بيانات در جمع هيئت‌هاي دانشجويي در روز اربعين حسيني
1396/8/24
بيانات در جمع هيئت‌هاي دانشجويي در روز اربعين حسيني
بيانات در جمع هيئت‌هاي دانشجويي در روز اربعين حسيني

بيانات در جمع هيئت‌هاي دانشجويي در روز اربعين حسيني

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرحيم

 اوّلاً خيلي خوش‌آمديد؛ ثانياً خيلي متشکّرم از اين برادر عزيز و محترمي که بدون بلندگو صحبت کردند؛ هم بيانشان بيان روشن و سليس و رواني بود که همه فهميديم ايشان چه ميفرمايند، هم صدايشان ماشاءالله صداي بلندي بود که بدون بلندگو به همه‌ي حسينيه رسيد؛ ما هم شنيديم. خيلي متشکّرم از محبّت ايشان که از راه دور آمدند و همچنين بقيه‌ي برادران و خواهراني که احتمالاً از راه‌هاي دور تشريف آوردند و اين مجلس نوراني را با حضور خودشان منوّر کردند؛ از همه‌ي شما متشکّرم.

 من در برنامه‌ي امروز عرايضي ندارم. الحمدلله استفاده کرديد، همه شنيديد، من هم مثل شما شنيدم و بهره بردم. به‌هرحال اين ديدارها، اين اجتماعات، اين يادآوري‌ها من و شما را بايستي در راهي که در پيش داريم تقويت کند، عزم ما را ثابت کند، ثاقب کند. در دعا ميخوانيد: اَللّهُمَّ ارزُقني ... عِلماً واسِعاً ... وَ عَزماً ثاقِباً؛(۱) عزم و اراده‌ي محکم و پايدار داشته باشيد در اين راه. راه، راه درستي است؛ هدف، هدف بسيار والايي است، و اقدام جوانهاي امروز، مردم امروز، برادران و خواهران ما در حرکت در اين راه مبارک انقلاب و نظام جمهوري اسلامي، حرکت محبوب الهي است ان‌شاءالله؛ مرضي الهي است. منتها آنچه مهم است و همه‌ي ما بايد در نظر داشته باشيم، ثبات در اين راه است؛ ثبات در اين راه. در دو جاي قرآن «اِستَقِم» دارد؛(۲) استقامت کردن يعني ثبات ورزيدن در اين راه و تحت تأثير عوامل گوناگون قرار نگرفتن. راه، راه همواري نيست؛ راه خدا، راه تلاش در راه خدا، راه اقامه‌ي حق و عدل، راه رسيدن به تمدّن اسلامي و نظام حقيقي اسلامي و جامعه‌ي اسلامي راه دشواري است؛ راهي است که پيغمبران در اين راه با زحمت حرکت کردند و پيش رفتند.

 امروز بحمدالله ملّت ايران وقتي به پشت سر خود نگاه ميکند، موفّقيتهاي فراواني را ميبيند؛ پيش رو هم همين‌جور؛ پيش رو هم کاملاً اميدبخش و خوش‌عاقبت است -در اين هيچ ترديدي نيست- منتها راه، راه همواري نيست؛ راه پُرپيچ‌وخمي است، راه پُرفرازونشيبي است؛ راهي است که ممکن است به‌خاطر برخورد با عوامل نامساعد از عزم و اراده‌ي بعضي‌ها در اين راه کاسته بشود. سعي‌تان اين باشد که از عزم و اراده‌تان در اين راه کاسته نشود؛ روزبه‌روز ان‌شاءالله ثابت‌قدم‌تر بشويد.

والسّلام عليکم و رحمةالله و برکاته


آخرین کتاب ها