هر زمان مسلمانان به دستورات قرآن گوش کرده‌اند به اهداف خود رسیده‌اند
1396/11/18
دیدار با فعالین قرآنی دیواندره
هر زمان مسلمانان به دستورات قرآن گوش کرده‌اند به اهداف خود رسیده‌اند
نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: هرجا مسلمانان به دستورات قرآن گوش دادند به اهداف خود رسیده‌اند و هرجا قرآن را در حاشیه قرار دادیم محکوم به شکست شدیم.
نماینده ولی فقیه در کردستان:
هر زمان مسلمانان به دستورات قرآن گوش کرده‌اند به اهداف خود رسیده‌اند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی   در دیدار با فعالین قرآنی دیواندره، اظهار کرد: علم و عالم در دین اسلام جایگاه ویژه خود را دارد.
وی با بیان اینکه نشستن در محفل قرآن و در جمع قرآنیون به فضیلت انسان در دنیا و آخرت می‌آفزید، افزود: از تمام دستگاه‌ها و نهادهایی که در برگزاری این مراسم نقش داشته‌اند تقدیر می‌کنم.
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: قرآن کریم همه چیز مسلمانان و برنامه زندگی انسان است. وی تصریح کرد: اگر ما می خواهیم حیات پاکیزه داشته باشیم باید به قرآن و دستورات آن توجه کنیم.
وی اظهار کرد: اساس زندگی انسان کار برای آخرت است و دنیا پلی برای رسیدن انسان به آخرت است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: اسلام مردم‌سالاری و دموکراسی دارد و چون ملت ایران مسلمان هستند حکومت اسلامی را انتخاب کردند.
نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: هرجا مسلمانان به دستورات قرآن گوش دادند به اهداف خود رسیده‌اند و هرجا قرآن را در حاشیه قرار دادیم محکوم به شکست شدیم.
وی ریشه انقلاب اسلامی ایران را قرآن و دستورات دین اسلام دانست و گفت: رهبری آن هم تمام ویژگی‌های مورد تاکید قرآن برای هدایت یک ملت مسلمان را دارا هستند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: ایجاد وحدت و مودت در بین مسلمانان از اصول مورد توجه دین اسلام و مورد تاکید قرآن کریم است.
وی گفت: «وحدت» شعار انقلاب اسلامی است و بر همین اساس، انقلاب اسلامی بستر اتحاد و همبستگی در ایران و حتی فراتر از مرزهای ایران را فراهم کرده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: دشمنان اسلام به هر شکلی که بتواند در راستای ایجاد شکاف در بین مسلمانان و روی‌گردانی مسلمان از دین تلاش می‌کنند.
وی تاکید کرد: به دستور قرآن، مسلمانان باید در حوزه های مختلف علمی، نظامی، اقتصادی و .. خود را به بالاترین سطح برسانند تا بتوانند در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و آنها را به زانو درآورند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: تقویت تقوی در بین مسلمانان از دیگر دستورات خداوند در قرآن کریم است که باید رفتارهای مسلمانان در زندگی شخصی و اجتماعی بر مبنای تقوی باشد تا جامعه به رشد و بالندگی در حوزه‌های مختلف برسد.
وی اظهار کرد: دین اسلام هیچ محدودیت و مرزی در بحث توسعه علمی مشخص نکرده است بلکه بر توجه مسلمانان به علم تاکید ویژه شده است و امروز ایران در زمینه پیشرفت‌های علمی از بسیاری از کشورهای مدعی پیشتازتر است.
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: انقلاب اسلامی گردش تاریخی در جهان را ایجاد کرد و مسیر جهانی به سمت کفر و نابودی را بازگرداند.
وی گفت: اگر در راستای سیاست‌های رهبری و رهنمودهای معظم‌له درست عمل می‌کردیم بسیاری از مشکلات امروز در کشور را نداشتیم.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: قرآن یک خوان پربرکت است که همه نعمت‌ها در آن وجود دارد و هرچه بتوانیم از این کتاب الهی بهره بگیریم سعادت دنیا و آخرتمان را تضمین کرده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه فرهنگ قرآنی کارهای خوبی در سطح استان انجام شده است که دارالقرآن بین‌المللی سنندج که با بودجه اولیه 6 میلیارد تومان از محل اعتبارات رهبری در حال ساخت است، مصداق بارز این سخن است.
نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: دارالقرآن‌هایی از این قبیل در سطح شهرهای مختلف استان احداث خواهد شد، گفت: هر چه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن و تربیت حافظان قرآنی تلاش کنیم، کم است.

آخرین کتاب ها