دفاع از مظلومان جهان از معروفات بزرگ است
1397/2/25
ستاد امر به معروف و ونهی از منکر استان کردستان
دفاع از مظلومان جهان از معروفات بزرگ است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

 

دفاع از مظلومان جهان از معروفات بزرگ است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه استانی ستاد امر به معروف و ونهی از منکر استان کردستان، گفت: ماه خدا با همه برکات، رحمت الهی و آمرزش خداوند در حال رسیدن است لذا محروم کسی است که ماه مبارک رمضان را از یاد ببرد.

وی افزود: در این ماه شیاطین در غل و زنجیر بوده و رحمت الهی در حال بارش و فراگیری همه انسان‌ها است و لذا باید خودمان را در معرض قرار بدهیم و تلاش کنیم دیگران در معرض این بارش الهی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: خدا را شاکریم که در کشوری زندگی می‌کنیم که همه تلاش‌ها و همت‌ها برای تبدیل فضا به یک فضای معنوی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: بیشترین اعتراض به مفاسد و منکرات را خود مردم بیان می‌کنند اما مردم در تذکر لسانی به افرادی که منکری را مرتکب می‌شوند مسوولند که اگر این تذکر لسانی فراگیر شود بیشتر اثرگذار است پس نباید مردم احساس کنند که همه وظایف به مسؤلین ختم می‌شود و مردم وظیفه‌ای ندارند همانگونه که امر به معروف و نهی از منکر برای همه است.

وی اضافه کرد: با استقرار حکومت اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر در ایران زنده شد که ایستادگی در برابر کفر، استکبار و زورگویان عالم بزرگترین نهی از منکر است.

به گفته نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، اگر در جایی به مظلومی کمکی شود این معروف است حالا این کمک چه در یمن باشد و چه در جاهای دیگر، چه مسلمان و چه غیر مسلمان باشد، ما از آنها دفاع می‌کنیم لذا امام راحل از یک منکری جلوگیری کرد که اگر جمهوری اسلامی نبود زمین را فساد می‌گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در زمانی که دشمنان دین اسلام و بشریت دست به دست هم دادند تا فرهنگ خود را بر جهان حاکم کنند، امام خمینی(ره) آمد و گفت ما می‌ایستیم و انقلابمان را حاکم می‌کنیم و نگذاشت این کار انجام شود و این حرکت بزرگ و معروفی بود که منکر را بیرون انداخت.

 

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بدترین سلطه را سلطه فرهنگی دانست و گفت: انقلاب اسلامی سبب شد اکنون مسلمانان اجازه نمی‌دهند که کافران راهی بر سلطه آن‌ها داشته باشند و هر روز با جریان مقاومت در جهان ظلم‌ها شکسته شده و به انزوا کشیده می‌شود.

وی گفت: دولت‌های استکباری می‌خواستند حزب‌الله را از رده خارج کنند اما مردم قدرشناس اعم از سنی و شیعه می‌گفتند که حزب‌الله ما را از زیر سلطه صهیونیست آزاد کرد و امنیت کشور را مدیون حزب‌الله هستیم.

حسینی‌شاهرودی ادامه داد: در سوریه هم به همین نحو است که رویش‌هایی دارد و جوانانی قدرت پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: زمانی ما می‌توانیم این رهبری و سروری را داشته باشیم که عزت نفس و امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم و باید همه به فکر باشیم و نسبت به اینها رئوف و مهربان باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید داشت: مسوولان در جمهوری اسلامی باید در داخل از سرزمین دفاع کنیم تا این پشتوانه وجود داشته باشد چون استکبار در تلاش است تا نهضت جهانی شکست بخورد و به هرشکلی بتوانند نیروهای ما را از بین ببرند.

وی اضافه کرد: استکبار و دشمنان اسلام و انقلاب با اشکال گوناگون سعی می‌کنند جوانان را از مساله ازدواج دور کنند در صورتی که ازدواج یک معروف است.

حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: در کشور 12 میلیون جوان داریم که باید ازدواج کنند چون تنهایی جوانان یک مشکل بسیار بزرگ برای کشور ما است لذا یکی از مقدمات، فراهم کردن شغل و مسکن است که باید به فکر باشیم و یکی دیگر از کارها این است که با توجه به اسلام و دستورات دینی عادی‌سازی کنیم.

وی گفت: افرادی شاید ظاهرشان عوض شده اما ارزش‌هایشان تغییر نکرده و به مقدسات دین و اسلام احترام می‌گذارند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری مجدد آمدن ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: باید با امر به معروف تلاش کنیم افرادی که حرمت‌شکنی می‌کنند آنان را هدایت کنیم.

وی اظهار داشت: انتظاری که ما از مسئولین داریم این است هر کدام مسئولیت خود را دقیق انجام بدهیم و از ظرفیت ماه رمضان استفاده شود که تمرین کنیم تا بعد از ماه رمضان هم جامعه به طرف گناه نرود


آخرین کتاب ها