تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذاری و کمک به اقتصاد استان از اهمیت زیادی برخوردار است
1396/11/18
جلسه شورای اداری دیواندره
تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذاری و کمک به اقتصاد استان از اهمیت زیادی برخوردار است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذاری برای کمک به اقتصاد و تولید در استان از اهمیت زیادی برخوردار است و این وظیفه مسئولان است زمینه‌های لازم را برای جذب سرمایه‌گذار فراهم سازند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذاری و کمک به اقتصاد استان از اهمیت زیادی برخوردار است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه شورای اداری دیواندره ضمن گرامی داشت دهه فجر اظهار کرد: باید خداوند را برای توفیقی که در خدمت به مردم با قرار گیری در پست های مدیریتی داده باید قدردان باشیم.

وی تصریح کرد: در قبال هر خدمتی که به مردم می‌کنید خداوند به شما اجر عظیم می‌دهد و در قرآن می‌فرماید به غیرحساب به کسانی که به دیگران کمک می‌کند عطا می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: خداوند زمینه را فراهم کرده که ما در نظامی زندگی می‌کنیم که همه مسائل آن بر اساس دین پیش می‌رود و انسان را به سمت خوبی‌ها سوق می‌دهد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه کار در چنین نظامی برای مسوولانی که جویای حق و به دنبال حرکت بر اساس اصول اسلام است، آسان‌تر از سایر حکومت‌ها است، اذعان داشت: ما در حکومتی زندگی و خدمت می‌کنیم که در راس آن رهبری دارای تمام فضایل انسانی و اخلاقی قرار دارد.

به گفته وی، زمانی در ارتش ایران بیش از چهل هزار مستشار غیرایرانی وجود داشت و تمام تصمیماتی که در کشور ما گرفته می‌شد بر مبنای منافع استکبار بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی مردم ایران در کشورهای مختلف دارای جایگاه و اعتبار زیادی هستند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه مشکلاتی که در جامعه وجود دارد باید حل شود، گفت: مدیران در هر جایگاهی که قرار دارند باید بدون ایجاد محدودیت برای خود، مشکلات جامعه را سامان ببخشند.

وی توجه بیش از پیش به رفع مشکل بیکاری در سطح کشور به ویژه استان را مورد تاکید قرار داد و اذعان داشت: باید براساس ظرفیت‌هایی که در هر منطقه و شهرستانی وجود دارد موضوع اشتغالزایی را دنبال کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذاری برای کمک به اقتصاد و تولید در استان از اهمیت زیادی برخوردار است و این وظیفه مسوولان است زمینه‌های لازم را برای جذب سرمایه‌گذار فراهم سازند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: وضعیت امروز کشور در زمینه امکانات و زیرساخت‌های رفاهی نسبت به دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قابل قیاس نیست اما نیاز به کارهای بیشتری داریم.

وی افزود: مسوولان قبل از بردن امکانات رفاهی به روستاها باید برای روستاها درآمدزایی می‌کردیم تا از امکانات رفاهی با آسودگی خیال بیشتر استفاده می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای روستائیان بهترین راهکار برای جلوگیری از مهاجرت روستانشینان به سمت حاشیه شهرها می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی  با بیان اینکه در کردستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه کشاورزی دارد، گفت: باید از این ظرفیت در راستای رفع بیکاری استفاده شود و با ورود به مباحثی همچون تولید گیاهان دارویی و غیره زمینه ارتقای توان اقتصادی مردم و رفع بیکاری آنها را فراهم کرد.

وی افزود: باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که از ظرفیت‌ها بهترین و بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم و در تولیدات مختلف بحث بازار به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: شهرستان دیواندره مزیت‌های خوبی دارد که یکی از این مزیت‌ها مسیر عبور بودن آن است که باید با نوآوری زمینه را برای جذب مسافرانی که از این مسیر عبور می‌کنند فراهم کرد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: مسوولان باید دلسوز مردم باشند و در مسیر خدمت به مردم تنها چشممان را به اعتبارات و بودجه‌هایی که اختصاص داده می‌شود بسته نباشد.

وی گفت: حجم کار در کردستان بالاست و برای رفع مشکلات و عقب‌افتادگی‌ها باید به صورت جهادی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت در شهرستان دیواندره در زمینه دامداری مطلوب است، اظهار کرد: دیواندره این استعداد را دارد که ظرفیت تبدیل شدن به قطب دامداری و تولید علوفه را در خود ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: مسوولان باید با بررسی و برنامه‌ریزی درست مردم را در مسیر قرار دهند تا به بهترین سودآوری در تولید محصولات کشاورزی و دامی در این استان برسند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: حمایت از تولیدگرانی که در این زمینه فعالیت‌ می‌کنند از سوی متولیان امر ضروری است و باید با برنامه‌ریزی مناسب مسیر توسعه این دست کارها را در شهرستان فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: نیروی انسانی مستعدی که در استان وجود دارد بهترین ظرفیت و سرمایه است که باید از این بستر به نحو احسن استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان با بیان اینکه ارتقای کیفی و کمی محصولات کشاورزی در دیواندره زمینه تبدیل این محصولات را به برند فراهم می‌سازد، گفت: همه افراد جامعه می‌توانند کارآفرین باشند و با چنین دیدگاهی مشکل بیکاری را سامان ببخشند.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها