حفظ وحدت و دوری از اختلاف از اصول و احکام تقوا می باشد
1399/3/4
نماینده ولی فقیه در کردستان
حفظ وحدت و دوری از اختلاف از اصول و احکام تقوا می باشد
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر حفظ وحدت در بین مسلمین تصریج کرد: یکی از اصول اساسی تقوا، حفظ وحدت و دوری از اختلاف و تفرقه است و باید مسلمین این حق را به جا آورند و همیشه با وحدت و برادری در کنار هم باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که با حضور اقشار مختلف مردم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حسینیه سنندج  برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید فطر به کلیه مسلمین و  همچنین مردم شریف استان کردستان اظهار داشت: اهداف اصلی یکماه عبادت و روزه داری کسب تقوا و نزدیکی به خداوند سبحان است.

وی با اشاره به اینکه  سفارش خداوند متعال و همه انبیاء  به مردم همواره درجهت کسب تقوای الهی بوده  افزود: قرآن فرموده روزه‌داری را برمسلمین واجب کردیم تا نتیجه آن تقوا باشد؛ همانا که تقوا  نگهداری نفس و پرهیز از آنچه که با عث غضب الهی شود و انجام  واجباتی که خداوند را خشنود کند می باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان  با تاکید برلزوم رعایت تقوای الهی در زندگی  تصریح کرد: منشاء بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی درجامعه ناشی از بی‌تقوایی است و یقنا اگر توبه و تقوا پیشه کنیم، این گرفتاریها را در قیامت نخواهیم داشت.

وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات  برای همه مسلمانان  در این روز  مبارک تصریح کرد:  عید فطر یعنی تقوا، یعنی بازگشت  به فطرت پاک انسانیت، و پاک شدن  از گناهان و آلودگیهای جسمی و روحی و نزدیک شدن  به خداوند سبحان.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز امیدواری کرد: وداع با ماه خدا و خارج شدن از آن خروج از بندگی و طاعت خدا نباشد.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با تجلیل از کادر درمان برای کمک به بیماران و مقابله با کرونا از خیرینی که در قالب رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه به یاری اقشار نیازمند و آسیب‌دیدگان از کرونا شتافتند، قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه باید از اتفاقاتی که پیش می‌آید درس گرفت، افزود: در پرتو اتفاقات مختلف است که مسیر رشد و عبرت فراهم می‌شود.


نماینده مر استان دردم استان در مجلس خبرگان رهبری در  بخش دوم خطبه ها به حوادث خرداد ماه اشاره کرد و گفت: مهمترین این حوادث، شروع نهضت انقلاب اسلامی بود  زمینه‌ساز ظهور است.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با اشاره به سوم خرداد و فتح خرمشهر از این روز به عنوان یکی از روزهای ماندگار تاریخ نام برد که سرنوشت انقلاب را تغییر داد .

وی به سالروز ارتحال بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی هم اشاره و اظهار داشت: رحلت امام خمینی (ره) اگرچه ضایعه‌ای بزرگ بود ولی انتخاب رهبر معظم انقلاب توانست التیامی برای جهان اسلام باشد و در طول ۳۰ سال گذشته درستی این انتخاب هر لحظه بیشتر از قبل نمایان شده است.

آیت‌الله حسینی شاهرودی به بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و افزود: در گام دوم انقلاب برضرورت خودسازی تاکید شده است چرا که ظهور حضرت ولی عصر(عج) به انسانهایی خودساخته نیاز دارد.

وی افزود: یکی دیگر از محورهای این بیانیه، تاکید ایجاد تمدن نوین اسلامی در جهان است و افزود: حاکمیت اسلام و شایستگان در جهان، همان وعده الهی است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تاکید گام دوم انقلاب بر ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان در بخش‌های مختلف، به مسوولان توصیه کرد تا نسبت به رفع مشکلات و استفاده ویژه از ظرفیت  اهتمام ویژه ای داشته باشند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی به روحیه ایستادگی و مقاومت جوانان اشاره و با تاکید بر لزوم توجه ویژه به این قشر، تاکید کرد: با استفاده از این ظرفیت است که  قدرت روزافزون ایران اسلامی، سرعت بیشتری پیدا می‌کند.

آخرین کتاب ها