بخشندگي يکي از شاخصه‌ها و مولفه‌هاي عزت‌مندي ملت ايران است
1396/7/21
بيانات در مهر عاطفه‌ها شهر دهگلان
بخشندگي يکي از شاخصه‌ها و مولفه‌هاي عزت‌مندي ملت ايران است
نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه يکي از شاخصه‌ها و مولفه‌هاي عزت مردم ايران بخشندگي آنها است، اظهار داشت: ملت ايران از اوليا درس گرفته‌ و درس آموخته مکتب پيامبران هستند به همين دليل يک وجود بخشنده‌اي دارند که موجب عزت و احترامشان شده است

بخشندگي يکي از شاخصه‌ها و مولفه‌هاي عزت‌مندي ملت ايران است


نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه يکي از شاخصه‌ها و مولفه‌هاي عزت مردم ايران بخشندگي آنها است، اظهار داشت: ملت ايران از اوليا درس گرفته‌ و درس آموخته مکتب پيامبران هستند به همين دليل يک وجود بخشنده‌اي دارند که موجب عزت و احترامشان شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر نماينده ولي فقيه در کردستان، آيت‌الله حسيني شاهرودي در مهر عاطفه‌ها که درشهر دهگلان برگزار شد،  وي با تاکيد براينکه يکي از ويژگي‌ها مهم مردم ايران اين است که انسان‌هاي عاطفي هستند، خاطرنشان کرد: خلوص بالا وعاطفه‌هاي سرشار از ويژگي‌هاي بارز مردم کردستان به ويژه مردم متدين دهگلان است.
وي با اشاره به آياتي از قرآن کريم مبني« لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّي تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَيْ‏ءٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَليمٌ» گفت: خداوند در قرآن خطاب به انسان‌ها مي‌فرمايد« شما نمي‌توانيد به مراتب عالي نيکي‌ها برسيد مگر اينکه آن چيزي را که دوست داريد انفاق کنيد»
وي اظهار کرد: انفاق هم مي‌تواند در مسائل مالي و در نهايت انفاق جان باشد و هر کدام از اين نوع انفاق‌ها ارزش ويژه خود را دارد و خداوند هر دو را ستوده است.
نماينده ولي فقيه در استان کردستان به آيه ديگر قرآن کريم در اين راستا اشاره کرد و گفت: اين آيه شريفه « وَ يُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْكِيناً وَيَتِيماً وَأَسِيراً إِنَّمَا نُطْعِمُكُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِيدُ مِنكُمْ جَزَآءً وَلَا شُكُوراً » نقش پرچم کميته امداد است و قرآن کريم در حقيقت در اين آيه و آيات ديگري اجر انسان‌هايي را که انفاق مال و جان مي‌کنند را بيان مي‌کند.
وي خاطرنشان کرد: در همين مهرعاطفه انسان‌هايي هستند که به دليل نداشتن چيزي براي بخشيدن و اداي نذر بايد سه روز روزه بگيرند ولي آنچه که دارند در طبق اخلاص مي‌گذارند و مي‌بخشند اين کار آن قدر در نزد خدا اجر دارد که آيه نازل مي شود تا همگان را مطلع و انفاق در راه خدا دعوت نمايد.
 
