انقلاب ایران مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم است
1396/11/16
همایش بزرگ قرآنیان در نگل
انقلاب ایران مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم است

نماینده ولی فقیه در کردستان:


انقلاب ایران مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم است


نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: انقلاب ایران مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم و حاکمیت خداوند است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی  در همایش بزرگ قرآنیان که در مسجد روستای نگل برگزار شد با بیان اینکه اتحاد و وحدت بین مسلمانان از جمله کارکردهایی است که قرآن کریم برای تقوا بر می‌شمارد، اظهارکرد:تقوا زمینه‌ساز تمسک به حبل‌الله است و به وحدت و اتحاد اجتماعی و جامعه اسلامی می‌انجامد.
وی بیان کرد: تقوا، حفظ کردن خویشتن از چیزی است که انسان از آن می‌ترسد بنابراین باید برای دست‌یابی به مقام تقوا، افراد از کارهایی که خداوند نهی از آن را مورد تاکید قرار داده پرهیز کنند و به آنچه که امر فرموده بپردازند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان قرآن کریم را از نعمت‌های بزرگ الهی به بندگانش و هدایتگر آنها نام برد و خاطرنشان کرد: قرآن کریم کتاب آسمانی برای بشریت بوده و اگر در رأس تمام کارهای ما قرار گیرد بهترین مسیر را در پیش‌روی انسان قرار می‌دهد.
آیت‌الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: به فرموده پیامبر اکرم(ص) قرآن کریم خوان گسترده‌ای است که مسلمانان باید از این سفره الهی بهره‌ ببرند و از دستورات آن استفاده کنند.
وی با بیان اینکه قرآن کریم متعلق به زمانی خاصی نیست و هیچ انسان و مفسری نمی‌تواند به صورت کامل آن را تفسیر کند، گفت: این کتاب آسمانی دارای لایه‌های پنهانی است که به مرور زمان توسط عالمان کشف می‌شود.
وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و بر مبنای قرآن کریم، افزود: زمانی جامعه از طاغوت و بندگی حکومت‌های فاسد رهایی می‌یابد که تقوا در آن رشد کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اعلام کرد: زمانی دین برای هیچ کشوری از جهان ارزشی نداشت اما امام خمینی انقلاب اسلامی را مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم و حاکمیت خداوند بنا نهاد.
آیت‌الله شاهرودی گفت: وجود آسیب‌های اجتماعی در جامعه به دلیل دور ماندن از قرآن کریم است و باید خانه‌های خود را به نور قرآن و یاد خداوند منور کنیم و از این کلام الهی غافل نشویم.
انتهای پیام/


آخرین کتاب ها