می ‌کند،و انسانهایی که به درجه والای انسانیت رسیده اند جزء این نبوده مگر در این دنیا زمینه آن را فراهم نموده باشند.
آیت الله حسینی شاهرودی  تصریح کرد: روزه داری عامل و عرصه رشد معنوی و ارتقای روحی انسان می باشد و این فریضه واجب می تواند زمینه هرچه بیشتر کسب تقوا را در وجود آدمی فراهم نماید.
وی به آثار و برکات روزه  برای انسان در ابعاد مختلف اشاره کرد و اظهارداشت: یکی ازمهمترین اثر روزه بعد معنوی و تقوایی آن است که تقوا در اسلام به عنوان ارزش اصیل اخلاقى و هدف تشریع احکام معرفى شده است.
نماینده ولی فقیه در ادامه به آثار جسمانی روزه اشاره کرد و بیان داشت: اصل روزه ‌داری فواید بسیاری از نظر جسمانی برای انسان دارد و بهترین وسیله براى بهداشت جسم واستراحت معده است که اطبا و متخصصان علوم پزشکی کاهش و رفع امراض را از جمله این فواید می‌دانند؛ اما تقویت بعد روحی و معنوی این فریضه واجب الهی با‌اهمیت ‌تر است.
نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات وعملکرد جمعیت هلال احمر پرداخت وخاطر نشان کرد: اقدامات خیرخواهانه و خدمت رسانی جمعیت هلال احمر در حوادث پیش آمده به مردم با انگیزه الهی از بالاترین عبادات است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه خدمت در جمعیت هلال احمر افتخار بزرگی است اظهارداشت: از آنجا که جمعیت هلال احمر در سخت ترین شرایط و بحرانی ترین لحظات به ویژه درهنگام خشم و قهر طبیعت در کنار همشهریان و هموطنان و همنوعان خود حاضر هستند و برای آسایش و رفاه آنها تلاش می کنند این در نزد خداوند خیلی  با ارزش است.
نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری به نقش آفرینی جوانان  در عرصه امداد و نجات اشاره کرد و گفت:  افتخار هلال احمر این است که از خود جوانان وارد صحنه امداد و نجات می کند و جوانان نقش مهم و پررنگی در برنامه‌های جمعیت هلال احمر دارند که آموزش همگانی برای جوانان در این زمینه حرف اول را می زند.
وی تصریح کرد: هلال احمر باید در تربیت نیروی انسانی برای آینده از جوانان استفاده کند و از همه مهمتر علاوه بر نقش آفرینی‌های موثر در جامعه باید برای مردم و خانواده‌ها نیز مباحث آموزشی و پیش گیرانه را مطرح کنند.

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به فعالیت چند وجهی جمعیت هلال‌احمر، افزود: جمعیت هلال‌احمر نه تنها در بحث امدادرسانی بلکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی فعالیت‌های مثبت و موثری داشته است و وقتی بستر فرهنگی مناسب  براساس دیدگاه دینی یعنی خدا محوری و انسان محوری فراهم باشد در نجات جان انسان‌ها هلال احمر موفق خواهد بود.
 


آخرین کتاب ها