بنیاد عفاف و حجاب در کردستان راه‌اندازی می‌شود
1399/4/19
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان
بنیاد عفاف و حجاب در کردستان راه‌اندازی می‌شود
معاون فرهنگی دفترنماینده ولی فقیه در استان کردستان از استقرار تشکیلات بنیاد عفاف و حجاب در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی‌شاهرودی معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان عصر چهارشنبه  در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که با موضوع عفاف و حجاب، برگزار شد، با اشاره به اینکه حجاب به معنای پوشیدن سالم است، اظهار داشت: گاهی پوشش‌هایی را در جامعه مشاهده کرده، که حتی خود بانوان نیز به آن واکنش نشان می‌دهند.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج و رعایت عفاف و حجاب در بین مردم جامعه افزود: سلیقه‎ای عمل کردن یکی از مشکلاتی است که در زمینه حجاب و عفاف وجود دارد.

معاون فرهنگی دفترنماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه با استناد به سخن و آموزه‌های بزرگان می‌توان نقشه راه درستی را ترسیم کرد، گفت: تکیه بر این آموزه‌ها در بحث حجاب و عفاف موفقیت‌های زیادی را به‌دنبال خواهد داشت.

وی با ذکر اینکه در مقوله حجاب علاوه‌بر موضوع آموزش باید قوه قهریه و اجبار در کنار هم عمل کنند، تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه درست عمل نشده و گاهاً در قوه قهریه با مردم برخوردهای خوبی نمی‌شود و در مقابل در شبکه‌های خانگی فیلم‌های نافی حجاب و عفاف ترویج و برخوردی با این دست تولیدات صورت نمی‌گیرد.

حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی‌شاهرودی با اذعان به اینکه مردم این خطاها را دیده و از آن ساده نمی‌گذرند، هشدار داد: ذائقه مردم با این فیلم‌ها آشنا می‌شود و پس از آن از مردم خواسته که حجاب و عفاف را رعایت کنند.

وی با تأکید بر اینکه در گام نخست باید ابتدا صدا و سیما و آموزش و پرورش بازخواست شود که چه اقداماتی در زمینه حجاب و عفاف انجام داده‌اند، خواستار تعریف جایگاه قوه قهریه در برخورد با ادارات متولی شد.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه باید در بحث تولید پوشاک و لباس نیز ورود کرد، ادامه داد: تولید را باید به سمت تولیدات ارزشی سوق داد.

وی ناامیدی در بحث عفاف و حجاب را مورد نقد قرار داد و گفت: در بحث عفاف و حجاب با شناسایی نقاط ضعف می‌توان از ظرفیت بنیاد عفاف و حجاب بهره‌ برده و به صورت تخصصی در این زمینه ورود کرد.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان کردستان استقرار تشکیلات استانی بنیاد عفاف و حجاب در استان را یکی از برنامه‌های هفته حجاب دانست و تاکید کرد: از دستگاه‌های ذیصلاح درخواست می‌شود افراد مورد اعتماد و پای کار را جهت همکاری در این حوزه معرفی کنند.

حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی‌شاهرودی ضمن قدردانی از دستگاه‌های متولی حجاب و عفاف، یادآور شد: با همکاری دستگاه‌های فرهنگی استان قریب به 20 مورد کار اجرایی در حوزه عفاف و حجاب انجام شده است.

آخرین کتاب ها