توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است
1399/4/10
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی
توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در روند بازدید از عملیات عمرانی توسعه بقعه متبرکه امامزاده هاجر خاتون(س) خواهر امام رضا(ع) که به مناسبت دهه کرامت صورت گرفت، اظهار کرد: توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در روند بازدید از عملیات عمرانی توسعه بقعه متبرکه امامزاده هاجر خاتون(س) خواهر امام رضا(ع) که به مناسبت دهه کرامت صورت گرفت، اظهار کرد: توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است.

 

وی با تبریک ایام دهه کرامت در خصوص این دهه و ضرورت اکرام و تکریم امامزادگان گفت: خاندان نبوت واهل بیت نورهای الهی هستند و وجودشان چه در زمان حیات و چه بعد از وفات هرکجا که بوده‌اند مایه خیر و برکت بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان  افزود:‌ وجود مقبره امامزاده هاجره خاتون (س) که به خواهر امام رضا(ع) معروف است موجب افتخار مردم شهر سنندج است و مردم اهل سنت و شیعه استان اعتقادات فراوانی به این بقعه متبرکه دارند و احترام خاصی برای مقام مبارک این حضرت قائل هستند و برای زیارت و نذر و براورده شدن حاجاتشان از قدیم ایام به این مکان زیارتی می‌آیند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امامزادگان جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند دارند و در احادیث آمده در حضور در این اماکن متبرکه دعای خیر و درخواست شفاعت از این انوار آسمانی از اولویت‌های زیارت است.

حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: مردم با حضور در بقاع متبرکه امامزادگان نماز و قرآن می خوانند و یاد خدا می‌کنند لذا خداوند در آیه 36 سوره نور اجازه داده که خانه‌های ایشان توسعه یابد تا محلی برای عبادت و تسبیح و ذکر پروردگار باشد.

وی ادامه داد: خدا را شاکریم در ایران ما بارگاه مبارک امامزادگانی از فرزندان موسی بن جعفر (ع)حضور دارند و در راس آن حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) واحمد بن موسی(ع) در شیراز و امامزاده هاجره خاتون(س) در سنندج که بحمدلله تاکنون اقدامات خوبی برای توسعه این بقعه متبرکه انجام شده و انشاالله در آینده نیز توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد تا شرایط لازم برای تشرف زائرین از سراسر کشور و حتی خارج کشور فراهم شود. 


آخرین کتاب ها