ایران پرچم‌دار جبهه مقابله با استکبار است
1397/1/23
دیدار با ائمه جمعه استان در سنندج
ایران پرچم‌دار جبهه مقابله با استکبار است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
ایران پرچم‌دار جبهه مقابله با استکبار است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه پرچم جبهه مقابله با آمریکا و دشمنان اسلام و بشریت دست ایران است، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ارزش‌ها را دوباره احیا و نگاه جهان به دین را تغییر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با ائمه جمعه استان در سنندج، با بیان اینکه مردم باید درمسائل دینی هزینه کند چون این هزینه کردن در این زمینه به نفعشان است، اظهار کرد: پرداخت زکات مال موجب پاکی اموال و عدم وابستگی انسان به مادیات می‌شود.
به گفته وی، بخشش مال و زکات دلبستگی به مال را کم می‌کند از این رو باید در این راستا فرهنگ‌سازی‌های لازم صورت بگیرد و مردم بیش از پیش در این زمینه گام بردارند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به برخی اقدامات انجام گرفته در راستای ارتقای سطح معیشت جامعه روحانیون اهل سنت و تشیع خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم توجه به ارتقای سطح معیشت و رفاه روحانیون اهل سنت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به جایگاه روحانیت و اهمیت این جایگاه، گفت: خداوند به جای ثروت می‌فرماید« توجه به این بکنید که شما چیزی دارید که دیگران ندارند» به عده‌ای عقل و به یک سری حکمت داده‌ایم.
وی تصریح کرد: پول ممکن است زندگی ما را در دنیا تغییر و به لحاظ رفاهی ارتقا دهد، اما وابستگی به دنیا آخرت را از یاد انسان می‌برد.
وی با بیان اینکه هدف مقدس و بزرگی که روحانیت دارد باید همواره مورد توجه قرار گیرد، گفت: جامعه روحانیون باید در راستای روشن گری و حمایت از دین و خدا و حمایت از ارزش‌ها تمام توان خود را بکار بگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر حمایت از نظام اسلامی، گفت: نظام مقدس اسلامی ارزش‌ها را دوباره احیا و نگاه جهان را تغییر داد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: دو نظام تا قبل از جمهوری اسلامی وجود داشت که هر دو در مقابل دین کار می‌کردند و به شدت جهان را به سمت حذف دین و ارزش‌های معنوی سوق می‌دادند.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نگاه جهان را به دین برگرداند و تحولی عظیم را در جهان شکل داد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه نظام اسلامی فکر کومونیست را از بین برد و با سوکولاریسم هم مبارزه کرد، گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی اجازه نمی‌دادند دین در زندگی در جوامع بشری نقش داشته باشد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی این دیدگاه که دین می‌تواند نقش مهم و عمیقی در زندگی، سیاست و غیره انسان‌ها ایفا کند گستره جهانی پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه این دیدگاه امروز تبدیل به جبهه‌ای شده است، گفت: جبهه‌ای که یک طرف آن را اسلام و ارزش‌های آن و طرف دیگر را مخالفین اسلام تشکیل داده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: در نهایت این اسلام است که بر جهان حاکم می شود آمریکا و صهیونیست باید بترسند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نظامی است که امروز جبهه‌ای محکم و متحد را ایجاد کرده است، گفت: الان بسیاری از کشورهای جهان همراه این جبهه است و همین مسئله خشم دشمنان را افزایش داده است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه پرچم جبهه مقابله با آمریکا و دشمنان اسلام و بشریت دست ایران است، گفت: امروز بسیاری از کشورهای جهان دنباله‌رو ایران هستند.
وی در ادامه با اشاره به شعار امسال که با عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده است، گفت: استفاده از کالای ایرانی یکی از حمایت‌ها است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: جنسی که در داخل تولید می‌شود نباید از خارج از کشور وارد شود و بستر صادرات این کالاها نیز باید فراهم شود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: در سال گذشته 10 میلیارد دلار بیشتر از سال 95 واردات به کشور داشته‌ایم که این مسئله نگران کننده‌ای است.
وی با بیان اینکه امروز دشمنان با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی به راحتی به اطلاعات مردم کشورهای مختلف دسترسی دارد، گفت: دشمن خیلی نامحسوس از طریق همین فضای مجازی فرهنگ‌ها را از بین برده و کانون خانواده‌های ما را هدف قرار داده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: عمل علما تاثیر بیشتری از تبلیغ آنها دارد و هرچه عمل علما و مسوولان درست باشد سخنشان نافذ خواهد شد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در پایان با بیان اینکه مشکلات معیشتی و مباحث مطرح شده از سوی جامعه روحانیون را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد، اذعان داشت: هرآنچه در این زمینه در توان داشته باشیم دریغ نخواهیم کرد.
پایان پیام/

 


آخرین کتاب ها