مرز باید ساماندهی و سود آن عاید مرزنشینان شود
1397/2/9
نشست مشترک ائمه جمعه استان کردستان
مرز باید ساماندهی و سود آن عاید مرزنشینان شود
نماینده ولی فقیه در کردستان:
مرز باید ساماندهی و سود آن عاید مرزنشینان شود
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: موضوع مرز باید ساماندهی شده و به نحوی عمل شود که سود عاید از آن برای مرزنشینان و در چارچوب قانون باشد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در  نشست مشترک ائمه جمعه استان کردستان با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: پیگیری‌های لازم از سوی مسوولان برای ساماندهی وضعیت مرز و رفع مشکل کولبران در حال انجام است.

وی تاکید کرد: موضوع مرز باید ساماندهی و به نحوی عمل شود که سود عاید از مرز برای مرزنشینان و در چارچوب قانونی باشد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که مرز بسته شده است، باید مشاغل جایگزین برای تامین درآمد مرزنشینان داشتیم تا مرزنشینان با مشکل معیشت مواجه نمی‌شدند.

وی اذعان کرد: هدف از این ساماندهی این است که سود اصلی به جای اینکه به واسطه‌ها برسد خود مرزنشینان ببرند.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری دغدغه اصلی امروز در استان است، گفت: اشتغال باید با ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد و با حمایت دولت و ایجاد ارزش افزوده به صورت جدی دنبال شود.

وی تصریح کرد: ظرفیت های اشتغالزایی در کردستان زیاد است باید با جلوگیری از خام فروشی و فرآوری تولیدات ارزش افزوده را در استان بالا ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان  گفت: گاهی برخی اقدامات مانند ایجاد کارخانه‌های بزرگ شاید تولید ثروت بکند اما گردش مالی آن برای عده‌ای خاص است.

به گفته وی، در زمینه توسعه زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه راه، کارهای خوبی در استان در حال انجام است و پروژه‌های قابل توجهی در دست اجرا و یا بهره‌برداری است.

حسینی‌شاهرودی اذعان کرد: اعتبارات خوبی به حوزه توسعه زیرساخت راه‌های استان اختصاص داده شده که قطعا در آینده نزدیک شاهد تحولات خوبی در این زمینه خواهیم بود.

وی یادآوری کرد: دشمنان دنبال حاکم کردن فرهنگ مادی، اشرافیگری و شیطانی بودند، که با پیروزی انقلاب این وضع عوض شد و این فکر که اسلام و ارزش‌های دینی باید حاکم باشد در جامعه و کشورهای مختلف گسترش پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: جنگ امروز جنگ نرم است و دشمن با هجمه‌های فرهنگی دنبال ضربه‌زدن به مسلمانان است.

وی با تاکید بر اینکه ایران در فضای مجازی در تیررس دشمنان است، گفت: در مورد فضای مجازی تنها کشور ما درگیر نیست و این موضوع برای بسیاری از کشورها مشکل ایجاد کرده است.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان نیاز به تولیدات و کارهای فرهنگی داریم، گفت: انجام کار فرهنگی بدون بودجه و اعتبار امکان‌پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: همه باید در حوزه فرهنگ کار کنیم و در راستای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان نقش‌آفرینی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: این ماموریت و مسوولیت ماست و باید در برابر دشمنان ایستادگی کرده و بستر گسترش اسلام را در جهان فراهم سازیم.

وی اضافه کرد: دشمنان هرچه در توان داشتند علیه ارزش‌ها، دین و انقلاب ما پیاده کردند ولی مردم همیشه در پایبندی به ارزش‌ها ایستادند.

انتهای پیام

آخرین کتاب ها