مشکلات با انداختن تقصیرات به گردن هم برطرف نمی‌شود
1397/1/27
دیدار با جمنا استان
مشکلات با انداختن تقصیرات به گردن هم برطرف نمی‌شود

 

نماینده ولی فقیه در کردستان:

عدالت بر شایسته سالاری تاکید دارد/ مشکلات با انداختن تقصیرات به گردن هم برطرف نمی‌شود

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه عدالت بر شایسته سالاری تاکید دارد و کسی که به آن توجه نکند خیانت کرده است، گفت: مشکل جامعه ما این است که برخی افراد اخلاق و اصول اسلامی را رعایت نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار اعضای جمنای استان در سنندج ، با بیان اینکه هر مشکلی به ما روی می‌آورد، نتیجه کار خودمان است، اظهار داشت: مشکلات بشری نتیجه اعمال خودشان است اگر در زمان نیاز تلاش کنند مشکل به وجود نمی آید.

وی با تاکید بر اینکه به هر اندازه تلاش کنیم به همان اندازه نتیجه می‌گیرم، گفت: دنیا و تمام اتفاقات آن آزمایش است از این رو باید با تدبیر صحیح، فکر، تلاش، اتحاد و برنامه‌ریزی حرکت کنیم، چراکه اشتباهات بدون فکر قابل جبران نیستند.

به گفته این مقام مسوول، در شرایطی که پای شیطان به میان می‌آید باید هوشیار و خود را حفظ کرد.

وی با بیان اینکه برخی انسان‌ها به اندازه‌ای کار خلاف می‌کنند که پیروان آنها هم در این لجنزار گیر می‌افتند، گفت: باید از این انسان‌ها عبرت گرفت چرا که آنها با کارهای خلاف آتشی در خود جمع کرده‌اند که تنها به کار آتش جهنم می‌آید.

آیت الله حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: عدالت تاکید بر شایسته سالاری دارد و کسی که به آن توجه نکند خیانت کرده است.

وی با اشاره به اینکه مشکل جامعه ما این است که برخی افراد اخلاق و اصول اسلامی را رعایت نمی‌کنند، اذعان داشت:  مسائل و مشکلاتی که در جامعه برای افرادی پیش می‌آید نتیجه بداخلاقی و دوری آنها از مکارم اخلاق است.

وی با بیان اینکه گلایه‌هایی امروز شاید نتیجه شعارهایی است که در انتخابات هم بیان می‌شود، اذعان کرد: باید تفکر کرد که برای رفع این مشکلات چکار کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان منویات مقام معظم رهبری را بهترین راهگشا برای رفع مشکلات دانست و گفت: منویات مقام معظم رهبری براساس تدبر و مطابق با ارزش‌های دین و نظام است و باید آنها را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع در داخل خودمان این منویات را از یاد می‌بریم، گفت:دیگرانی مانند پوتین آن را استفاده و سودش  را می‌برند.

وی با اشاره به برخی از سیاست های مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با فساد گفت: این سیاست رهبری امروز در کشوری مانند چین در موضوع اقتصادش بکارگیری می شود در حالی که ما در داخل از آن غافل هستیم.

حسینی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنانش به با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری خرید کالای ایرانی را به منزله حمایت از تولید و اشتغالزایی دانست و اذعان داشت: خرید کالاهای ایرانی، میزان تولیدات داخلی را افزایش و موجب توسعه اشتغال می شود.

وی خاطرنشان کرد: با انگیزه‌ای که در تولیدکننده ایجاد می‌شود، کیفیت نیز ارتقا و درآمد و رشد اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر این موضوع که جنگ اقتصادی در دنیا شروع شده و باید در بازارهای جهانی رقابت کنیم، گفت: رقابت پیروزمندانه در این عرصه تنها با حمایت از تولیدات داخلی و ارتقای کیفیت تولیدات امکان پذیر خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در کردستان، دفاع از مظلوم را فلسفه وجودی دین اسلام دانست و گفت: ایران اسلامی براساس نوع حکومت دینی که دارد، دفاع از مظلومان در هر جایی از دنیا را اصل اساسی می بیند

وی با تاکید براینکه انقلاب اسلامی در طول 40 سال از عمر با برکت خود، فراز و فرودهایی داشته است، اظهار کرد: نیروهای انقلاب نباید نگران برخی مسائل باشند و نگذارند خدشه‌ای به انقلاب وارد شود.

وی تصریح کرد: نباید تقصیرات را به گردن هم بندازیم، چراکه با این کار مشکلی برطرف نمی‌شود، باید خوشحال باشیم که در مسیر ولایت قدم بر می‌داریم.

وی بر معرفی و بکارگیری نیروهای توانمند در استان تاکید کرد و اظهار داشت: با شروع جنگ اقتصادی اگر نتوانیم روی پای خود بایستیم دچار مشکلات جدی می‌شویم.

وی با اشاره به توانایی های ایران در زمینه تسلیحات جنگی، اذعان کرد: سلاح ایرانی از سامانه پدافند سه کشور جنایتکار جلوگیری کرد و این ناشی از توان موشکی و فکر ایرانی است.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها