فارغ التحصیلان دانشگاهی با آموزش های مهارتی جذب بازارکارشوند
1399/6/5
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان
فارغ التحصیلان دانشگاهی با آموزش های مهارتی جذب بازارکارشوند
نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: باید سیاست و نگاه براین باشد که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با فراگیری آموزش‌های مهارتی و تبدیل به نیروی متخصص و کارآمد بتوانندسریع‌تر جذب بازار کار شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در جریان دیدار با معاون وزیرتعاون، کار ورفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اظهار داشت: توجه به موضوع مهارت‌آموزی در جامعه یکی از نیازهای لازم و ضروری است توجه به موضوع مهارت‌آموزی در جامعه یکی از نیازهای لازم و ضروری است.

وی ضمن اشاره به لزوم توسعه فعالیت‌های مهارت‌آموزی و توجه به مسئله آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، عنوان کرد: در کنار آموزش‌های نظری و آکادمیک باید به آموزش‌های مهارتی نیز توجه ویژه‌ای شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: متاسفانه بحث مدرک‌گرایی به عنوان فرهنگ غالب جامعه مبدل شده است که لازم است با ایجاد نهضت مهارت‌افزایی مهارت‌آموزی را به عنوان یک فرهنگ ارزشمند در جامعه تبدیل کنیم.

وی یادآور شد: باید سیاست و نگاه براین باشد که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با فراگیری آموزش‌های مهارتی و تبدیل به نیروی متخصص و کارآمد بتوانندسریع‌تر جذب بازار کار شوند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: برای مجموعه مدیریتی استان آموزش‌های مهارتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که تلاش می‌کنیم این آموزش‌ها در سطح استان روزبه‌روز توسعه یابد.

آخرین کتاب ها