ضرورت اختصاص70 درصد اعتبارات فرهنگی به استانها
1397/2/6
دیدار با کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس
ضرورت اختصاص70 درصد اعتبارات فرهنگی به استانها

نماینده ولی فقیه در کردستان:

ضرورت اختصاص70 درصد اعتبارات فرهنگی به استانها

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر ضرورت افزایش اعتبارات فرهنگی تاکید کرد و گفت: باید حداقل ۷۰ درصد اعتبارات به استان‌ها اختصاص داده شود و نسخه‌هایی فرهنگی برای استان‌ها براساس ظرفیت و توان و شرایط بومی و فرهنگی  و توسط کارشناسان فرهنگی استان تدوین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه هم‌اندیشی نخبگان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان کردستان با کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس در سنندج، اظهار کرد: رفاه، احساس رفاه، توسعه فرهنگ به صورت گسترده در کشور صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه با همکاری مردم استان با گروهک‌هایی که علیه کشور به پا خواسته‌اند مقابله شده است، خاطرنشان کرد: دفاع از ارزش های انقلاب و تبعیت از ولایت همواره خط قرمز مردم فرهنگی کردستان بوده و در این راستا ثابت قدم بوده اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به توطئه های گسترده دشمنان علیه ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان ما خیلی جدی با ما مقابله می‌کنند و تمام توان خود را برای ضربه زدن به فرهنگ و اقتصاد کشور بکار گرفته اند.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه دشمن به صورت جدی اعتقاد و باورهای ملت انقلابی ایران را هدف قرار داده است، اذعان داشت: دشمنان با بهره گیری از بستر و ظرفیت فضای مجازی دنبال تغییر در باورهای دینی و اعتقادی جوانان هستند.

وی با تاکید براینکه دشمنان ارزش‌ها را مورد هدف قرار داده‌اند، اضافه کرد: دشمن سعی دارد با بهره گیری از هر ظرفیتی رفتارها را متحول و نمادها را تغییر دهد و جامعه را به سمت نابودی و تزلزل سوق دهد.

نماینده ولی فقیه در کردستان اذعان کرد: امروز همه به این باور رسیده اند که با جنگ نرم طرفیم و برای مقابله با آن نیاز به کار اساسی داریم.

وی از  فعالان و متولیان حوزه فرهنگی به عنوان افسران جنگ نرم نام برد و اذعان کرد: باید نسبت به این مسائل فرهنگی توجه جدی صورت بگیرد و همه در هر جایگاهی به رسالت خود عمل کنند.

آیت الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: دشمنان برای ترویج و گسترش تفکر افراطی هزینه‌های زیادی می‌کنند و برای مقابله با این رویه دشمن ما نیز باید کارها و برنامه های اساسی داشته باشیم.

وی تقویت بودجه فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید در بحث افزایش بودجه‌های فرهنگی تدابیری اندیشیده شود و حداقل ۷۰ درصد اعتبارات به استان‌ها اختصاص داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر اعتبارات فرهنگی در تهران هزینه می‌شود، اذعان کرد: گاهی نسخه‌هایی فرهنگی برای استان‌ها در مرکز پیچیده می شود که اثر عکسی دارد.

وی با تاکید بر تدوین و تعریف برنامه های فرهنگی با توجه به بوم و موقعیت هر استانی اذعان کرد: برنامه های فرهنگی باید با توجه به ظرفیت های موجود در هر استانی تدوین و اجرا شود تا شاهد خروجی بهتر و مناسبی از برنامه ها باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به اختصاص ۴۰ میلیون تومان برای برگزاری برنامه های قرآنی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: عملاً این مبلغ برای انجام چنین فعالیتی کافی نیست و باید اعتبارات مناسب با توجه به ظرفیت استان در این حوزه اختصاص داده شود.

وی بر توجه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به مطالبات مردم در استان تاکید کرد و گفت: این انتظار را داریم که به مطالبات فعالان عرصه فرهنگ کردستان به صورت ویژه توجه و در راستای عملیاتی شدن آن برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها