نگاه دولت بايد حتما به سمت ايجاد اشتغال باشد
1396/7/26
دیدار با مشاور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي که با حضور مدیران ارشد اداره کل استان و ائمه جمعه استان
نگاه دولت بايد حتما به سمت ايجاد اشتغال باشد
نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه سپاه تنها ارتشي است که در برابر گروه‌هاي تروريست ايستاده، گفت: اگر امنيت در ايران وجود دارد به برکت وجود اقتدار سپاه و ايستادگي اين نيروي مردمي در سوريه و لبنان و عراق بوده است

نگاه دولت بايد حتما به سمت ايجاد اشتغال باشد

به گزارش  پایگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در کردستان، آيت‌الله سيدمحمد حسيني‌شاهرودي در نشست با مشاور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي که با حضور ائمه جمعه و جماعات استان دردفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد، اظهار کرد: آنچه مهم است و بايد ما به آن توجه کنيم وجود ظرفيت‌هاي عظيمي است که در کشور ما وجود دارد.

وي با بيان اينکه به برخي از اين ظرفيت‌ها توجه کرده‌ايم و همين توجه موجب شده در دنيا مطرح باشيم، افزود: بايد ظرفيت‌هايي که تا کنون مورد توجه قرار گرفته نشده است را مورد توجه قرار دهيم.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان به مباحث مطرح شده از سوي ترامپ اشاره و افزود: امروز دوستان و دشمنان خود آمريکا به ديوانه بودن ترامپ اعتراف کرده‌اند.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي از ترامپ به عنوان يک کاسب‌کار نام برد و با بيان اينکه از چنين فردي بيشتر از اينها انتظار نمي‌رود، خاطرنشان کرد: امروز تمام جهانيان چهره واقعي آمريکا را شناختند.

به گفته وي، کسي که ادعاي ابرقدرتي در جهان را دارد اين نحو صحبت کردن بي‌ادبانه عليه ايران واقعا غير منطقي است.

وي با بيان اينکه ايران تمدن ديرينه‌اي دارد، گفت: پيشرفت‌هاي ايران اسلامي در عرصه‌هاي مختلف علمي، نظامي و غيره جايگاه واقعي اين ملت را به جهانيان ثابت کرده و هيچ وقت نمي‌تواند زير سلطه استکبار باشد.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان با تاکيد براينکه انقلاب اسلامي ايران عزت را به ملت ايران بازگرداند، گفت: اين دستور دين اسلام است که نبايد در هيچ شرايطي زير سلطه ظلم باشيم.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با اشاره به سخنان ترامپ و تروريست خواندن ملت ايران اظهار کرد: تنها کشوري که جهان را از وجود داعش و گروهک‌هاي تکفيري نجات داد کشور ايران بود.

وي خاطرنشان کرد: سپاه تنها ارتشي است که در برابر گروه‌هاي تروريست ايستاده و اگر امنيت در ايران وجود دارد به برکت وجود اقتدار سپاه و ايستادگي اين نيروي مردمي در سوريه و لبنان و عراق بوده است.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه امنيت پايدار امروز در کشور ايران به برکت نيروهاي مسلح و حضور مقتدرانه سپاه در صحنه است، اضافه کرد: توان موشکي سپاه موجب خشم دشمنان شده است و تروريست خواند اين نيرو به خاطر همين اقتدار است.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي اضافه کرد: وقتي سپاه نيروهاي نظامي آمريکا را در خليج فارس گرفت آمريکا را تحقير کرد و چنين تحقيري براي آنان بسيار سخت و گران بود.

وي با بيان اينکه امروز آن قدر براي آنها سخت تمام شده که مي‌آيد خليج فارس را به نام خليج عربي مي‌خواند، گفت: اين نحوی برخورد رئيس جمهور آمريکا حتي کساني را که در خواب بودند نیز بيدار کرد.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان اظهار کرد: اينها مکري بود که از سوي آنها انجام گرفت ولي چون خدا خواست مکر و حيله آنان را به خودشان بازگرداند.

آيت‌الله حسيني‌شاهروديضمن اشاره  به بحث برجام گفت: آمريکا با عهد شکني که در برجام داشت نه تنها به ايران ضرر نزد بلکه اعتماد جهان را به ايران بيشتر کرد.

وي خاطرنشان کرد: امروز همه کشورها ديگر مي‌دانند که ديگر نمي‌شود به آمريکا اعتماد کرد و وقتي که اعتماد جهاني از کشوري برداشته شود بزرگترين زيان‌ها را خواهد ديد.

وي با بيان اينکه تعهدشکني آمريکا در برجام آنها را منزوي خواهد کرد و اين اصلا به نفعشان نيست، اظهار کرد: اگر امروز ايران در جهان به جايگاه واقعي خود رسيده به برکت عنايت خداوند و ايستادگي ملت ايران گوش به فرمان ولايت فقيه است.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه ساختن بمب هسته‌اي و سلاح‌هاي هسته‌اي در دين اسلام منع شده است، گفت: اما اينکه آمريکا ادعا مي‌کند که ايران نبايد موشک هم داشته باشد در حالي که خودش اين ميزان سلاح‌هاي مختلف جنگي خريد و فروش مي‌کند منطقي نيست.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي خاطرنشان کرد: ايران رهبري آگاه و مدبر دارد که قبل از انجام هر کاري از سوي دشمنان دست آنها را مي‌خواند و بهترين برخورد را در برابر هجمه‌هاي آنان انجام مي‌دهد.

