اقامه نماز در جامعه امنیت اجتماعی را به دنبال دارد
1399/2/25
نماینده ولی‌فقیه در کردستان
اقامه نماز در جامعه امنیت اجتماعی را به دنبال دارد
نماینده ولی فقیه افزود: اقامه نماز در جامعه، یک فرهنگ ویژه و خاص دارد و اگر این فرهنگ در جامعه حاکم شود مانع و سد ورود مفاسد و منکرات می‌شود. چون کسی که اهل نماز باشد اهل فساد و ناامنی اجتماعی نیست و این امر مهم باعث امنیت اجتماعی جامعه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز در جلسه ستاد اقامه نماز ضمن  تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع)  به اهمیت روزه از دیگاه اسلام پرداخت و بیان داشت: از بیان دستورات اسلام  مشخص شده که یکی از دلایل وجوب روزه، تقوا در پیشگاه پروردگار است.
وی با بیان اینکه روزه دروازه عبادات درپیشگاه خداوند است گفت: از فواید روزه آن است که انسان را برای بهشت تشویق می‌کند و شوق و‌ اشتیاق او را دوچندان می‌سازد، زیرا هر چه انسان بیشتر روزه می‌گیرد پاکی و پاکیزگی نفس او بیشتر شده و تقوای عالی را کسب می‌کند واز مواهب آن بهره‌مند می‌شود.

نماینده ولی فقیه یکی از مهمترین آثار و فواید روزه کسب تقوای الهی دانست و گفت: فلسفه ی عالی و فایده مهم روزه گرفتن همان است که در قرآن آمده ، اینکه روزه باعث ایجاد تقوا در انسان می شود. ولی در کنار آن فوائد دیگری همچون آثار تربیتی واجتماعی نیز برای روزه داری وجود دارد که آن هم به نوبه خود اهمیت دارند.

وی در خصوص توجه و اهمیت جامعه اسلامی به فرهنگ و ترویج نماز، که‌ مـحور‌ عـبادات‌ و پایه و اساس خودسازی است تصریح کرد: اولین وظیفه پیامبران در جامعه اقامه نماز، بوده است و یکی از مهمترین وظیفه حکومت اسلامی نیز اقامه نماز وعزم ملی برای ترویج و گسترش فرهنگ نمازدر جامعه می باشد.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه چون نماز یکی از ابزارهای رسیدن انسان به خداوند است، اظهار کرد: پس می طلبد انسان در هنگام نماز دارای طهارت روح و جسم، و نیت خالص لازمه یک نماز با کیفیت است .

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ذکر و یاد کردن خداوند متعال برکات زیادی دارد، گفت: خواندن نماز و تکیه بر خداوند متعال سبب لذت و نشاط روحی و شادابی جسم می‌شود و این لذت روحی برتر از همه لذت های مادی و دنیوی است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: اقامه نماز در جامعه، یک فرهنگ ویژه و خاص دارد و اگر این فرهنگ در جامعه حاکم شود مانع وسد ورود مفاسد و منکرات
می‌شود. چون کسی که اهل نماز باشد اهل فساد و ناامنی اجتماعی نیست و این امر مهم باعث امنیت اجتماعی جامعه می شود.

وی با بیان اینکه همه در برابر اقامه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه مسئول هستند، اظهار کرد: اولین وظیفه کسانی که مسئولیت قبول می‌کنند این است که اقامه نماز را برپا دارند و کسی که نماز نمی خواند نباید به عنوان مدیر در بدنه ادارات این نظام مسئولیت داشته باشد.

آیت الله حسینی شاهرودی خاطر نشان کرد: ستاد اقامه نماز مأموریت دارد نسبت به اقامه نماز مسئولین اداری تحقیق و تفحص نماید و با حساسیت بالا نسبت به ارزیابی وعملکرد افرادی که به عنوان مسئول در جامعه منصوب می شوند اقدام نماید.و اگر کسی اهل نماز وعبادت نباشد وی را مورد تایید قرار ندهد.
آخرین کتاب ها