تقویت جایگاه مردمی شوراهای افتا ضروری است
1396/10/20
اولین نشست عمومی شورای افتا استان
تقویت جایگاه مردمی شوراهای افتا ضروری است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه کردستان جزو معدود استان‌هایی است که توانسته است شوراهای افتا را در تمامی شهرستان‌ها فعال کند، گفت: نظام ما بر مبنای شرع اسلام تشکیل شده است و وجود و تقویت شوراهای افتا در چنین نظامی امری ضروریست.
نماینده ولی فقیه در کردستان:

تقویت جایگاه مردمی شوراهای افتا ضروری است/دست پلید استکبار در اغتشاشات اخیر در کشور مشهود بود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در مجمع عمومی شورای افتای اهل سنت کردستان در سنندج اظهار کرد: شورای افتای استان در سطح کشور یک الگو کامل است که در کمترین استان کشور به این شکل وجود دارد.

وی گفت:  کردستان جزو معدود استان‌هایی است که توانسته است شوراهای افتا را در تمامی شهرستان‌ها فعال کند و این نشان از جایگاه و پایگاه ویژه روحانیت در این منطقه است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه شوراهای افتا یک ضرورت بود که باید تحقق پیدا می‌کرد، افزود:  نظام ما بر مبنای شرع اسلام تشکیل شده است و وجود شوراهای افتا در چنین نظامی امری لازم و ضروری است.

وی با تاکید براینکه ملت ایران بر مبنای قرآن و اسلام انقلاب کردند، افزود: انقلاب ما برای حاکمیت اسلام در ایران و سایر نقاط جهان شکل گرفته است و تمامی قوانین و مقررات ما بر مبنای آیین اسلام ضمانات اجرایی دارد.

وی تصریح کرد: مبارزه با هرآنچه در مقابل با خداست، ایجاد حکومت اسلامی و حاکم کردن قرآن و فراهم سازی زمینه ظهور یعنی جهانی شدن اسلام سه هدف متعالی امام در بنا نهادن انقلاب اسلامی بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان به وضعیت ایران اسلامی قبل از پیروزی انقلاب و اداره این کشور توسط مستشاران آمریکایی اشاره کرد و گفت: چون خدا خواست حکومت اسلامی در ایران شکل گرفت و بستر جلو رفتن آن در عرصه جهانی را فراهم کرد.

وی افزود: اگر دست خدا پشت انقلاب ما نبود قطعا با تمام این توطئه‌های دشمنان اثری از این نظام الهی تا کنون باقی نمی‌ماند.

نماینده ولی فقیه در کردستان به تلاش‌های گسترده دشمنان طی روزهای اخیر برای ایجاد تنش در کشور ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: قطعا ایجاد بستر برای رفاه و آسایش مردم و تقویت بنیه اقتصادی و رفع مشکلات مطالبه به حق جامعه بوده اما دشمنان سعی دارند از این مسئله به نفع خود سوء استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد تعادل اجتماعی و حذف فاصله طبقاتی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی و از تاکیدات همیشگی رهبر معظم انقلاب است و همه باید در کنار هم در راستای تحقق این مهم باید تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در اتفاقات اخیر تمام لشکریان شیطان برای ایجاد تنش و از بین بردن امنیت در ایران اسلامی ورود پیدا کردند، افزود : دشمنان تمام نیروهای خود را برای ضربه زدن به ایران اسلامی به میدان آورده بود و دست پلید استکبار در اغتشاشت اخیر در کشور کاملا مشهود بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نظام الهی است که جهان را تغییر داده، اذعان داشت: استکبار دنیا را به دو بخش شرق و غرب تقسیم و همه کشورهای دنیا به بلوک شرق و غرب وابسته بودند.

شاهرودی با تاکید براینکه همه مسلمانان باید با طاغوت مبارزه و زمینه جهانی شدن اسلام را فراهم کنند، گفت: این از اهداف والای نهضت امام خمینی(ره) است و خوشبختانه انقلاب اسلامی ایران تحولات شگرفی در جهان ایجاد کرد و هیمنه شرق و غرب را در هم شکست.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و کارهایی که به عنوان الگو مطرح کرده امروز در جهان مورد توجه قرار گرفته است، گفت: جبهه مقاومت در مقابل با جبهه کفر روز به روز اضافه می‌شود و جهان اسلام روز به روز به هم پیوسته تر می‌شود چرا که کشورهای اسلامی به اهداف استکبار پی می‌برند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان علما مسیر حق و راه راست را نشان می دهند، گفت: اگر علمایی وجود نداشته باشند تا مسیر و راه راست را نشان بدهند مردم به گمراهی خواهند رفت.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه اهل سنت و اهل تشیع همه زیر پرچم اسلام هستند و همه در کنار هم باید برای ترویج آموزه‌های قرآنی و ارتقای آگاهی‌های دینی جامعه تلاش کنند، اذعان داشت: علما معیار تمییز حق از باطل هستند و در راستای آگاهی بخشی دینی به مردم نقش اساسی دارند و در این راستا نیز نقش شوراهای افتا در پاسخگویی به سؤالات مردمی پر رنگ‌تَر شود.

وی در ادامه اظهار داشت: در حد توان و امکانات از شورای افتا و جامعه روحانیون حمایت خواهیم کرد و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

انتهای پیام

آخرین کتاب ها