روحانیون باید درجامعه پرچمدار امر به معروف و نهی ازمنکر باشند.
1399/6/2
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان
روحانیون باید درجامعه پرچمدار امر به معروف و نهی ازمنکر باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: امروز در جوامع ما فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده و روحانیون به تبع وظیفه ای که دارند باید درجامعه پرچمدار امر به معروف و نهی ازمنکر باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در همایش روحانیون وعزاداران حسینی در سازمان تبلیغات ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم الحرام ماه حزن واندوه اظهارداشت: از اینکه ذاکر و عزادار امام حسین(ع) هستیم خدا را شاکریم چون ذاکر بودن و روضه خوانی و عزاداری برای امام حسین(ع) یک افتخار است که نصیب هرکسی نمی شود.


وی گفت: ملاک و معیار امام حسین (ع) در قیام خود، احیاء دین جدش و برپایی فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و برقراری حق و عدالت و شکست باطل و ظلم بود.


  نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه پیام های مهم واقعۀ عاشورا برای تمام جهانیان در هر زمان است. تصریح کرد: خیزش عظیم و مقدس عاشورا، پیام ها و عبرتهای فراوانی، نه تنها برای مسلمانان ، بلکه برای همه مردم جهان دارد، پیام های نهضت عاشورا ، ریشه در فطرت انسانی و عقل سلیم دارد و بسیاری از آنها ، همه جهانیان را مورد خطاب قرار می دهد.


وی گفت: امام حسین(ع) با قربانی کردن خود واعضاء خانواده اش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را عملی ساخت و این اقدام باعث زنده شدن دین خدا، نام خدا،  قرآن و نام پیامبر شد.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: امروز در جوامع ما فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده و روحانیون به تبع وظیفه ای که دارند باید درجامعه پرچمدار امر به معروف و نهی ازمنکر باشند.


وی افزود: امام حسین (ع) فرهنگ شهادت، حماسه، ایثار و جهاد درجامعه حاکم کرد و هر قوم و ملتی این فرهنگ بر آن حاکم شد توانست در برابر ظلم بایستد و به پیروزی برسد همانا که اوج عزت و عظمت ملت و انقلاب درسایه جهادو مقاومت در برابر ظلم و مشکلات بوده است.


نماینده ولی فقیه با تاکید براینکه مسلمانان باید پیام عاشورای حسین(ع) را درجامعه توسعه و گسترش دهند افزود: برای یک مسلمان، بالاتر از هر چیز، عمل به وظیفه و انجام تکلیف است ومسلمانان وظیفه دارند به شکلهای مختلف با اعمال خوبیها و نیکیها  فرهنگ عاشورا را  درجامعه توسعه و ماندگارکنند چون  دشمن دنبال این است که این فرهنگ را نیز از ما بگیرد.


آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: روحانیون وطلبه ها هیچ وقت نباید شکل ورفتار طلبگی خود را فراموش کنند و درهمه حال باید مبلغ رسالت الهی باشند وعظمت وقدرت وبزرگی خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود ببینند.


نماینده ولی فقیه در پایان اذعان داشت: مکتب عاشورا، دانشگاه عزت و حماسه و ایمان است و ما هم افتخار می کنیم که در این مسیر حرکت می کنیم وامروز با توجه به شرایط حاکم وجود ویروس کرونا در کشور ما بایدهرکدام به سهم خود به شکلهای مختلف ازجمله صوت و کلیپ و یدوهایی درفضای مجازی عزاداری امام حسین (ع) را تکثیر و توسعه دهیم.
 


آخرین کتاب ها