وي با بيان اينکه ايران در بحث هسته‌اي به پيشرفت‌هاي بسياري خوبي رسيده است، گفت: امروز دشمنان از قدرت و توان نظامي ايران مي‌ترسد و اين دستور دين اسلام است که بايد به اندازه‌اي قدرت داشته باشيد که دشمنانتان از شما بترسند.

وي با تاکيد براينکه آمريکا روي هر چيز ايران که دست مي‌گذارد ظرفيت‌ و مزيت‌هاي ما است، گفت: امروز تمام منطقه زير تير ايران است اما هيچ وقت يک تير اضافه از سوي کشور ما پرتاب نمي‌شود و موضع ايران اسلامي تنها دفاعي است.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي خاطرنشان کرد: آمريکا امروز به واسطه وضعيت اقتصادي که دارد نمي‌تواند با هيچ کشوري بجنگند و اگر امروز هم خود را به در و ديوار مي‌زند به خاطر اين است که حوزه اقتصادي را در کشورش تکان دهد.

وي با بيان اينکه ارتش آمريکا هرجا که باشد از ديدگاه ما داعش است، گفت: اگر امروز شما اعلام مي‌کنيد سپاه تروريست است ما هم مي‌گويم که ارتش آمريکا هم هرکجا که است چون به داعش کمک مي‌کند داعش است.

وي تصريح کرد:هر جا که به خودکفايي رسيده‌ايم دشمنان نمي‌توانند ما را زيرفشار قرار دهند از اين رو تلاش در راستاي رسيدن به خودکفايي مهم‌ترين نياز ما است.

وي فکر و معيشت را به عنوان دو اصل مهم در پايداري در هر کشوري دانست و اظهار داشت: امروز دشمنان تمام توان خود را براي از بين بردن هويت اسلامي و ملي جامعه ايراني به کار بسته است و نبايد در هيچ شرايطي اجازه دهيم که اين هويت از دست برود.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي خاطرنشان کرد: يکي از ويژگي‌هاي بارز ملت ايران اين است که انقلاب کرده و اين انقلاب هيچ وقت تمام شدني نيست و بايد براي هميشه باقي بماند.

وي با بيان اينکه اين باور به انقلاب و انقلابي بودن براي هميشه بايد باقي بماند، گفت: امروز دشمنان با تمام توان و با بهره‌گيري از تمام ظرفيت‌ها سعي دارند نگاه و نگرش ما را تغيير دهند.

وي رکن بعدي در پايداري هر نظامي را توجه به معيشت و اقتصاد دانست و اذعان کرد: اقتصاد مقاومتي که از سوي مقام معظم رهبري مطرح شد در همين راستا بوده است.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي اضافه کرد: تحقق سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي مطرح شده از سوي مقام معظم رهبري بهترين راه مقابله با هجمه‌ها و تحريم‌هاي دشمنان است.

وي با بيان اينکه ما بايد اقتصاد خود را مستقل کنيم، اظهار داشت: مستقل کردن اقتصاد تنها با کار و توليد و تلاش در اين عرصه تحقق پيدا مي‌کند.

وي افزود: خداوند ثروت‌ها و ظرفيت‌هايي به کشورهاي مسلمان داده که به غيرمسلمان‌ها نداده و بايد از اين ظرفيت‌ها به نحو احسن استفاده کنيم.

وي با بيان اينکه صنايع در استان بايد در خدمت ظرفيت‌هاي آن باشد، گفت: اگر صنايع استان در خدمت ظرفيت‌ها باشد ارزش افزوده آنها افزايش پيدا مي‌کند.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي تصريح کرد: سرمايه در کردستان بايد مردمي باشد و از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي بيش از پيش استفاده شود تا بتوانيم شاهد توسعه اشتغال و اقتصاد در استان باشيم.

وي با بيان اينکه خوشبختانه وجود استاندار بومي که شناخت خوبي از استان دارد بستر را براي توسعه بيشتر استان فراهم کرده است، گفت: استاندار جديد به دليل اينکه نماينده مردم بوده و در بخش‌هاي مختلف مديريت کرده شناخت خوبي از استان دارد.

وي با تاکيد بر اينکه اشتغال بايد به مسئله اصلي و اول در استان تبديل شود، گفت: اشتغال غير از توليد و سرمايه‌گذاري است و بايد به رفع مشکل بيکاري به صورت جدي با بهره‌گيري از تمام ظرفيت‌هاي دوليت و مردمي توجه شود.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي خاطرنشان کرد: نگاه دولت بايد حتما به سمت ايجاد اشتغال باشد تا شاهد ارتقاي سطح رفاه عمومي در جامعه باشيم.

وي با بيان اينکه اجراي عدالت را مورد تاکيد قرار داد و افزود: بايد از افراد توانمند در بخش‌هاي مختلف استفاده کرد تا شاهد تحقق عدالت در جامعه باشيم.

وي توجه به مناطق محروم در بحث توسعه را ضروري دانست و گفت: در برخي شاخص‌ها در استان از جايگاه خوبي برخوردار هستيم و بايد تلاش کنيم در شاخص‌هايي مانند سرانه که از استان‌هاي ديگر عقب هستيم به ميانگين کشوري برسيم.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با بيان اينکه ايجاد اشتغال بايد به يک فرهنگ عمومي تبديل شود، اذعان کرد: اگر مردم خود در اين عرصه ورود پيدا کند سرمايه اجتماعي در کنار سرمايه‌هاي دولتي مي‌تواند تحولات خوبي در حوزه اشتغال ايجاد کند.

انتهاي پيام/

 


آخرین کتاب ها