بصيرت ملت توطئه‌هاي دشمنان را در طول عمر 40 سال نظام خنثي کرده است
1396/10/25
نشست ائمه جمعه استان
بصيرت ملت توطئه‌هاي دشمنان را در طول عمر 40 سال نظام خنثي کرده است
نماينده ولي فقيه در استان کردستان با بيان اينکه بصيرت ملت توطئه‌هاي دشمنان را در طول عمر 40 سال نظام خنثي کرده است، گفت: تکيه بر اصل مهم و دشمن شکن « بصيرت» دليل شکست توطئه‌هاي دشمنان عليه انقلاب ايران اسلامي بوده است.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان

بصيرت ملت توطئه‌هاي دشمنان را در طول عمر 40 سال نظام خنثي کرده است

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در کردستان، آيت‌الله سيد محمد حسيني‌شاهرودي ظهر امروز در نشست ائمه جمعه استان که در کتابخانه امام خامنه‌اي در سنندج برگزار شد، با بيان اينکه دهه فجر و چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب را در پيش داريم اظهار کرد: انقلاب اسلامي در شرايط سخت حاکم بر جامعه ايران به پيروزي رسيد و امروز با گذشت 40 سال با اقتدار ايستاده و در جهان حرف براي گفتن دارد.

وي خاطرنشان کرد: اين انقلاب چهل سال در مقابل شياطين بزرگي که از اجراي هيچ نوع توطئه‌اي عليه نظام ما غافل نشدند ايستادگي کرده و همچنان به حرکت رو به رشد و پيشتازي خود ادامه داده است.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان گفت: تکيه بر اصل مهم و دشمن شکن بصيرت دليل شکست توطئه‌هاي دشمنان عليه انقلاب ايران اسلامي بوده از اين رو توجه به اين اصل مهم بايد بيش از پيش مد نظر قرار گيرد.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي از وحدت به عنوان رمز پيروزي انقلاب و ملت ايران در برابر هجمه‌هاي دشمنان نام برد و اظهار کرد: وحدت راه نفوذ دشمنان را سد کرده و مانع از دستيابي آنان به اهدافشان شده است.

وي در ادامه با بيان اينکه توطئه‌هاي اخير در کشور را خدا خنثي کرد، اضافه کرد: در اختشاشات اخير تمام دشمنان به ميدان آمدند و از هر بستري براي ضربه‌زدن به انقلاب و نظام ايران استفاده کردند اما به دليل بصيرت مردم توتطئه‌هايشان خنثي شد.

وي با بيان اينکه مشکل اصلي مردم مشکلات اقتصادي بود و مشکلي با نظام نداشتند، افزود: دشمنان انقلاب با هدف ديگري با هم متحد شدند و سعي داشتند با سوء استفاده از اين مطالبه به حق مردم ايران که رفع مشکلات اقتصادي بود به انقلاب ضربه بزنند ولي تمام توطئه‌هاي آنان نقش برآب شد.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان اضافه کرد: به فرموده مقام معظم رهبري  آمريکا هيچ غلطي عليه انقلاب و ملت ايران نمي‌تواند بکند و تمام اين داد و فريادهايي که مي‌زنند به دليل نااميدي و ناکاميشان است.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با اشاره به پيشرفت‌هاي روز افزون کشور با وجود تمام مشکلات و تحريم‌هايي که دشمنان براي ايران ايجاد کرده‌اند گفت: رشد و پيشرفت‌هايي که طي اين 40 سال در کشور اتفاق افتاده بي‌نظير بوده و دشمنان انقلاب از اين حرکت روبه رشد خشمگين و زخم خورده هستند.

وي با بيان اينکه شايسته سالاري در انتخاب مديران نياز امروز جامعه است، گفت: اگر اصل شايسته‌سالاري در جامعه ما تحقق پيدا مي‌کرد بسياري از مشکلات موجود حل مي‌شد.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان اظهار کرد: افرادي که به خاطر منافع سياسي، حزبي و غيره مديران توانمند را برکنار و افراد ناتوان را جايگزين مي‌کند به انقلاب و ملت ايران خيانت کرده‌اند و فرداي قيامت بايد پاسخگو باشند.

به گفته وي، وجود مديران توانمند است که مسير توسعه را تسهيل و تسريع مي‌بخشد چراکه چنين مديراني در رأس سازمان‌ها با برنامه‌ريزي مطلوب مي‌توانند در راستاي تحقق اهداف نظام اسلامي که توسعه متوازن و رفع مشکلات مردم است نقش آفريني کنند.

وي با اشاره به برکات سفر رهبري به کردستان و نگاه ويژه معظم له به مردم اين استان اذعان داشت: 4 برابر مصوبات سفر رهبري به کردستان کمک شد و اين نشان از توجه ويژه رهبري به اين استان دارد.

وي اذعان داشت: کل پولي که به توسعه روستاهاي کشور داده شده 10 هزار ميليارد تومان است، اما مديران استان مي‌توانند يک هزار ميليارد تومان از اين اعتبار را براي روستاهاي کردستان جذب کنند.

