تفرقه‌افکني در بين برادران ديني رويکرد اصلي دشمنان اسلام است
1396/8/3
بیانات آیت الله حسینی شاهرودی در نشست روساي دانشگاه‌هاي اندونزي با جمعی از علمای و اساتید دانشگاه های استان
تفرقه‌افکني در بين برادران ديني رويکرد اصلي دشمنان اسلام است
نماينده ولي فقيه در استان کردستان تصريح کرد: نگاه ايران نسبت به مذهب امام شافعي، نگاه بسيار مثبتي است و اين خود عامل تقويت و جلوگيري از انحرافات است

نگاه ايران به مذهب امام شافعي، نگاهي بسيار مثبت است/تفرقه‌افکني در بين برادران ديني رويکرد اصلي دشمنان اسلام است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در کردستان، آيت‌الله سيدمحمد حسيني شاهرودي شامگاه سه‌شنبه در نشست روساي دانشگاه‌هاي اندونزي با جمعی از علمای و اساتید دانشگاه های استان که در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد، اظهار کرد: اين نشست‌ها و مبادله افکار موجب نزديک‌شدن مسلمانان به همديگر مي‌شود که نياز است اين جلسات و ارتباطات توسعه و تقويت شود.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان گفت: دشمنان با تبليغات سعي دارند مسلمانان را از هم دور نگه دارند و براي رسيدن به اين هدف از هر روشي استفاده مي‌کنند.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با بيان اينکه بر خلاف آنچه در تبليغات دشمنان وجود دارد، مسلمانان ايران زمين از شيعه و سني بدون هيچ مشکلي در کنار هم زندگي مي‌کنندبلکه زندگي مسالمت‌آميز مسلمانان اين دو مذهب در کنار هم در کردستان مصداق عيني اين مدعاست.

وي از وحدت به عنوان اصل مهم و از دستورات خداوند نام برد و گفت: خداوند مسلمانان را برادر خوانده و بر همين اساس همه بايد اين وحدت و برادري را حفظ کنيم.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان اضافه کرد: مسلمانان در سراسر اين جهاني هستي بايد براي تقويت و توسعه هرچه بيشتر وحدت و برادري در جهان اسلام تلاش کنند.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي از افزايش ارتباط بين دو کشور ايران و اندونزي در سال‌هاي اخير ابراز خشنودي کرد و گفت: در سفر نماينده وزارت دين اندونزي به ايران و حضور دو روزه آنها در سنندج، ديدگاه آنها با آنچه قبل از سفر تصور مي‌کردند کاملا فرق کرد.

وي اضافه کرد: در آن سفر عزيزاني که به ايران آمده بودند در نشستي که در سنندج برگزار شد عنوان کردند که وحدت و برادري که در ايران وجود دارد بسيار قابل توجه و مثال‌زدني است

نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه همين تغيير ديدگاه موجب شد در سال گذشته مجمع جهاني تقريب مذاهب يک کنفرانس وحدت اسلامي با همکاري سازمان محمديه در مجلس برگزار کند، تصريح کرد: اين کنفرانس با حضور رئيس مجلس و با شرکت 33 استان برگزار شد که در همين کنفرانس پيشنهاد برگزاري پيش کنگره‌هاي امام شافعي را داديم و تا به امروز در چندين استان و حتي در کشور عراق اين پيش کنگره‌ها در حد قابل قبولي برگزار شده است.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي اظهار داشت: با توجه به اينکه بيشترين پيروان امام شافعي‌ در اندونزي زندگي مي‌کنند برگزاري پيش‌کنگره امام شافعي را در آن کشور دستور کار قرار داديم که تا کنون دو پيش‌کنگره امام شافعي در دو استان پر جمعيت اين کشور برگزار شده است.

وي اضافه کرد: پيش کنگره‌هايي که در اين کشور برگزار شد، زمينه را براي ارتباط بيشتر بين ايران و اندونزي فراهم کرده است و اميدواريم شاهد تقويت و توسعه هرچه بيشتر اين ارتباطات باشيم.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان به برگزاري جلسات مختلف با قشرهاي دانشگاهي، علماي ديني و مسوولان دولتي کشور اندونزي  گريز کوتاهي زد و گفت: به نظر من برگزاري اين جلسات و پيش کنگره‌هاي امام شافعي در اين کشور مي‌تواند بستر ارتباط هرچه بيشتر بين دو کشور را به ويژه با منطقه غرب کشوربه خصوص کردستان که درصد بالايي از مردم آن پيرو امام شافعي هستند را  فراهم سازد.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با بيان اينکه براي افزايش اين ارتباطات ايجاد يک سري بسترها در خود استان مورد توجه قرار گرفته است، گفت: يکي از اين بسترها که در استان ايجاد شده مرکز تخصصي امام شافعي است که الان مقطع کارشناسي ارشد فقه امام شافعي در آن تدريس مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: اين بستر زمينه تحصيل براي شافعي مذهب‌هاي داخلي و خارج از کشور را فراهم کرده است.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان تصريح کرد: نگاه ايران نسبت به مذهب امام شافعي، نگاه بسيار مثبتي است و اين خود عامل تقويت و جلوگيري از انحرافات است.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي اظهار داشت: به همين منظور و براي بين‌المللي‌کردن آن، سايت شافعي‌نيوز راه‌اندازي شده است که اعتبار آن از محل اعتبارات مصوب دفتر مقام معظم رهبري تامين شده است.

وي تصريح کرد: در سطح بين‌المللي هم جلساتي که با آيت‌الله اراکي دبيرکل مجمع تقريب مذاهب داشتيم  قرار شد که کنگره امام شافعي همزمان با کنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي در تهران برگزار شود.

وي اظهار داشت: علاقه شديدي در بين مردم اندونزي براي آمدن به ايران وجود دارد و اين را به خوبي در جريان سفر به آن کشور مشاهده کرديم.نماينده ولي فقيه در استان کردستان گفت: قطعا ارتباطاتي که به شکل‌هاي مختلف قرار است با برنامه‌ريزي بين دو کشور ايجاد شود مي‌تواند موجب بهره‌مندي هر دو طرف از ظرفيت‌هاي همديگر شود.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با بيان اينکه مباحث علمي، مباحث ديني و غيره از ديگر ظرفيت‌هايي است که دو کشور مي‌توانند با هم تبادل و ارتباط داشته باشند، خاطرنشان کرد: برخي از نيازهايي که در کشور اندونزي وجود دارد و بسترهاي پاسخگويي به آنها در ايران هست و بلعکس از ديگر بسترهاي ارتباط بيشتر بين هر دو کشور است.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان اذعان داشت: علاقه قلبي به سادات که در بين مردم کردستان وجود دارد در ميان مردم اندونزي نيز نمايان بوده و همين موضوع مي‌تواند زمينه نزديکي قلوب را در بين آنان فراهم سازد.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي در پايان اذعان کرد: اميدواريم اين سفر، بستر خوبي براي ايجاد ارتباطات بيشتر بين مردم دو کشور باشد و اين رفت و آمدها بيشتر و در نهايت همه مسلمان‌ها همديگر را پيدا کنند تا قدرت واقعي خود را بازيابند و در راستاي جهاني کردن اسلام از اين قدرت استفاده کنند.

انتهاي پيام/

 


آخرین کتاب ها