بازدید نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان از خبرگزاری قرآنی ایکنا
1399/2/24
بازدید نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان از خبرگزاری قرآنی ایکنا
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در هفدهمین سالگرد تأسیس خبرگزاری بین‌المللی قرآن، در سه شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ ماه از ایکنا کردستان بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، سه شنبه 23 اردیبهشت ماه در هفدهمین سالگرد تأسیس خبرگزاری بین‌المللی قرآن، از ایکنا کردستان وابسته به جهاد دانشگاهی بازدید کرد.

وی در این دیدار اظهارداشت:  جهاد دانشگاهی از بدو تاسیس تا به امروز خدمات و اقدامات ارزنده و ارزشمندی در زمینه های مختلف ارائه نموده که در بحث رسانه وجود خبرگزاری  ایکنا و ارسال خبرهای قرآنی نیز یکی از خدمات این نهاد در جامعه می باشد.

نماینده ولی فقیه گفت: با توجه به شرایط امروز جهان در ابعاد مختلف، بعضی خبرها تاثیرات شگرفی در سطح جهان دارد. و خبرگزاری قرآنی ایکنا وابسته به جهاد دانشگاهی باید آثار و برکات نظام جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف بخصوص در بحث فرهنگی و اقتصادی، پیشرفت علم و صنایع دفاعی و پزشکی به قلم بکشد و منعکس دهد.

وی با تاکید بر ارسال خبرهای قرآنی بیشتر در ماه مبارک رمضان، به ویژگی های شب های قدر پرداخت و بیان داشت: یکی از ویژگی های شب قدر این است که کتاب قرآن در این شب نازل شده است کتابی که بهترین منبع ارتباط انسان با خدا می باشد.

آیت الله حسینی شاهرودی در ادامه گفت: کتاب قرآن، کتاب زندگی و کلمه به کلمه آن دستوری برای زندگی کردن بهتر است و روش و منش صحیح زندگی کردن را به ما می‌آموزد. و ما هرکجا به قرآن عمل کردیم پیشرفت وتوسعه پیدا کردیم وهرکجای جامعه مشکل دارد ناشی از این است که به دستورات قرآن عمل نشده است.

آیت‌الله شاهرودی تصریح کرد: امروز اخبار و اطلاع‌رسانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و به نوعی تعیین‌کننده بسیاری از امور جهان است.و در این راستا خبرگزاری تخصصی قرآن باید با حساسیت خاصی در این عرصه بروز کرده و جامعه اسلامی را به سمت قرآن و تقوای الهی هدایت کند.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ هزار حدیث به بیان تفسیر آیات قرآن پرداخته است، اعلام کرد: خبرگزاری ایکنا باید با استفاده کتاب قرآن، پیام قرآن را به جهانیان برساند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بیان کرد: با توجه به اینکه مشکلات بسیاری در تمام حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی به دلیل دوری از قرآن دامنگیر مسلمانان شده است، لذا خبرگزاری قرآنی ایکنا باید نگاه مردم به قرآن را تغییر دهد.

آخرین کتاب ها