ریشه همه مشکلات و بی حجابی ها عدم توجه به فرهنگ اسلامی است.
1399/4/19
نماینده ولی‌فقیه در کردستان
ریشه همه مشکلات و بی حجابی ها عدم توجه به فرهنگ اسلامی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تأکید بر اینکه عدم توجه به مهرورزی اسلام منجر به بروز مشکلات عدیده‌ای می‌شود، خاطرنشان کرد: ریشه همه مشکلات و بی حجابی ها عدم توجه به فرهنگ اسلامی است و می‌طلبد توجه به فرهنگ قرآن واسلام با جدیت بیشتری دنبال شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی عصر چهارشنبه  در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، با موضوع عفاف و حجاب اظهار داشت: یکی از اهداف دشمن هدف قراردادن ارزشهای دینی و اصیل جامعه است و تلاش می کند تا به آن اهداف برسد.


وی گفت : بحث امر به معروف و نهی از منکر و مقوله حجاب  هرکدام جزء ارزشهای دینی و اصلی جامعه می باشند که دشمن امروز دقیقا َ به شکلهای مختلف  آنها را هدف قرارداده تا به یک جای خاص برسد .


نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه  جوانان  دختر و پسر باید متوجه فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر  کرد گفت:  بدترین حالت برای هرجامعه آن است که نگاه ها به فریضه  واجب امر به معروف و نهی از منکر تغیر کند به طوریکه معروف‌ها را منکر و منکرها را معروف دید که باید ما نگذاریم این موضوعات عمومیت پیدا کند.


وی با اذعان به اینکه چادر حجاب برتر و کامل است، بیان کرد: خودنمایاندن و در دید قرار گرفتن اشکال دارد و نگاه به آن نگاهی جاهلی و گم کرده است. و اگر زنان صحبت‌های قرآن را بدانند، کلمه سرابیل، همان لباس‌های بدن‌نماست که در قیامت صورت‌های آنان را آتش می‌زند.


آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: نوع رفتارها و دوگانگی‌هایی که پیش می‌آید، نشان دادن الگوهایی از صدا و سیما و یا شبکه‌های خانگی از خطاهایی است که الگوهای غلط به جامعه معرفی می‌شود.


نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه  پوشش مرد جزئی از شخصیت وی است و بحث زن در پوشیدن و رعایت کامل حجاب است تصریح کرد: غرب در تلاش  برای تعریف شخصیت پوشیده برای آقایان و آزاد برای خانم‌ها است، و سعی برآن دارد همانگونه که به پوشش و حجاب نگاه می کند آنرا در جوامع اسلامی عملی کند.


وی با بیان اینکه حجاب حائل بین محرم و نامحرم است که نگاه‌های نامحرمانه و شهوت‌آمیز را از بین خواهد برد گفت: تاکید اسلام بر پوشیدگی شخصیت مرد و زن است.وقتی زن و یا مرد با حجاب کامل باشد، نگاه‌ها به وی مثبت خواهد شد و کسی با دید منفی آن را رصد نخواهد کرد.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید بر اینکه ما در قبال حجاب و عفاف مسئولیت داشته و باید این مسئولیت را به نحو احسن به سرانجام رساند، تاکید کرد: تربیت نسل و انسان‌سازی در اولویت قرار گیرد.


وی با اشاره به اینکه دشمنان جنگ جدی را به راه انداخته که جنگ تمدن اسلام و غربی است، یادآور شد: دشمن در قبال این تمدن تاب‌آوریش را از دست داده و رویش‌هایی که در جهان و حتی جهان کفر در حال شکل‌گیری است مبنای معنویت و دین را ترویج می‌دهد.      

      
‌نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اذعان به اینکه ایران ام‌القراء جهان اسلام است، اظهارکرد: ما مسئول هستیم و باید توجه داشته باشیم که دین زورکی نمی‌شود به همین خاطر با تکیه بر فهم، درک و منطق مبنا و اقدام حرکت را بر اساس تفکر ارزشی اسلام قرار داده تا بتوان مانع گسترش انحرافات و ناهنجاری‌ها شد.


وی با تأکید بر اینکه عدم توجه به مهرورزی اسلام منجر به بروز مشکلات عدیده‌ای می‌شود، خاطرنشان کرد:  ریشه همه مشکلات و بی حجابی ها عدم توجه به فرهنگ اسلامی است و می‌طلبد توجه به فرهنگ قرآن واسلام  با جدیت بیشتری دنبال شده .


آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با ذکر اینکه از بستر فضای مجازی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده شود، افزود: باید با همکاری و جدیت تمامی مسئولان بنیاد حجاب و عفاف در استان شکل بگیرد تا بتوان نتیجه مورد نظر را کسب کرد.


وی با بیان اینکه منطق مبنای کار قرار گیرد، تاکید کرد: مسئولان ابتدا از خود، خانواده‌های خود و نیروهای تحت نظارتشان آغاز کرده و پس از آن ارزش‌ها را به جامعه تعمیم دهند.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان با گریز به پوشش لباس کُردی تأکید کرد: لباس کردی به ماهوی لباس کردی پوشش کاملی است اما گاها این پوشش هم به نوعی دستخوش فرهنگ‌هایی قرار می‌گیرد که از پوشش کامل ان دور می‌شود.


آخرین کتاب ها