رهبری نگاه امنیتی را از استان زدودند
1397/2/23
نشست مشترک با احزاب و تشکل‌های سیاسی
رهبری نگاه امنیتی را از استان زدودند

ماینده ولی فقیه در استان کردستان:

رهبری نگاه امنیتی را از استان زدودند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان ، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست مشترک با احزاب و تشکل‌های سیاسی و اعضای منتخب کمیته‌های مرکز مطالعات راهبردی دفتر نماینده ولی فقیه در سنندج، با اشاره به نزدیک شدن به ماه رمضان، اظهار کرد: ماه رمضان ماهی است که نفس کشیدن در آن هم سرشار ازثواب است.

وی خاطرنشان کرد: شب‌ قدر در ماه رمضان قرار گرفته که عبادت و برکت آن برابر با هزار ماه است و این مسئله حاکی از عظمت و بزرگی این ماه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه اذعان کرد: عدالت از مباحث بسیار مهمی است که موجب سعادتمندی جامعه می‌شود، انسان‌ها باید ابدی فکر کرده و ابدی عمل کنند اما گاهی در انجام کارها آینده نادیده گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باید قدر فرصت‌ها را بدانیم و از آنها به نحو احسن استفاده کنیم که ماه رمضان از جمله این فرصت‌ها است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به کردستان گریزی زد و گفت: سفر رهبری به کردستان در ابعاد مختلف برکات زیادی داشت ولی متاسفانه آنگونه که باید به آن پرداخته نشد.

حسینی‌شاهرودی اذعان کرد: از محل اعتبارات سفر رهبری به استان کردستان 830 میلیارد تومان برای اجرای 100 درصد پروژه‌ها  اختصاص یافت ولی تاکنون بیش از 3 هزار و 250 میلیارد تومان از محل مصوبات این سفر پول به استان تزریق شده است.

به گفته وی، پروژه‌های مختلفی در حوزه گازرسانی، راه‌سازی و غیره از محل اعتبارات سفر رهبری تعریف شده و بیش از آنچه قرار بود اجرا شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: رهبری در سفر به کردستان مباحثی را مطرح فرمودند که نگاه امنیتی را از استان زدود و نگاه‌های جهانی را به سمت این استان معطوف کرد.

وی تصریح کرد: نگاه وحدت یکی از اساسی‌ترین نیازها در استان کردستان بود که بیانات مقام رهبری در این استان بستر ایجاد و حاکم کردن این چنین نگاهی را فراهم کرد.

حسینی‌شاهرودی در ادامه وجود احزاب در جوامع مختلف را نشان از رشد سیاسی، فکری، اجتماعی و غیره دانست و افزود: بحث تحقق شعار باید از جنبه‌های مختلف اقتصادی و غیره مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: امیدواریم برکات مادی و معنوی سفر رهبری به کردستان ادامه داشته باشد تا از طریق آن بتوانیم برخی مشکلات را حل کنیم.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه سفر رهبری نقش مهمی در توسعه سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار داشت، گفت: حضور رهبری امنیت پایدار کردستان را بیش از پیش نشان داد و همین مسئله موجب شد بستر توسعه سرمایه‌گذاری در این استان فراهم شود.

وی اذعان کرد: در بحث حمایت از کالای ایرانی موضوع مصرف مد نظر است این در حالی است که باید به موضوع تولید بیشتر توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید داشت: اینکه کردستان در بحث تولید کالاهای داخلی ظرفیت‌های خوبی دارد که باید از این ظرفیت به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.

به گفته حسینی‌شاهرودی، حمایت از تولیدکنندگان و تولید کالاهای مرغوب و باکفیت زمینه تحقق شعار حمایت از تولیدات داخلی را فراهم می‌‌سازد.

وی اذعان داشت: باید کیفیت تولیدات داخلی را با حمایت بالا ببریم تا توان رقابت‌پذیری در بازارهای جهانی را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اگر ما حمایت جدی از کالای ایرانی نداشته باشیم و همیشه مصرف کننده کالاهای خارجی باشیم در آینده با چالش مواجه خواهیم شد.

حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: ما توان، قدرت و نعمت‌های خدادادی داریم که می‌توانیم در بحث صادرات تولیدات داخلی موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه تحریم‌های دشمنان علیه ایران همواره موجب شده که در حوزه های مختلف به خودکفایی برسیم، گفت: تحریم‌های دشمنان وابستگی اقتصادی ایران به نفت را تا حدودی کاهش داد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: با توان نیروهای توانمند توانستیم در دستیابی به تکنولوژی‌های روز که زمانی از خارج وارد می‌کردیم گام‌های بلندی برداریم.

حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه حمایت از کالای ایرانی یک وظیفه همگانی است، گفت: مکانی در راستای عرضه تولیدات داخلی استان ایجاد شود تا مردم با سهولت بیشتری به کالاهای تولیدی دسترسی داشته باشند.

وی اذعان داشت: دشمنان در تلاش بودند که ایران را به گونه‌ای منزوی کنند که صدایش را هیچ جا نشنود ولی هیچ غلطی نکردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان کرد: دشمنان علیه کشور ما هر کاری انجام دادند و از هیچ توطئه‌ای فروگذار نبودند چون خداوند برکت و عنایتی به ملت ایران داده که دشمنان از ما می‌ترسند.

انتهای پیام

 


آخرین کتاب ها