راه‌اندازی مدرسه علمیه امام شافعی در کامیاران
1397/2/5
تجلیل از روحانیون پیشکسوت کامیاران
راه‌اندازی مدرسه علمیه امام شافعی در کامیاران

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد

راه‌اندازی مدرسه علمیه امام شافعی در کامیاران

نماینده ولی فقیه در استان کردستان از راه‌اندازی مدرسه علمیه امام شافعی در شهرستان کامیاران خبر داد و گفت:  راه‌اندازی مدرسه علمیه امام شافعی با هدف تربیت روحانیون اهل سنت در راستای ترویج هرچه بهتر و کامل‌تر این مذهب امری ضروری است که خوشبختانه امروزه به صورت ویژه مورد توجه نظام است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی‌شاهرودی مراسم تجلیل از روحانیون پیشکسوت کامیاران از ماه شعبان به عنوان یکی از بزرگترین ماه‌های اسلام نام برد و اظهار کرد: این ماه به ماه پیامبر بزرگ اسلام شهرت داشته و روایاتی در مورد عظمت این ماه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در ماه‌های رجب و شعبان اعمال عبادی بسیاری به مسلمانان توصیه شده که عمل به آنها موجب جلب محبت رسول‌الله(ص) و قرب الهی می‌شود از این رو ما مسلمانان باید از این ظرفیت ارزشمند کمال استفاده را ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه در روایات متعدد بر لزوم تجلیل و گرامی داشت بزرگان در این ماه معنوی تاکید شده است، اذعان کرد: ماه شعبان بهترین فرصت برای برگزاری این نشست و تقدیر از روحانیون به عنوان پرچمداران آگاهی بخش جامعه است.

وی حضور روحانیون در روستاها به منظور آگاه سازی و بصیرت‌افزایی مردم را ضروری دانست و افزود: ساخت و راه‌اندازی مدرسه علمیه امام شافعی با هدف تربیت روحانیون اهل سنت در راستای ترویج هرچه بهتر و کامل‌تر این مذهب امری ضروری است که خوشبختانه امروزه به صورت ویژه مورد توجه نظام است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان از راه‌اندازی مدرسه علمیه امام شافعی در شهرستان کامیاران خبر داد و اظهار کرد:  مراحل اولیه این طرح انجام شده و پروژه در حال ساخت است.

حسینی‌شاهرودی حمایت مسئولان شهرستان در راستای اتمام و بهره‌ برداری از این مدرسه علمیه را ضروری خواند و گفت: روحانیون در راستای ترویج اسلام ناب محمدی(ص) هرگز نگاه مادی و منفعت‌طلبانه نداشته و  وارثان پیامبران و مبلغان اسلام ناب محمدی هستند.

وی خاطرنشان کرد: این وظیفه همه روحانیون از اهل سنت و تشیع است که معارف اسلامی، آگاهی‌دهی و آگاهی‌بخشی مردم در مسیر خداجویی و خداخواهی را تبلیغ کنند.

وی با بیان اینکه نگاه نظام به روحانیون اهل تسنن و اهل تشیع یکسان است، گفت: حتی بعضاً به روحانیون اهل تسنن بیشتر از روحانیون اهل تشیع خدمات بیشتری ارائه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن تاکید بر ضرورت عالم بودن روحانیون از جنبه‌های مختلف علمی، سیاسی و فرهنگی گفت: روحانیون باید هم به فکر معشیت خانواده خود و هم بر مسائل سیاسی و فرهنگی جامعه آگاهی و علم داشته باشند.

به گفته حسینی‌شاهرودی، روحانیون باید دشمنان و طاغوت زمان خود را شناخته و با آگاهی و بصیرت نیرنگ‌ها و توطئه‌های آنها را با بصیرت‌افزایی خنثی کنند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ همواره عده‌ای دنبال ابطال دین بوده‌اند، اضافه کرد: روحانیون در مقابل جبهه باطل بوده و همیشه جلوی فعالیت‌ها و اقدامات شیطانی آنها را می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه با بیان اینکه در غرب افرادی برای قدرت انتخاب می‌شوند که همیشه پرونده جرائم اخلاقی، سیاسی و اقتصادی داشته‌اند، افزود: این افراد با تفکر سرمایه‌داری و در راستای اهداف خود در جهان حکومت می کنند.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه یکی از بزرگ ‌ترین اشتباهات و مشکل اصلی تمامی حکومت‌های غربی «مقابله با خداوند» است، افزود: عبادت و عمل به اصول دین و جذب رضایت خداوند و امت مسلمان از مهم‌ترین دلایل حفظ حکومت‌هاست.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، انقلاب اسلامی ایران چون مدافع اصول دین و مروج اسلام ناب محمدی است همیشه پیروز است.

حسینی‌شاهرودی به پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: همانطور که در دوران هشت سال دفاع مقدس با دستان خالی دو ابرقدرت جهان را شکست دادند امروز هم در مقابل تمامی توطئه‌های شیطانی دشمنان ایستاده‌ایم.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها