امام خمینی (ره) شخصیتی چند بعدی بود و الگویی به تمام معنا برایی تمامی بشریت است
1399/3/13
نماینده ولی‌فقیه در کردستان
امام خمینی (ره) شخصیتی چند بعدی بود و الگویی به تمام معنا برایی تمامی بشریت است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام خمینی (ره) شخصیتی چند بعدی بود. وی الگو و اسوه عصر حاضر، و شعاعی از اسوه حسنه پیامبر مکرم اسلام ( ص) بود و در ارتباط گیری با خدا و مانوس بودن با قرآن نیز الگوی عینی برای تمامی بشریت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان ، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در نشست وحدت امت اسلامی در اندیشه‌های امام خمینی، بیان کرد: خردادماه برای ملت ایران و انقلاب اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد چرا که سرآغاز نهضت انقلاب و ارتحال بنیانگذاراین انقلاب و انتخاب رهبر معظم انقلاب در این ماه قرار دارد.

وی با اشاره به حوادث مهم خرداد ماه، گفت: ابتدای خرداد ماه با آزادسازی خرمشهر آغاز می‌شود و سپس رحلت یکی از مهمترین شخصیت‌های تاریخ بشریت یعنی حضرت امام خمینی (ره) را شاهد هستیم و اتفاق مهم دیگر رویداد ۱۵ خرداد ماه است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نخست به جایگاه و شخصیت امام راحل (ره) اشاره کرد و افزود: ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی (ره) نیازمند تدبیر بیشتر است و به همین دلیل امروز باید از این ویژگی‌ها به عنوان الگو برای بشریت استفاده کرد.

وی با اشاره به روز رحلت امام خمینی (ره)، بیان کرد: دشمنان با رحلت امام در انتظار سقوط و از بین رفتن جمهوری اسلامی ایران بودند ولی امروز همه شاهد هستند در سایه رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای این انقلاب و نظام مسیر خود را طی می‌کند.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: امروز در سایه دنبال کردن تفکر امام خمینی (ره) است که نظام اسلامی همچنان در مقابل دنیای استکبار ایستاده و در تازه‌ترین اقدام علیرغم تمامی تهدیدها چندین کشتی کشورمان راهی کشور ونزوئلا می‌شوند و از هیچ تهدیدی ترس ندارند.


نماینده مردم کردستان درمجلس خبرگان رهبری گفت: منشا مقابله با آمریکا و زیربار نرفتن آن نیز به همان تفکرات اما برمی‌گردد چرا که امام نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را مطرح کرد و حکومت اسلامی را به شکل علمی و فقهی مورد بحث قرار داده‌اند و براین باور بودند که بر جهان باید نظام الهی حاکم شود و زیرساخت‌های آن نیز با تربیت نیروی انسانی انقلابی مهیا شود‌.


وی یکی از ویژگی‌های مهم شخصیت امام خمینی (ره) مانوس بودن با خدا عنوان کرد و گفت: این ویژگی مهم را می‌توان در پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی و واکنش امام مشاهده کرد که به عنوان مثال نوع مواجه به مسئله آزادسازی خرمشهر در نوع خود عبرت آموز بود و امام فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ساده زیستی را از دیگر ویژگی‌های شخصیت امام خمینی (ره) عنوان کرد و یادآور شد: امام خمینی (ره) به عنوان رهبر یک ملت ساده زیست بود و امروز هم این نوع زندگی برای خیلی‌ها قابل درک نیست.

وی با اشاره به بنیان نهادن انقلاب اسلامی ایران از سوی امام راحل (ره)، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) خیلی سالها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بینان یک حکومت اسلامی نه تنها در کشورمان که در دیگر کشورهای اسلامی نیز بنا نهاده شد و امروز به برکت این نوع نگاه است که جمهوری اسلامی ایران از دستاوردهای خود به خوبی دفاع می کند.

وی به نامگذاری روز قدس از سوی امام راحل (ره) به عنوان یکی از اقدامات مهم در راستای دفاع از مردم  مظلوم فلسطین نام برد و گفت: این اقدام امام راحل زمینه سازی از بین بردن غده سرطانی یعنی رژیم غاصب صهیونیستی در جهان را آغاز کرد و روز قدس در عضر حاضر به فرصتی برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین و محکوم کردن اقدامات استکبار جهانی تبدیل شده است.

آیت الله حسینی شاهرودی به شکل گیری نهادهای انقلاب اسلامی در کشورمان نیز گریزی زد و افزود: شکل گیری نهادهای انقلابی از سوی امام راحل (ره) در آن دوران نشان از دوراندیشی ایشان بود و به همین دلیل تمامی نهادهای تشکیل شده در آن دوران امروز همچنان در مسیر خدمت به مردم و انقلاب در حرکت هستند.

وی به دیگر حادثه مهم 14خرداد ماه پرداخت و بیان داشت: رحلت حضرت امام (قدس) دراین روز غم بزرگی برملت ایران عرضه کرد اما با انتخاب آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) به عنوان رهبر انقلاب، دوباره آرامش بر مملکت بازگشت و نه تنها انقلاب را از مسیر و هدف اصلی خود دور نکرد، بلکه زمینه برای رشد و اعتلای آن نیز فرام کرد و امروز نیز در سایه تدابیر مقام معظم رهبری است که انقلاب اسلامی همچنان مسیر خود را به سمت و سوی پیشرفت و آبادانی طی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر سایر ملت های مسلمان اشاره کرد و گفت: امروز نه تنها کشورهای اسلامی که دیگر ملت های آزاده در جهان از نظام و انقلاب اسلامی الگو گرفته و مسیر خود را به سمت و سوی عزت و استقلال طی می کنند.

وی ضمن تاکید بر لزوم ترویج اندیشه های نورانی حضرت امام خمینی (ره) در بین نسل جوان، یادآور شد: نیاز است تا با استفاده از تمامی ظرفیت های در اختیار در راستای ترویج اندیشه های نورانی امام راحل (ره) اقدام شود.


آیت الله حسینی شاهرودی اعلام کرد: امام راحل همچنین پایه‌های تقریب را تقویت و وحدت‌بخشی را در جهان  مطرح کرد و فرمود سنی و شیعه مطرح نیست بلکه آنچه که مطرح است اسلام است و باید وحدت و انسجام مسلمانان برای حفظ اسلام تقویت شود.
نماینده ولی فقیه در پایان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما باید حماسی در صحنه بماند چرا که اساس آن تشکیل یک امت واحده است،  گفت: در برابر تهدیدات دشمنان اسلام و صالحین هستند که پیروز خواهند بود و امام فرهنگ شهادت، ایثار، اخلاص و مواسات را که ارزش‌های اسلام به شمار می‌روند احیا کرد و براین اساس باید روزهایی که نقش اساسی در تاریخ دارند و یوم الله شمرده می‌شوند باید گرامیداشته شوند.


آخرین کتاب ها