معلولیت شاید نقص در جسم باشد اما نقص در انسانیت نیست
1399/5/5
نماینده ولی‌فقیه در کردستان
معلولیت شاید نقص در جسم باشد اما نقص در انسانیت نیست
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه معلولیت شاید نقص در جسم باشد اما نقص در انسانیت نیست، خاطرنشان کرد: انسان‌های که دارای معلولیت جسمانی هستند گاهی در زمینه‌های دیگر به خاطر لطف خداوند از توانایی برخوردار هستند که افراد سالم ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با تشکل‌های مردمی و اورژانس اجتماعی 123 بهزیستی کردستان که به مناسبت هفته بهزیستی و با حضور مدیرکل بهزیستی استان برگزار شد، اظهار کرد: معلولیت نه تنها عیب نیست، بلکه گاهی عنایت است که خداوند متعال می‌فرمایند، نزد خدا آن کسی که باتقواتر است عزیزتر است.

 وی با بیان اینکه ملاک جایگاه‌ انسان‌ها نزد پروردگار به شرایط جسمانی و زن و مرد بودن نیست، گفت:‌ آن مسیری که انسان می‌خواهد به آن برسد و رشدی که باید به آن دست پیدا کند برای همه فراهم است و انسان برای رسیدن به قرب خدا و مقام والای انسانی باید تقوا پیشه کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: خداوند هرچه به انسان‌ می‌دهد منشاء آزمایشی برای آنان است و در قبالش مسئولیت انسان‌ها را بیشتر می‌کند و تک‌تک اعضای بدن در روز قیامت نسبت به آنچه انسان انجام داده شهادت می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه معلولیت شاید نقص در جسم باشد اما نقص در انسانیت نیست، خاطرنشان کرد: انسان‌های که دارای معلولیت جسمانی هستند گاهی در زمینه‌های دیگر به خاطر لطف خداوند از توانایی برخوردار هستند که افراد سالم ندارند تا آنجا که عزیزانی روشندل حافظ کل سخنان خداوند هستند و این توفیق الهی است که برای کمتر کسی ممکن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هرچه خداوند برای انسان مقدر می‌کند حکمت الهی است، گفت: شاید امروز خیلی از ما انسان‌ها از آنچه خداوند برایمان مقدر کرده به گونه‌ای ناراضی باشیم، اما هرآنچه خداوند برای ما قرار داده حکمت و به نفع انسان است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: دنیا محل آزمایش برای همه ما انسان‌ها است باید از این ظرفیت برای ساختن آخرت سعادتمند بهره بگیریم و همه افراد جامعه نسبت به همدیگر وظایفی دارد که باید انجام دهند بخصوص دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید نسبت به جامعه معلولین احساس مسوولیت بیشتری داشته باشند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تاکید بر اجرای کامل قانون حمایت از معلولین در سطح استان، گفت: قانون وظایف تمام بخش‌ها در قبال جامعه معلولین را مشخص کرده و باید با انجام آن زمینه و بستر را برای رفع مشکلات و دغدغه‌های این عزیزان فراهم سازیم و هر کس در این مسیر براساس توان و قدرتی که دارد اگر قدمی در راستای رفاه و توانمندسازی معلولین برندارد فردای قیامت باید پاسخگو باشد.

 نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه با اشاره به مطالبات مطرح شده معلولین، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم جامعه رشد پیدا کند، باید معلولان را نیز در انجام امورات جامعه مشارکت دهیم، و باید این بستر و شرایط لازم برای حضور توانمند آنان در اجتماع فراهم شود وما نیز به سهم خود مطالبات عزیزان را پیگیری خواهیم کرد و در صورت نیاز تذکرات لازم را به دستگاه‌هایی که در این حوزه کم کاری می‌کنند می‌دهیم.

وی تصریح کرد: در زمینه اشتغال جامعه معلولین نیز براساس قانون درصدی به این عزیزان اختصاص پیدا کرده که مدیران و مسئولان باید نسبت به اجرای این مهم اهتمام داشته و کم کاری نکنند و زمینه اشتغال معلولان در دو بخش خصوصی و دولتی باید فراهم شود تا استفاده از توانمندی معلولین در عرصه‌های مختلف به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله حسینی‌شاهرودی در ادامه از وجود رهبر معظم انقلاب به عنوان برکت ارزشمندی برای نظام و ملت ایران نام برد و گفت: اگر ششم تیرماه انفجار اتفاق نمی‌افتاد و رهبری هفتم تیرماه در جلسه‌ای که طی آن شهید بهشتی و 72 تن از یارانش به شهادت رسید رهبری حضور پیدا می‌کردند.

وی گفت: این حکمت الهی بود که با وجود تمام توطئه‌های دشمنان در اوایل انقلاب و هجمه‌ای که به جان رهبری شد ایشان برای ماندگاری و بقای انقلاب زنده بمانند و امروز به برکت وجود رهبر فرزانه انقلاب ایران، نه تنها کشور ما بلکه بسیاری از کشورهای جهان اسلام ارتقا و دشمنان این دین الهی به ذلت و خواری کشیده شده‌اند.

وی عنوان کرد: مقابله ایران با شیطان بزرگ موجب شده که آزادی‌خواهی و بیداری در جهان اسلام از هر زمانی بیشتر شود و چهره واقعی آمریکا برای جهان نمایان شده است و وضعیت امروز آمریکا و اتفاقاتی که در آن کشور به وقوع پیوسته جایگاه شیطان بزرگ را تا سطح بسیار زیادی متزلزل کرد

آخرین کتاب ها