نقش خیرین درمقابله و کنترل بیماری کرونا بسیار موثر بود
1399/3/20
نماینده ولی‌فقیه در کردستان
نقش خیرین درمقابله و کنترل بیماری کرونا بسیار موثر بود
نماینده ولی فقیه در کردستان نقش خیرین درمقابله و کنترل بیماری کرونا را بسیار چشمگیر قلمداد کرد و آگاهی بخشی به مردم در راستای شرکت در فعالیت‌های خیرخواهانه را ضروری دانست و افزود: انتظار می‌رود خیرین در این روزها نیز همانند گذشته به‌جد پای کار آمده و کمک‌ها و اعتباراتی را برای خرید تجهیز و اقلام بهداشتی تخصیص دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در نشست با اعضای هیئت امنا مجمع خیرین سلامت علوم پزشکی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، خطاب به حاضرین اظهار داشت: امیدوارم همواره در مسیر ارتقای سلامت نهایت سعی و تلاش خود را به‌کار بگیرید.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون به‌واسطه ویروس منحوس کرونا در شرایط ویژه و بحرانی هستیم، افزود: باید در این روزهای کرونایی مسئله حفظ سلامت و معیشت مردم اولویت مسئولان و خیرین باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن قدردانی از خیرینی که در رزمایش «کمک مومنانه» حضور و در توزیع کمک‌های معیشتی و بهداشتی میان نیازمندان سنگ تمام گذاشتند، تصریح کرد: امیدواریم این حرکات و اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه همچنان تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از افراد و مشاغل آسیب دیدند، گفت: باید در این شرایط سخت از این افراد حمایت شود تا همه با هم این روزهای بحرانی را پشت سر بگذاریم.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با ذکر اینکه سران و کشورهایی که ادعای ابرقدرتی داشتند، مدیریت کرونا و وضعیت زندگیشان از دستشان دررفت و تاکنون هم نتوانسته ویروس را مهار کنند؛ اظهار کرد: باید تلاشمان بر این باشد که همه با هم خود را با شرایط جدید وفق داده و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در اولویت قرار دهیم.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک عنوان کرد: باید مردم توصیه‌های مسئولان و مسائل پیشگیرانه را جدی گرفته و متولیان امر نیز مردم را نسبت به خطرات این بیماری، هوشیار کنند.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید برای مقابله و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، اماکن عمومی و پرتردد سطح شهرهای استان ضدعفونی و کارگاه‌های تولید ماسک همچنان به کار خود ادامه دهند، گفت: مردم در این روزها علی‌رغم اینکه افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونایی را با چشم خود می‌بینید، اما به‌خاطر تأمین معیشت خود دیگر از کرونا ترسی ندارند.

وی نقش خیرین درمقابله و کنترل بیماری کرونا را بسیار چشمگیر قلمداد کرد و آگاهی بخشی به مردم در راستای شرکت در فعالیت‌های خیرخواهانه را ضروری دانست و افزود: انتظار می‌رود خیرین در این روزها نیز همانند گذشته به‌جد پای کار آمده و کمک‌ها و اعتباراتی را برای خرید تجهیز و اقلام بهداشتی تخصیص دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه از چند زاویه می‌توان به ویروس کرونا نگریست که اولین آن «امتحان الهی» است، ابراز کرد: گاهاً انسان‌ها دچار مشکلات و سختی‌های زیادی می‌شوند اما باید ضمن تلاش جدی و مجاهدت، همواره به قدرت حق‌تعالی ایمان داشته و برای عبور از بحران‌ها، دعای خیر کنند چراکه بعد از هر سختی، آسانی است.

وی با بیان اینکه گاهاً برای حفظ جان انسان‌ها و دین، جان خود آدم به خطر می‌افتد، عنوان کرد: باید برای رفع گرفتاری‌ها هزینه کرد کمااینکه تاکنون برای پیشگیری از ویروس کرونا هزینه‌ و خسارت‌های مادی و جانی زیادی اتفاق افتاده است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تاکید بر اینکه باید شهروندان علاوه‌بر سلامتی خود، به فکر حفظ سلامتی و جان دیگر انسان‌ها باشند، ابراز کرد: تا زمانی‌که مردم برای پیشگیری از ویروس کرونا، همکاری لازم نکنند، این ویروس ریشه‌کن نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: امیدواریم همه مسئولان و مردم دست به دست هم داده و برای پیشگیری و مؤثرترین کارها در مقابله با ویروس کرونا به‌جد پای کار بیاییم.

آخرین کتاب ها