برخی‌های در کردستان سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهند
1397/2/6
دیدار با جمعی از کارگران استان
برخی‌های در کردستان سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهند

 

نماینده ولی فقیه در کردستان:

برخی‌های در کردستان سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهند

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه متاسفانه برخی‌های در کردستان سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهند، گفت: نهادها و دستگاه‌های نظارتی باید در برابر ممانعت از پیشرفت و توسعه استان عکس‌العمل نشان دهند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در دیداربا جمعی از کارگران استان در سنندج، با بیان اینکه نیروی انسانی توانمند، منابع آبی، باغات و اراضی کشاورزی، گیاهان دارویی و غیره از ظرفیت‌ها و موتور توسعه در استان کردستان هستند، اظهار کرد: فعال کردن این ظرفیت‌ها در مسیر توسعه استان نیازمند همت و مشارکت همه اقشار جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی با حمایت، دانشگاهیان با انجام مطالعات علمی و بخش خصوصی با سرمایه‌های خود باید در راستای توسعه کردستان گام‌های جدی بردارند.

وی با بیان اینکه اقدامات مناسبی برای توسعه یافتگی در کردستان  بویژه برای اشتغال و سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، گفت:  هر کسی در مسیر توسعه استان کوچکترین مانع تراشی ایجاد کند خائن  است.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: باید با کار و تلاش از ظرفیت‌ها و مزیت‌های خدادادی استان به نفع توسعه آن به ویژه در حوزه رفع بیکاری بهره‌گیری شود.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل فراروی کار و تولید در استان موانع اداری دست و پاگیر هستند، گفت: باید با برنامه‌ریزی و ارائه راهکارهای مناسب این موانع و چالش‌ها برداشته شود.

وی اظهار کرد: متاسفانه برخی‌های در کردستان سرمایه‌گذاران را فراری می‌دهند تا در استان‌های دیگر به فعالیت‌های تولیدی بپردازند این در حالی است که کردستان برای توسعه نیاز به ورورد بخش خصوصی دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: نهادها و دستگاه‌های نظارتی باید در برابر ممانعت از پیشرفت و توسعه استان عکس‌العمل نشان دهند و دست اندارکاران با دلسوزی بیشتری در این مسیر گام بردارند.

آیت الله حسینی شاهرودی با تاکید براینکه رشته‌های آموزشی در دانشگاهی باید متناسب با نیازهای بازار کار در استان ارائه شود، اذعان کرد: رویکرد آموزشی مراکز فنی و حرفه‌ای استان در سال‌های اخیر به این سمت بخش بزرگی از این خلأها پوشش داده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تمرکز بر زیرساخت‌های استان به منظور ایجاد اشتغال برای کارگران ضروری است و حمایت از نیروی کار موجب رونق تولید برای کارفرمایان خواهد شد.

وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی وظیفه آحاد مردم به ویژه مسوولان است، خاطرنشان کرد: کیفیت کالاها باید مبتنی بر ارزش افزوده باشد و تولیدکنندگان با تولید کالاهای باکیفیت و مخاطب پسند مردم زمینه تحقق شعار امسال را فراهم سازند.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها