گستاخی دشمنان در معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل نتیجه نبود وحدت در بین مسلمانان است
1396/12/10
همایش نقش علما و روحانیت در وحدت امت اسلامی
گستاخی دشمنان در معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل نتیجه نبود وحدت در بین مسلمانان است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: گستاخی دشمنان در معرفی بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و کشتار و خونریزی در کشورهای مسلمانان نتیجه شکاف و نبود وحدت در بین مسلمان است

نماینده ولی فقیه در کردستان:

گستاخی دشمنان در معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل نتیجه نبود وحدت در بین مسلمانان است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش نقش علما و روحانیت در وحدت امت اسلامی که در سالن شهدای روحانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: وحدت نعمت بزرگی است که امنیت، آبادانی، پیشرفت فرهنگی و عزت جهان اسلام به آن بستگی دارد.

وی از رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان منادی وحدت در جهان اسلام نام برد و خاطرنشان کرد: فتوایی که رهبر انقلاب اسلامی در زمینه حرام بودن توهین به مقدسات مذاهب اسلامی صادر مسلمانان را به هم نزدیک کرد.

وی با بیان اینکه بحث وحدت از مباحث مهم و عقلانی است که باید همواره مورد توجه و قرار گیرد، گفت: ما مسلمان‌ها دارای خدا، پیامبر،کتاب،قبله و هدف واحد هستیم و چنین مشترکات بزرگی می‌طلبد همواره در راستای وحدت حرکت کنیم

وی با بیان اینکه اختلاف و تفرقه مسلمانان را به دوری از دین سوق می دهد، گفت: تفرقه و اختلاف نتیجه‌ای جز ضعیف شدن و نابودی ندارد از این رو همه باید با هوشیاری و چنگ زدن به ریسمان الهی در مقابله نداهای تفرقه افکنانه ایستاد و اصل وحدت را مورد توجه قرار دهیم.

وی از روحانیون به عنوان منادیان و پرچم‌داران وحدت در جهان نام برد و گفت: باید از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه وحدت و تبیین نقش این مهم بهره گرفته شود.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، خداوند تفرقه را نمی‌پسند و همه باید به ریسمان الهی چنگ زده و از تفرقه دوری کنیم.

وی گفت: باید وحدت را یک نعمت بزرگ که امنیت ما به آن بسته است بدانیم و در راستای حفظ و توسعه آن باید تلاش کنیم.

حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: پیوستگی قلب‌ها به هم و اتحاد و وحدت و برادری که بین مسلمانان است موجب توسعه و تقویت پایه‌های اسلام ناب محمدی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسلمان مشترکات مهم زیادی دارند که به واسطه این مشترکات جزو یک خانواده قرار گرفته‌اند، گفت: توصیه به وحدت و ایجاد بسترهای لازم برای یادآوری این مسئله مهم از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به صورت ویژه در جهان اسلام مورد توجه قرار گیرد.

وی اطاعت خدا و رسول خدا را وظیفه ملت‌های مسلمان دانست و گفت: خداوند و رسول خدا مسلمانان را به وحدت دعوت می‌کنند و ما باید از این دستور پیروی کنیم.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در مسیر تفرقه‌افکنی هزینه‌های زیادی می‌کنند، گفت: امروز دشمنان برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام دست به هر کاری می‌زند و دست به کشتار وحشیانه، مسلمانان در کشورهای مختلف می‌زنند.

حسینی‌شاهرودی با طرح این سوال که چرا دشمنان باید جرأت پیدا کرده و بیت‌المقدس را بخواهند به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی و مسلمانان را در میانمارک و سایر کشورهای مسلمان به خاک و خون بکشند، گفت: این به دلیل وجود تفرقه در بین مسلمانان است که باید با این موضوع مقابله کرد.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه علما نقش مهمی در تبیین مسئله وحدت دارند، گفت: باید از ظرفیت روحانیون در این راستا بیش از پیش استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان کروستان اضافه کرد: امام خمینی(ره) بنیان‌گذار انقلاب اسلامی وحدت را شعار این نهضت الهی کرد و همین امر موجب پیروزی و تداوم انقلاب شده است.

پایان پیام/


آخرین کتاب ها