به گفته نماينده ولي فقيه در استان کردستان ، نگاه نظام به توسعه متوازن و حل مشکلات در مناطق محروم است و اگر مشکلي وجود دارد بايد با تحقق اصل شايسته‌ سالاري و در رأس قرار دادن مديران توانمند بستر رفع اين مشکلات را فراهم کنيم.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي در بخش ديگري از سخنان خود پذيرش ايران به عنوان يک کشور هسته‌اي را از خروجي‌هاي مذاکرات برجام دانست و اضافه کرد: ايران در بحث هسته‌اي هيچگاه دنبال درست کردن بمب هسته‌اي نبوده و استفاده از اين ظرفيت را در توسعه کشاورزي، علم پزشکي و غيره حق مسلم خود مي‌داند.

به گفته وي، ايران از انرژي هسته‌اي در مباحث مختلف کشاورزي، آب و غيره استفاده مي‌کند و هيچ کشوري نمي‌تواند اين حق مسلم را از ملت ايران بگيرد.

 

مرادي حبرنگار تلگرام, [۱۴.۰۱.۱۸ ۱۵:۲۷]

وي در ادامه با بيان اينکه انقلاب ايران اسلامي زماني تشکيل شد که جهان به شدت به سمت حذف کامل دين از سياست حرکت مي‌کرد، گفت: امام راحل انقلابي را در ايران تشکيل داد که دين اساس و مبناي اصلي آن بود و همين امر موجب خشم ابر قدرت‌هايي شد که دنبال سيطره در جهان بودند.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان حل تمام مشکلات با حرکت در مسير دين و تبعيت از دستورات اسلام سياستي است که امروز ايران اسلامي در جهان گسترش مي‌دهد، اظهار داشت: انقلاب ايران معنويت‌گرايي و بيداري اسلامي را در جهان ايجاد و پرچم‌دار گسترش دين اسلام در دنيا است.

به گفته آيت‌الله حسيني‌شاهرودي، انقلاب اسلامي معادلات ابرقدرت‌هاي جهان را که به دنبال ايجاد ابرقدرت شرق و غرب بودند برهم زد و همين مسئله خشم سردمداران ظلم را به دنبال داشته و دشمني 40 ساله استکبار با انقلاب اسلامي به همين دليل است.

وي با تاکيد بر اينکه براي زيربار ظلم نرفتن هزينه‌هاي زيادي داديم، گفت: در اين مسير مشکلات زيادي را متحمل شديم، اما حرفمان را که زير بار ظلم و سلطه شرق و غرب نمي‌رويم به کرسي نشانديم.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان با اشاره به مباحثي که ترامپ قبل از برگزاري انتخابات در مورد مواضعش نسبت به برجام گرفته بود گريزي زد و گفت: ترامپ تا قبل از پيروزي انقلاب شعار پاره کردن برجام را مي‌داد، ولي الان هر زماني موضعي متفاوت مي‌گيرد و اين شخصيت متزلزل ترامپ را بيش از پيش نمايان کرده است.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با طرح اين سوال که تا قبل از پيروزي انقلاب، ايران به لحاظ قدرت در چه جايگاهي قرار داشت و امروز به کجا رسيده است؟ اذعان داشت: اصل حرکت در انقلاب اسلامي، اسلام است و در اين مسير شيعه و سني تفاوتي ندارد تا جايکه بيشترين دفاع را از کشورهاي سني مذهب در برابر ظالمان و متجاوزين کرده است.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان اضافه کرد: امروز دشمنان براي مقابله با انقلاب هيچ راهي بجز نااميد کردن و ايجاد تفرقه در بين ملت ايران ندارند و در اين مسير دست به هر کاري مي‌‌زنند.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي با اشاره به اينکه مشکلات اقتصادي بايد با تلاش حل شود، گفت: رفع اين مشکلات مطالبه مردم است که بايد پاسخ داده شود، ملت با بصيرت ايران با وجود تمام اين مشکلات هميشه ثابت کرده‌اند صفشان از دشمنان جدا است.

وي با تاکيد بر اينکه امروز دشمنان انقلاب جنگ جدي در حوزه‌هاي اقتصادي، فرهنگي و غيره را عليه ايران راه انداخته‌اند گفت: امروز ايران پرچم عدالت‌خواهي، استقلال، مبارزه با سلطه است و دشمنان جهان اسلام اين موضوع را بر نمي‌تابند.

به گفته نماينده ولي فقيه در استان کردستان، پرچم اسلام بايد در جهان حاکم شود و اين پيام امام راحل ماست که بايد در راستاي تحقق آن با تمام توان تلاش کنيم.

آيت‌الله حسيني‌شاهرودي در پايان با بيان اينکه انقلاب اسلامي فقط به مرزهاي ايران محدود نمي‌شود، گفت: اين انقلاب اسلامي ايران است که زمينه حاکميت اسلام در جهان را فراهم مي‌کند و در اين مسير نبايد از سختي‌ها بترسيم و بايد در برابر مشکلات صبر و شکيبايي داشته باشيم.

انتهاي پيام/


آخرین کتاب ها