تراز منفي بازارچه‌هاي مرزي غيرقابل قبول است/ظرفيت‌هاي صادراتي کردستان احصا شود
1396/9/5
مراسم گرامي داشت روز ملي صادرات
تراز منفي بازارچه‌هاي مرزي غيرقابل قبول است/ظرفيت‌هاي صادراتي کردستان احصا شود
نماينده ولي فقيه در استان کردستان با تاکيد بر احصا و شناسايي ظرفيت‌هاي صادراتي استان گفت: پتانسيل در دست گرفتن بازارهاي کشورهاي ديگر در استان وجود دارد.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان:

تراز منفي بازارچه‌هاي مرزي غيرقابل قبول است/ظرفيت‌هاي صادراتي کردستان احصا شود

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر نماينده ولي فقيه در کردستان، آيت‌الله سيدمحمد حسيني‌شاهرودي پيش از ظهر امروز در مراسم گرامي داشت روز ملي صادرات در کردستان که در سالن پيامبر اعظم استانداري استان در سنندج برگزار شد با طرح اين سوال که در استاني با اين همه ظرفيت، چرا نتوانسته‌ايم شرايطي فراهم کنيم که مردم عزتمندانه زندگي و اشتغال مفيد داشته باشند، اظهار داشت: دين و مذهب ما بر اين مهم تاکيد دارد که بايد مبلغ باشيم و به ديگران خدمات بدهيم، اما آن گونه که بايد در اين راستا به برتري‌هاي لازم دست‌ نيافته‌ايم.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان در ادامه با انتقاد از بکارگيري واژه کولبري گفت: چرا بايد به بحث مهم صادرات با وجود ظرفيت‌هايي که در اين حوزه وجود دارد توجه نشود.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي خاطرنشان کرد: بايد با برنامه‌ريزي‌هاي درست و حمايت از بخش توليد از ظرفيت همين افراد کولبر به جاي ورود کالا در بحث صادرات استفاده شود.

وي با اشاره به انتخاب استاندار بومي براي استان و توان و تجربه وي در حوزه بخش خصوصي تصريح کرد: همه بايد پاي کار بيايند و کمک کار استاندار استان که بومي استان و تسلط بالايي به حوزه بخش خصوصي دارند باشند تا شاهد رونق دو بخش توليد و اشتغال در استان باشيم.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه ظرفيت‌هاي صادراتي استان در بخش‌هاي مختلف بايد احصا شود، گفت: صادرات و بحث ارز آوري در استان مرزي کردستان با توجه به ظرفيت‌هاي بالايي که در اين حوزه وجود دارد، بايد جدي گرفته شود.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي خاطرنشان کرد: امروز بازارچه‌هاي مرزي در کشور به يک معضل تبديل شده اند و داراي تراز منفي هستند که بايد با برنامه‌ريزي مناسب در راستاي مثبت شدن اين تراز گام‌هاي اساسي برداشته شود.

وي با اشاره به اين که کشور ايران پيشرفت‌هاي فراواني کرده و قادر به ارائه خدماتي به ديگر کشورها است، گفت: نه تنها در چند بخش بايد در تمامي بخش‌ها و حوزه‌ها به پيشرفت‌هاي لازم دست پيدا کنيم که اين مهم مستلزم بهره‌مندي از توان نيروي انساني است.

وي با بيان اينکه ظرفيت براي در دست گرفتن بازارهاي کشورهاي ديگر در استان وجود دارد، گفت: بايد همه در حوزه صادرات تلاش کنيم و در اين راستا بخش خصوصي با جديت ورود پيدا کند.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان عنوان کرد: اراده در بحث حمايت از توليد در استان در بين مديران و مسوولان وجود دارد و بايد با برنامه‌ريزي مناسب زمينه توسعه صادرات را فراهم سازيم.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي عنوان کرد: بايد از مرزها صادرات داشته باشيم و موضوع کولبري به شيوه فعلي جمع و اين افراد به صورت عزتمندانه در سود تجارتي که از مرزها حاصل مي‌شود بهره مند شوند.

وي گفت: توجه به بخش توليد به منظور توسعه و تقويت صادرات از نيازهاي استان است، چرا که ظرفيت مرزي بودن بستر را براي صادرات توليدات فراهم کرده است.

 

 


آخرین کتاب ها