ایستادگی خانواده‌های معظم شهدا در برابر ضدانقلاب قابل تقدیر است
1399/2/24
نماینده ولی‌فقیه در کردستان
ایستادگی خانواده‌های معظم شهدا در برابر ضدانقلاب قابل تقدیر است
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: حضور خانواده شهدا افتخاری بزرگ برای ملت و نظام و مردم شریف ایران اسلامی بوده و ایستادگی و تلاش آنان قابل تقدیر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در مراسم هفتم شهدای رمضان سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار کرد: شهادت بالاترین افتخار برای هر انسانی است، لذا در ماه مبارک رمضان و در این شب‌های عزیز در دعاهایی که می‌کنیم از خدا می‌خواهیم شهادت در راه خودش را نصیب ما گرداند.

وی یکی از خواسته‌هایی را که از خدا باید طلب کرد «افتخار شهادت» دانست و افزود: از خدا  بخواهیم که نعمت شهادت و عاقبت بخیری را نصیبمان بگرداند و ما را در دوران و در شرایط ویژه‌ای قرار دهد که نفاق و کفر زمین‌گیر و خوار گردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه ما از دعوت‌کنندگان به سوی خدا باشیم، تصریح کرد: ما باید پرچم‌دار دعوت به سوی حق بوده و این دعا جزو درخواست‌هایمان از خداوند باشد.

وی با درخواست اینکه از مکتب شهادت امیرالمؤمنین(ع) باید درس گرفت، ادامه داد: ایشان نیز همواره آرزوی شهادت داشتند و در این راه عاشقانه از خدا طلب می‌کردند تا اینکه شرایط ویژه‌ای برای شهادتش در شب قدر فراهم و این سعادت نصیبشان شد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تأکید بر اینکه شهادت بالاترین افتخار برای دنیا و آخرت است، خاطرنشان کرد: چیزی بالاتر از شهادت نیست چراکه زمانی که خداوند می‌خواهد یک انسان را به بالاترین مقام برساند شهادت را به او عطا می‌کند.

وی با اذعان به اینکه شهادت در ماه مبارک رمضان با زبان روزه افتخار بزرگی‌ است که نصیب شهیدان رمضان شده است، گفت: شهادت مرگ آگاهانه‌ای است و باید آن را ارج و قرب نهاد.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری اینکه برگزاری مراسم یادبود حداقل کار در مقابل شهادت شهدا، خانواده و محضر محترم مردم بوده و اقدامی برای ادای دین خواهد بود، افزود: شهادت هدف بزرگی است چراکه خداوند وعده‌هایش را به دست بندگان صالحش محقق می‌گرداند و انسان‌هایی که اعلام آمادگی کنند و در صحنه حضور یابند، خداوند آنها را نماینده تحقق وعده‌هایش کرده و آنان را دوست می‌دارد.

وی در ادامه با ذکر اینکه شهدا در جهاد فی سبیل الله وارد شده و اجر عظیمی برای آنان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: هر که در این راه وارد شود چه شهید شود و چه شهید نشود خداوند وی را دوست داشته و در نزد خداوند متعال روزی خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان دلیل این پاداش را معرفت و انتخاب آگاهانه دانسته و خاطرنشان کرد: شب قدر نیز دارای جایگاه عظیمی است که تا قیامت ادامه دارد، چراکه حجت خداوند در این شب‌ها بر بندگانش عرضه می‌شود و تمامی فرشتگان به اذن خداوند در محضر ایشان حاضر شده و تمام امور عالم را به محضر خداوند تقدیم می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما زیر چتر فرمانده و نائب خدا هستیم و شهدا شاهد اتفاقاتی هستند که در دنیا رخ می‌دهد، ادامه داد: آنان با ایمان، باور و اعتقاد و بصیرت راه شهادت را انتخاب کرده و در مقابل شیاطین جن و انس ایستاده‌اند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه شهدا استقامت و پایداری کرده و «افتخار شهادت» نصیب‌شان می‌شود، افزود: کسانی که در سبیل‌الله گام می‌گذارند، یا شهادت نصیبشان شده و یا منتظرند که شرایط شهادت برایشان فراهم شود.

وی با اذعان به اینکه پس از شکل‌گیری ارتباط با خدا باید از وی بخواهیم که ارتباط ما با امام زمان را نیز میسر سازد، بیان کرد: از خدا بخواهیم که دولت کریمه و نظام اسلامی مستقر و قوم ظالمین ذلیل شوند.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه ایستادگی خانواده شهدا و تلاش آنان قابل تقدیر است، اظهار داشت: حضور خانواده شهدا افتخاری برای ملت و نظام و مردم شریف ایران اسلامی است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه انتظار داریم آینده یک آینده روشن زیر سایه حکومت اسلامی باشد، اظهار کرد: خداوند به حق این روزها و شب‌های عزیز شهدای ما را با شهدای کربلا محشور ساخته و ما را از شفاعت آنان بهره‌مند گرداند

آخرین کتاب ها