بصیرت افزایی رسالت اصلی جامعه روحانیون است
1397/1/27
دیدار با اساتید حوزه
بصیرت افزایی رسالت اصلی جامعه روحانیون است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

بصیرت راه مستقیم را برای انسان نمایان می‌کند/ بصیرت افزایی رسالت اصلی جامعه روحانیون است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه بصیرت راه مستقیم را برای انسان نمایان می‌کند، گفت: روحانیت ما در کنار داشتن بصیرت باید بصیرت افزایی کنند و در این راستا از تمام توان خود استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانینماینده ولب فقیه، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در دیدار با جمعی ازاساتید حوزه های اهل تشیع استان در حسینیه سنندج، ضمن تبریک مبعث پیامبر مکرم اسلام و اعیاد شعبانیه اظهار کرد: هرچه مسوولیت انسان بیشتر باشد نیاز به تقوی و ارتباط‌ گیری با خداوند برای  جلوگیری از لغزش و موفقیت دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: تقوای الهی حد و حدود ندارد و موجب پیروزی انسان در مقابل شیاطین انس و جن می‌شود.

وی افزود: تقوا مصونیت می‌آورد و علم راه را باز می‌کند و این چیزی است که علمای دینی باید بیش از هر کسی به آن توجه کنند.

وی گفت: خشیت همان تقوای با علم است و این علما هستند که می توانند حق تقوا را بجا بیاورند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: اگر تمام حواس انسان به خدا باشد مدهوش می شود و این به دلیل شناختی است که از خداوند حاصل می کند.

وی با بیان اینکه این چنین افرادی تنها هواسشان به خدا است، گفت: انسان های متقی خداوند را در هما حال ناظر و حاضر بر کار خود می دانند.

وی خاطرنشان کرد: انسان در لذت معنوی بردن باید همه تلاش خود را برای بردن منتهای لذت ببرد تا با اوج برسد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: یکی از چیزهایی که ما باید در ماه های پر از رحمت رجب و شعبان در نظر بگیریم خودسازی است.

وی معرفی دین را از مهمترین رسالت علما و روحانیون دانست و گفت: یکی از مولفه های مهم در تبلیغ دین شناخت کافی در مورد آن است تا زمانی که شناخت کاملی از دین نداشته باشیم نمی توانیم مبلغان تاثیرگذار باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تبلیغ باید براساس فکر،درک و فهم باشد دین را باید به درستی بشناسد و تبلیغ کند چون هر زمان ضربه خوردیم از معرفی غلط دین بوده است.

وی اظهار کرد: دین را باید به درستی شناخت و براساس شناخت کامل معرفی کنیم، چرا که دین جامعیت دارد.

وی با بیان اینکه دین اسلام دینی پاسخگو بوده و تمام نیازهای جامعه بشری را در تمام زمان ها پاسخ می دهد، افزود: راه خدا راهی است که بر اصل بصیرت استوار بوده و اگر بصیرت وجود نداشته باشیم از مسیر مستقیم خارج می شویم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: دنیای امروز بسیار پیچیده شده و راه های نفوذ بیش از هر زمانی امروزه وجود دارد و بصیرت مهمترین ابزار برای نلغزیدن از مسیر مستقیم است.

وی گفت: امروز دشمنان در تلاش هستند که با نفوذ در بین افراد تاثیرگذار به دین ضربه بزنند و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

وی با بیان اینکه بصیرت راه مستقیم را برای انسان نمایان می‌کند، اذعان داشت: روحانیت ما در کنار داشتن بصیرت باید بصیرت افزایی کنند و در این راستا از تمام توان خود استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه بصیرت و بصیرت بخشی موضوعی است که جامعه روحانیون باید به صورت جدی مورد توجه قرار دهند و طلبه ها را نیز به این سمت و سو هدایت کنند، اظهار داشت: روشنگری در مورد موضوعات مختلف از سوی روحانیون سدهای محکم در برابر دشمنان ایجاد می‌کند.

وی گفت: جامعه روحانیون باید در راستای ترویج و فرهنگ سازی در زمینه مصرف کالای ایرانی تلاش کنند و بستر تحقق این شعار را فراهم سازند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: مسولین باید با حمایت از تولیدکنندگان بستر ارتقای کالاهای داخلی به لحاظ کمی و کیفی با هدف افزایش توان رقابت پذیری در بازارهای جهانی را فراهم سازند.

وی اظهار کرد: ما باید به مردم امید بدهیم، مشکلات وجود دارد همه باید برای رفع آن تلاش کنند.


آخرین کتاب ها