اجماع تفکرات مسئولان کمیته‌های راهبردی در خصوص حل مشکلات استان بسیار موثر بوده
1399/3/24
نماینده ولی‌فقیه در کردستان
اجماع تفکرات مسئولان کمیته‌های راهبردی در خصوص حل مشکلات استان بسیار موثر بوده
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر اینکه با برنامه‌ریزی، هم‌اندیشی، اولویت‌بندی، دانش و درک درست از مسائل همه مشکلات را حل و فصل کنیم؛ عنوان کرد: نتایج نظرات و تفکرات مسئولان کمیته های راهبردی در خصوص حل مشکلات استان بسیار موثربوده و این نظرات در شورای فرهنگ عمومی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و پس از مصوبات، ابلاغ و اجرایی می‌شود.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحد حسینی‌شاهرودی در نشست با مسئولان کمیته‌های راهبردی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان،  تنها دفتری از بین نمایندگان ولی فقیه است که دارای چارت مرکز مطالعات راهبردی  می باشد .
وی با بیان اینکه کمیته راهبردی براساس مطالعات، برنامه‌ریزی، تدبیر و باهدف پیشبرد امورات و کارها تشکیل شده است، افزود: در دنیای امروز، دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود و سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه پژوهش راهی برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان و رسیدن به ‌شناختی روشن‌تر از مفاهیم پیرامون ماست، تصریح کرد: تحقق رشد علمی و پیشرفت‌های بشر با پژوهش و تحقیق بسیار موضوع خوبی‌ست و قطعاً دیگران نیز استفاده لازم را خواهند برد،

وی با بیان اینکه پیشرفت مدیران و افراد علمی، نتیجه تراوشات ذهنی، فکری و تجربه بشری است که به نکات جدید می‌رسند؛ گفت: اسلام به شدت انسان را به تفکر و مشورت در کارها دعوت کرده و باید براساس علم و تفکر پیش رفت.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه اکثر مشکلات بشر به‌دلیل عدم آگاهی و اطلاعات نادرست از موضوع است، اظهار کرد: خداوند به انسان‌ها قدرت اختیار و عقل داده، تا مسیر درست خود را انتخاب کنند، بنابراین باید ضمن هوشیاری، عقل و امکانات در کنار هم مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه با برنامه‌ریزی، هم‌اندیشی، اولویت‌بندی، دانش و درک درست از مسائل همه مشکلات را حل و فصل کنیم؛ عنوان کرد: نتایج نظرات و تفکرات مسئولان این کمیته‌ها در خصوص حل مشکلات مردم  واستان بسیار موثربوده و در شورای فرهنگ عمومی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و پس از مصوبات، ابلاغ و اجرایی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه راهبرد و اهداف مرکز مطالعات راهبردی دارای چارت سازمانی و مورد قبول دفتر حضرت آقا است، ابراز کرد: امیدواریم تصمیمات این کمیته‌ها در حل مشکلات استان مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه نگاه ما، جناحی و سیاسی نیست و باید همه با هم برای پیشبرد اهداف این مرکز تلاش کنیم؛ افزود: با شناسایی و اولویت‌بندی مشکلات، تصمیم‌گیری‌های لازم در نظر گرفته می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با یادآوری اینکه موفقیت و توسعه پژوهش در هر جامعه نیازمند گسترش رویکرد پژوهشی است، تاکید کرد: همه مسئولان در راستای حل مشکلات و بهبود وضعیت معیشتی مردم گام بردارند.

آخرین کتاب ها