بستر اشتغال در کردستان فراهم است
1396/11/12
دیدار با رئیس کمیته امداد
بستر اشتغال در کردستان فراهم است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ظرفیت تولید انواع محصولات کشاورزی در استان وجود دارد که با کار روی این بسترها می توان بهترین خروجی را در بحث اشتغال زایی داشته باشیم .
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
بستر اشتغال در کردستان فراهم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت الله حسینی شاهرودی در دیدار با رئیس کمیته امداد کشور اظهار کرد: یکی از مهمترین مباجث که در این شرایط باید به آن توجه کنیم این است که بیش از پیش به نیازمندان توجه شود.
وی خاطرنشان کرد: آمار نیازمندانی که به علمای دینی مراجعه می کنند زیاد است و این انتظار را داریم که سهمیه بیشتری به کردستان داده شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان  اضافه کرد: نگاه دولت به مسکن محرومین باید ویژه باشد، چرا که نیازمندان با این شرایط  موجود نمی‌تواند صاحب مسکن شوند.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه ساخت مسکن برای محرومین با توجه به اینکه در این حوزه با مشکلات زیادی روبه رو هستند ضروری است، گفت: در ساخت مسکن برای مددجویان می توان به موضوع اشتغال با ایجاد ظرفیت های مختلف همچون راه اندازی واحدهای کوچک تولید قارچ و غیره توجه کرد.
وی اضافه کرد: نباید نگاه به ساخت مسکن فقط در مناطق شهری باشد، توجه به ساخت مسکن برای محرومین در روستاها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: باید از بسترهای رفاهی که در روستاها ایحاد می شود استفاده و از این طریق برای روستاها و روستائیان منابع اقتصادی ایجاد شود.
حسینی شاهرودی گفت: زمینه و بستر اشتغال در کردستان فراهم است، اما افرادی که تسهیلات می گیرند نیاز به نظارت دارند تا بتوانند اشتغال پایدار را ایجاد کنند.
وی اضافه کرد: باید در حوزه کشاورزی با پرداخت تسهیلات بستر اشتغال پایدار و افزایش درآمد پایدار را برای مردم استان به ویژه مددجویان  فراهم کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان  افزود: ظرفیت تولید انواع محصولات کشاورزی در استان وجود دارد که با کار روی این بسترها می توان بهترین خروجی را در بحث اشتغالزایی داشته باشیم.
شاهرودی مطالعه روی پروژه های اقتصادی با توجه به ظرفیت های استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید با آموزش در زمینه های مختلف بستر اشتغال را که درآمد واقعی برای مددجویان ایجاد کند گام های اساسی برداریم.
وی با بیان اینکه دادن تسهیلات صرف نمی تواند مشکل اشتغال را در استان حل کند، اظهار کرد: برای خروج مددجویان از زیرپوشش و درآمدزایی برای آنها نیاز به ارائه راهکارها و برنامه های اساسی در زمینه ایجاد اشتغال پایدار داریم.

انتهای پیام/

آخرین کتاب ها