زمان شناسی یکی از مهمترین ویژگی های آیت‌الله شیخ فاضل گروسی بود
1396/12/14
همایش بزرگداشت آیت‌الله شیخ فاضل گروسی
زمان شناسی یکی از مهمترین ویژگی های آیت‌الله شیخ فاضل گروسی بود
نماینده ولی فقیه در کردستان از زمان شناسی به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های آیت‌الله شیخ فاضل گروسی نام برد و گفت: عملکرد درست روحانیونی مانند آیت‌الله شیخ فاضل گروسی موجب شده که مسئله بهائیت در کشور ریشه پیدا نکند.

نماینده ولی فقیه در کردستان

زمان شناسی یکی از مهمترین ویژگی های آیت‌الله شیخ فاضل گروسی بود

 

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در همایش بزرگداشت آیت‌الله شیخ فاضل گروسی که در سالن شهید رحمانی سپاه بر گزار شد، اظهار کرد: آنچه در اینگونه مراسم، مجالس و بزرگداشت های به نظر می آید این است که ما باید به یاد آنها باشیم تا آنها نیز به یاد ما باشند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ما اعتقاد به حیات برزخی داریم، یعنی کسی از این بین نمی‌رود و یک عالم دیگر وجود دارد، گفت: در عالم برزخ کسانی که با خدا معامله کرده‌اند دستشان بازتر است و خواسته آنها به خدا نزدیک‌تر است.

شاهرودی  خاطرنشان کرد: لذا توسل به این بزرگان و به یاد آنها بودن به دلیل اینکه دعای خیرشان شامل حالمان می شود می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه سیره و روش و منش های این بزرگان می تواند در طی مسیر کمک کار ما باشد، اذعان داشت: هر کدام از این بزرگان دارای ویژگی هایی هستند که می تواند برای ما درس آموز باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: خداوند متعال یک سری را جزء اولیا خود معرفی و در آیات مختلف قرآن ویژگی‌های خاصی را برای آنها تعریف می کند و می‌فرماید اگر انسان به مقام اولیا الله برسد ترس و غم از چیزی به دل راه نمی دهد.

شاهرودی با بیان اینکه این مهم را می توان در زندگی آیت‌الله شیخ فاضل گروسی دید، گفت: ترس از خدا و اهل ایمان بودن از ویژگی های بارز آیت‌الله شیخ فاضل گروسی بوده است.

وی اضافه کرد: انسان هایی مانند آیت‌الله شیخ فاضل گروسی هم اهل تقوی هستند و هم این تقوی را همیشه حفظ می کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر اینکه علم باید انسان را به این جایگاه برساند که خشیت داشته باشد، گفت: خشیت در حقیقت عظمت خدا را درک کردن است.

 

وی خاطرنشان کرد: عظمت خدا در انسان باید به جایی برسد که انسان به جز خدا چیز دیگری را نبیند و انسانهایی که به این جایگاه می‌رسند محاسباتی متفاوت نسبت به دیگران دارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه کسی که ولی الله شود ‌می‌تواند ولایت تکوینی هم داشته باشد، گفت: ارزش انسان گاهی بسیار بالاتر از چیزهایی است که بیان می‌شود.

ایت الله شاهرودی تقوی و ساده زیستی و دقت علمی را از ویژگی های بارز آیت‌الله شیخ فاضل گروسی بیان کرد و افزود: یکی از مهمترین مسائل برای علما ارتباط با خدا و خشیت الهی است.

به گفته وی، نگاه به چهره عالم عبادت است، البته عالمی که نگاه به او انسان را هدایت و به یاد خدا بیاندازد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ایجاد ارتباط بین انسان ها و علما از تاکیدات دین اسلام است، اضافه کرد: دو چیز برای جهان اسلام زیان آور است یکی اسلام بدون روحانیت که از صدر اسلام وجود داشته و همواره آسیب های زیادی را به جهان اسلام وارد کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: اسلام کاری کرده که ارتباط با روحانیت همیشه وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر روحانیت ما خشیتش برای خدا نباشد و با لباس روحانیت در مسیر غیرخدا گام بر دارد نیز بزرگترین ضربه را به اسلام واقعی می زند، گفت: باید روحانیون که حرفشان تنها برای خداست بیش از پیش به عنوان الگویی به جامعه معرفی شوند.

به گفته وی، نیاز به توجه به روحانیون و بهره گیری از ظرفیت آنها در جامعه امروز که با اوج آسیب های اجتماعی مواجه هستیم بیش از هر زمانی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: کسانی که با خدا معامله می کنند همواره موفق و سربلند هستند و در برابر دشمنی دشمنانشان ایمن می کند.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه آهنگی که در قرآن وجود دارد و حالاتی که در انسان ایجاد می کند موضوع مهمی است که کمتر به آن توجه شده است، گفت: موسیقی قرآن با روح انسان کاری می کند که حتی در صدر اسلام دشمنان و مخالفان پیامبر نمی‌توانستند از آن به راحتی بگذرند.

وی تصریح کرد: زمان شناسی یکی از مهمترین ویژگی های است که جامعه روحانیون باید داشته باشند و با شناخت درست شرایط بهترین نحوه عملکرد را در راهنمایی مردم داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه آیت‌الله شیخ فاضل گروسی زمانی که موضوع بهایت مطرح شد با موضع گیری مناسب مسئله بهائیت را منفور کردند، اضافه کرد: عملکرد درست روحانیونی مانند آیت‌الله شیخ فاضل گروسی موجب شده که مسئله بهائیت در کشور ریشه پیدا نکند.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه مرکز و ریشه وهابیت و بهائیت در اسرائیل است، گفت: اسرائیل با وهابیت و بهائیت دنبال نابود کردن اهل سنت و شیعه و تشکیل خاورمیانه بزرگ تحت سلطه صهیونیست جهانی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان ایجاد شکاف در بین مسلمانان مهمترین هدف دشمنان اسلام است، گفت: انقلاب اسلامی خورشید درخشانی بود که جهان اسلام را نجات داد.

وی با بیان اینکه اقتدار امروز ایران حاصل خون شهدا است اظهار کرد: مظهر اقتدار ما شهدا هستند و اگر امروز به جایگاهی رسیده ایم از برکت خون پاک شهیدان است.

وی تصریح کرد: شهدا و علما این دو گروهی هستند که خود را فدا می کنند که بشریت به جایگاهی که باید برسد دست یابد۰

پایان پیام


آخرین کتاب ها