کار هیئات مذهبی عشق و محبت به سمت اهل بیت (ع) است
1399/5/14
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
کار هیئات مذهبی عشق و محبت به سمت اهل بیت (ع) است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نقش هیئات مذهبی در تربیت جامعه و ایجاد نشاط اجتماعی مهم و اثرگذار است وچون کارشما محبت و عشق به سمت اهل بیت(ع) است کار ارزشمند و مطلوبی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در دیدار مسؤولان هیئات مذهبی شهرستالن سنندج که به عنوان تجدید میثاق با ولایت برگزار شد ضمن تبریک دهه ولایت وامامت واعیاد قربان و غدیر اظهار کرد: هیئت های مذهبی نقشی بی بدیل درنشاط اجتماعی جامعه دارند و باعث نشاط روحی و معنوی  بسیاری از افراد جامعه می شوند.

وی گفت: هیئات مذهبی نقش اثرگذاری در برگزاری اعیاد و شهادت‌ها دارند و اساس برگزاری چنین برنامه‌های مناسبتی اجرای دستور خداوند است که باید اجرا شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه مودت و عشق در شادی‌ها و اعیاد ظهور و بروز می‌یابد، بیان کرد: کسانیکه دوستدار اهل بیت هستند در اعیاد و ولادت‌ها شادند و در شهادت‌ها حزن و اندوه در چهره آنها دیده می‌شود.

وی افزود: برخی شادی‌ها که با موسیقی کذایی ایجاد می‌شوند نمی‌تواند در ایجاد شادی و نشاط در فرد اثرگذار باشد و به مرور منجر به غم خواهد شد، اما شادی‌هایی که منجر به نشاط اجتماعی شوند در همین ولادت‌ها و اعیاد است که نمود می‌یابد.
 

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: هیئات مذهبی با پرداختن به برگزاری جشن و شادی در اعیاد و ولادت‌ها نشاط اجتماعی به وجود می‌آورند و قطعا ایجاد نشاط اجتماعی به جامعه امید و جان می‌دهد و جامعه را فعال می‌کند.

وی شرکت در مراسم و برنامه‌های کذایی را منجر به رسیدن به فساد و پوچی دانست و گفت: انسان‌هایی که به دنبال شادی لحظه‌ای و کذایی هستند راه به جایی نخواهند برد و منفعتی هم برای جامعه نخواهند داشت.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: خداوند متعال برای انسان‌ها الگوهایی آفریده‌اند که از هرلحاظ آزمون خود را پس داده‌اند و کسانی مانند پیامبر اکرم(ص) و علی(ع) از نظر وجودی و کمال یکی هستند و بهترین الگو و اسوه برای جامعه به شمار می‌روند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه در قرآن کریم و همچنین منابع تسنن و تشیع به شان حضرت علی(ع) اشاره شده است، افزود: بی‌شک هیچ چیز از دید خداوند متعال پنهان نمی‌ماند و باید مردم با تبعیت از خداوند و اهل بیت زمینه‌ساز رشد معنوی خود باشند.

وی اعلام کرد: حضرت علی(ع) یاور دین خدا و وارت همه علوم آدم بوده و ولی خداوند روی زمین به شمار می‌رود براساس فرموده خداوند پیامبر دعوت کرده که باید با علی بیعت نمود و هر کسی پیمان‌شکنی کند به ضرر خود و جامعه‌اش خواهد بود.

 


آخرین کتاب ها