وي با بيان اينکه انسان‌هاي بخشنده هر آنچه را که دارند حتي اگر يک قرص نان باشد در راه خدا انفاق مي‌کنند، خاطرنشان کرد: آنچه مي‌بخشند صرفا بخاطر خداست و عشق به خدا موجب مي‌شود که اين کار را انجام دهند.
وي با تاکيد براينکه اين انسان‌هاي بخشنده از کسي نه انتظار چيزي دارند و نه حتي تشکر مي‌خواهند، گفت: اين فرهنگي است که قران به ما ياد مي‌دهد و مي‌گويند اهل بيت و الگو اين انسان‌ها هستند.
وي اضافه کرد: پس شما ملت ايران بايد الگو باشيد براي جهانيان اگر الان مسلمانان ميانمار دچار مشکل شده‌اند اين که چه نژاد و زباني دارند و در کجا زندگي مي‌کنند ديگر مطرح نيست بايد به ميدان رفت و به فرياد آنها رسيد.
آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با بيان اينکه بايد هر کاري از دستتان برمي‌آيد برايشان انجام دهيد، گفت: سومين محموله کمک نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران شامل صدتن مواد مختلف اعم از دارو و خوراک و پوشاک هم ديروز به سمت اين انسان‌ها بي‌گناه رفت.
وي با تاکيد بر اينکه اين رسالت هر مسلماني است که به آنها کمک کند، گفت: مردم ميانمار نيز مثل ما مسلمان و انسان هستند بايد به آنها توجه شود.
وي با بيان اينکه نداي هر مظلومي از هر کجايي که بلند مي‌شود بايد از سوي ملت‌هاي آزادي خواه پاسخ داده شود، گفت: زماني که بارزاني با صدام ساخت و يک سري از کردها آواره شدند 500 هزار نفر فقط به آذربايجان غربي آمدند.
وي گفت: در مرز پيرانشهر وقتي از مقام معظم رهبري نظر خواستند فرمودند: «سريع مرزها را باز کنيد اينها جزو خانواده ما هستند با تمام قوا از آنها پذيرايي کنيد»
وي با بيان اينکه اين نگاه رهبر انقلاب ما است، اذعان کرد: فرقي نمي‌کند هر جاي دنيا مظلومي باشد بايد کمکش کرد و نظام جمهوري اسلامي در اين راستا ثابت قدم است.
نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه امروز در يمن مسلمانان را قتل عام مي‌کنند، اظهار کرد: مدعيان حقوق بشر و باقي آنها کجا هستند؟ در اين ميان فقط کشور ايران است که از آنها طرفداري مي‌کند.
وي خاطرنشان کرد: اگر امروز ملت ايران در مبارزه با داعش و امثال اين مزدوران استعمار و استکبار جهاني وارد ميدان مي‌شود در حقيقت دفاع از مظلومين است دفاع از انسانيت و اين از ويژگي‌هاي اصلي انقلاب الهي است.
وي با بيان اينکه ملت ما ملتي ايثارگر است، اذعان کرد: در گوشه گوشه کشورمان نيازمندهايي داريم که بايد هم دولت و هم مردم دست به دست هم دهند و اين مشکلات را حل کنند.
آيت‌الله حسيني‌شاهرودي خاطرنشان کرد: اما رفع مشکلات نيازمندان در داخل کشور مسئوليت ما را در بحث کمک به مسلمانان جهان و مستضعفين کم نمي‌کند.
وي با بيان اينکه يکي از دلايل عزتمندي ملت ايران همين توجه به مستضعفين در جهان است، اضافه کرد: خداوند متعال مي‌فرمايد تا وقتي آن چيزهايي که دوست داريد به انفاق  ندهيد به خوبي‌ها نمي‌رسيد.
به گفته نماينده ولي فقيه در استان کردستان، يکي از خوبي‌ها عزت است و انسان‌هايي که مي‌خواهند پيش خدا و مردم عزيز باشند بايد آنچه که خدا مي‌فرمايد را عملي کنند.
وي با بيان اينکه يکي از شاخصه‌ها و مولفه‌هاي عزت مردم ايران بخشندگي آنها است، اظهار داشت: ملت ايران از اوليا درس گرفته‌ و درس آموخته مکتب پيامبران هستند به همين دليل يک وجود بخشنده‌اي دارند که موجب عزت و احترامشان شده است.
وي به انسان‌هايي که جانشان را که بالاترين ثروت انسان است در راه خدا مي‌بخشند اشاره کرد و گفت: امام حسين(ع) به جايگاهي رسيد که جان خود و عزيزترين کسانش را در راه خدا فدا کرد.
به گفته وي، به تعبيرامام صادق امام حسين(ع) هرچه داشت تا آخرين قطره خون خود را براي احياي دين جدش و نجات انسان‌ها از جهالت بخشيد.
وي با بيان اينکه امام حسين(ع) با اين کار خود نه تنها موجب تغيير در وضعيت آن زمان شد بلکه براي هميشه درس‌ها بزرگي براي تمام انسان‌ها داشت، گفت: لذا بايد هرچه که داريم ببخشيم اين کاري که از اينها سرزده است براي ما مردم الگو است.
وي اضافه کرد: براساس آيات قرآن وقتي که انسان چيزي را مي‌بخشد بيش از آن فردي که چيزي به او بخشيده نفع مي‌‌بيند.
وي با بيان اينکه بخشش مال انسان را از درون پاک مي‌کند، گفت: اگر انسان بتواند بخل نفسش را درمان کند از رزائل نفساني دور و  پاک و آزاد خواهد شد.
به گفته آيت‌الله حسيني‌شاهرودي، انسان با بخشش مال نه تنها از مالش کم نمي‌شود به مالش افزوده خواهد شد چون خداوند تبارک و تعالي اجر دنيوي را با افزودن مال به بخشندگان عطا مي‌کند.
وي با بيان اينکه هرچه در راه خدا بدهيم خداوند هم در دنيا و هم در اخرت چندين برابر آن را بازپس مي‌دهد، گفت: بخشش مال از دستورات دين است و اگر ما دين را در جامعه هر مقدار که بتوانيم پياده کنيم و دستورات خدا را اجرا کنيم قطعا ضرر نمي‌کنيم و عزتمند خواهيم شد.
نماينده ولي فقيه در استان کردستان با تاکيد براينکه عزتمندي مومنين خواست خدا است و هر قانون خدا را که رعايت کرديم عزتمند مي‌شويم، اظهار کرد: مبارزه و مذاکره و خواهش کردن در مقابل شياطين و استکبار که اسمش با خودش است دور از دستورات دين اسلام است.
انتهاي پيام/


آخرین کتاب ها