شهدای نیروهای مسلح جزء بندگان صالحی هستند که در جوار انبیاء قرار گرفتند
1399/3/11
نماینده ولی فقیه در کردستان
شهدای نیروهای مسلح جزء بندگان صالحی هستند که در جوار انبیاء قرار گرفتند
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اذعان داشت: شهدای عزیز نیروهای مسلح همواره از بندگان صالحی بودند که در راه خدا و برای رضای الهی جهاد کردند و با شیاطین واستکبار جنگیدند و توانستند در جایگاهی که انسانهای صدیقین و انبیاء هستند قرار بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز در دیدار با مدیران و کارکنان تامین اجتماعی نیروهای مسلح ضمن تسلیت فرارسیدن ایام رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15خرداد اظهارداشت : ایام خرداد ماه برای انقلاب اسلامی دارای ویژگیهای خاصی می باشد تا آنجا که امام (ره) فرموده اند انتظار فرج از نیمه خرداد می کشم.


وی در ابتداء به نقش محوری امام (ره) در شکل گیری وپیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: از مهم ترین و اساسی ترین عوامل شکل گیری و پدید آوری یک نهضت، رهبری آن نهضت است. آنچه در این میان بیشتر مورد توجه قرار گرفته خصوصیات شخصی امام (ره) ، به خصوص در ابعاد معنوی و عرفانی بود.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه سرآغاز نهضت انقلاب قیام پانزده خرداد بود تصریح کرد: تجربه سرنوشت ساز ۱۵ خرداد ۴۲ که پرده ریاکاری و نیرنگ را از چهره رژیم کنار زده بود، حقانیت و درستی گفتمان مبارزاتی امام را در صحنه عمل به اثبات رسانده بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با یادآوری اینکه امام خمینی(ره) با تلاش بی‌مانند خود ضمن روشنگری و مبارزه با فساد، حکومت دینی را از جهان آرمانی به عینیت جامعه آورد؛ خاطرنشان کرد: در آن زمان غربی‌ها دین را افیون جامعه می‌دانستند اما امام در برابر ابرقدرت‌های شیطانی جهان مبارزه و آنها را وادار به شکست کرد.


آیت الله حسینی شاهرودی عنوان داشت: امام در برابر ابرقدرتهای جهان خود را ابرقدرت دیگری نامید و گفت ما همچون یک  قدرت بزرگ خدایی و دینی در مقابل این قدرتهای شیطانی بزرگ مبارزه  می کنیم و آنها را شکست می دهیم.

 

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی مبارزه امام را جزو قیام بندگان صالح خدا برشمرد و خاطر نشان کرد: براساس فرموده قرآن، بندگان مؤمن و صالح خداوند در نهایت زمین را به ارث برده و یقیناً هر ملتی که در راه ایمان و خدا و با دشمنان مبارزه کند، پیروز می‌شود، همان‌طور که امام با تحمل سختی‌ها و تبعیدها به مکان‌ها و کشورهای مختلف دست از مبارزه برنداشت و نتیجه همان شد که خداوند وعده داد.

 

وی گفت: همه انسانها باید تلاششان این باشد که جزء بندگان صالح الهی قرارگیرند و محور برای نعمت‌یافتگان در قرآن ذکر شده است؛ پیامبران، صدیقین، شهدا و صالحان انسانهای پاکی هستند که در جوار رحمت الهی قرار می گیرند.


 نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت تداوم راه امام راحل(ره) و شهدای انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: شهدای نیروهای مسلح همواره از بندگان صالح و در راه خدا و برای رضای الهی جهاد کردند و با شیاطین و استکبار جهانی جنگیدند و در جایگاه انسان‌های صدیقین و انبیاء، قرار گرفتند.


وی خطاب به مدیران و کارکنان این سازمان اظهارداشت: خدمت و تلاش و کوشش در عرصه ه­ایی که جولانگاه غیورمردان و جانفشانی عزیزانی است که با تمام وجود از تمامیت ارضی کشور و ارزش­های وجودی انسان دفاع کردند مایه افتخار و مباهات است.

آیت الله حسینی شاهرودی بیان داشت: با توجه به سطح سلامت جامعه هدف و رفع نیازها و خواسته های نیروهای مسلح در حوزه های درمانی و بیمه ای انتظار می رود به خانواده های فقیر بیشتر رسیدگی و ارائه خدمات نمایند.  


نماینده ولی فقیه در پایان به نقش انقلاب اسلامی در جهان اشاره کرد و گفت: با توجه به قدرت امروز ایران کشورهای زیادی تحت تاثیر انقلاب اسلامی قرار گرفته اند و در برابر قدرتهای بزرگ و استکبار دارند می جنگند و این ظهور انقلاب اسلامی ایران به دنیا است که امام فرمود این انقلاب را تشکیل نی دهیم وبا طاغوت مباره می کنیم وآنرا به دنیا صادر می کنیم .


آخرین کتاب ها