سواستفاده کنندگان اقتصادی ستون پنجم نیروهای دشمن هستند/ سلامت دستگاه قضایی با نیروهای شاغل آن تضمین می‌شود.
1397/4/2
نماینده ولی فقیه در کردستان:
سواستفاده کنندگان اقتصادی ستون پنجم نیروهای دشمن هستند/ سلامت دستگاه قضایی با نیروهای شاغل آن تضمین می‌شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر ضرورت برخورد جدی قضا با افرادی که موجب ایجاد فشار اقتصادی بر مردم شدند، گفت: سواستفاده کنندگان اقتصادی ستون پنجم نیروهای دشمن هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با مدیران و مسوولان دستگاه قضایی استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای 7 تیرماه به ویژه شهید بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه اظهار کرد: قوه  قضاییه جایگاه  و تشکیلات پیچیده ای  است که وظیفه اجرای عدالت را در نظام جمهوری اسلامی بر عهده دارد.
 
وی با تاکید براینکه همه دستگاه‌ها و قوه‌های نظام وابسته به قوه قضاییه است از این رو سلامت این نهاد باید زبانزد باشد، گفت: قوه قضاییه دستگاهی است که رسالت جلوگیری از ظلم و بی عدالتی را برعهده دارد، و از آنجا که در این جایگاه قدرت قراردارد باید سالم ترین مجموعه و افرادی که در این دستگاه خدمت می‌کنند باید از سالم‌ترین افراد و آراسته به تقوا باشند
 
به گفته این مقام مسوول، قوه قضائیه رسالت اجرای عدالت را دارد و اساس استواری هر نظامی هم بر عدالت استوار است. 
 
آیت الله حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه افزایش تقوا  منجر به سالم تر شدن می‌شود، افزود: تقوا مختص یک گروه خاص نیست و یک نسخه‌ عمومی برای جامعه است.
 
وی اذعان کرد: نبود عدالت و تقوا منجر به ایجاد ظلم و تجاوز از قانون می‌شود از این رو نباید در دستگاه قضایی از گزینش و صیانت از افراد شاغل در این مجموعه غفلت شود.
وی با بیان اینکه اگر باور به آخرت در افراد جدی باشد دنیای آنها هم تنظیم می‌شود عنوان کرد:جایگاه معنوی انسان به او ارزش و رتبه می‌دهد که چنین امری با پول بدست نمی آید.
 
به گفته وی، جنبه خود کنترلی در دستگاه‌های مختلف به ویژه دستگاه قضایی امری ضروری است.
 
وی با اشاره به اینکه سلامت دستگاه قضایی با توجه به نیروهای شاغل در آن تضمین می‌شود، چراکه نخستین مرحله حفاظت، حفاظت از پرسنل است، اذعان کرد: توجه به مساله مرگ و آخرت مساله‌ای است که در سطح کلان کمتر به آن توجه شده است، در حالیکه اگر مورد توجه قرار گیرد، دنیا هم بر اساس آن تنظیم خواهد شد.
 
به گفته وی، در دستگاه قضا، باید توجه به این امر بیش از هرجای دیگری باشد چرا که منجر به خودکنترلی افراد می‌شود.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان به هجمه‌هایی  که از سوی دشمنان بر قوه قضاییه وارد می شود، گفت: اگر مملکتی دشمنان قصد حمله و تضعیف آن را داشته باسد و نارضایتی های مردمی را گسترش دهد نخستین مکانی که مورد حمله آنها قرار می گیرد، دستگاه قضایی است.
 
وی با اشاره به اینکه نباید دنباله رو دشمنان و عمل کننده به خواسته های انها باشیم چرا که ایستادگی در مقابل با دشمنان بر طبق قرآن جهاد کبیر است، گفت: .دشمنان برای ضربه به جایگاه رهبری، دستگاه‌های زیرمجموعه رهبری را مورد هجمه قرار می دهند تا آنرا به رهبر نسبت بدهند.
 
به گفته وی، رهبری ستون محکمی در کشور ایران است و  این جایگاه ارزشمند تا زمانی که که مردم حامی و پشتیبان او باشند اقتدار دارد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان فشارهای اقتصادی را از ترفندهای دشمن دانست و گفت:  دستگاه قضا با افرادی  که موجب  شدند فشار اقتصادی بر مردم بیشتر شود، برخورد کند.
 
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه  سواستفاده کنندگان اقتصادی ستون پنجم نیروهای دشمن هستند، گفت:  در وضعیت کنونی عده ای زالو صفت  با دشمن همراه شدند و اقدام به افزایش کالاهایی کردند که هیچ ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارد.
 
 وی سلامت دستگاه قضا و همه سازمان‌های مرتبط با آن را امری مهم عنوان کرد و افزود: این دستگاه می‌تواند حق را به حق‌دار برساند و به همین دلیل است که حساسیت ویژه‌ای در آن وجود دارد و اگر آسیبی به آن وارد شود، فورا به چشم می‌آید.
نماینده ولی فقیه در استان وضعیت فعلی این دستگاه در استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این طبیعی است که در دستگاه قضا، همواره یک طرف دادرسی ناراضی باشد وکمتر کسی است که خود را محق نداند و این ناشی از منفعت‌طلبی افراد است.
وی مقابله با این توطئه دشمن را نیازمند جهادکبیر اعلام کرد و افزود: نباید دنباله رو دشمن شد وبرای تضعیف این قوه که نقش خود را به خوبی ایفا می کند، گام برداشت.
نماینده ولی فقیه در استان به تلاش دشمن برای تضعیف دو بعد رهبری و مردم نیز اشاره کرد و افزود: دشمن از همراهی این دو هراس دارد و می‌داند تنها راه ضربه به نظام اسلامی خدشه به این همراهی است و سالها در تلاش است تا با ضربه به جایگاه رهبری، مردم را دلسرد کند اما با عنایت الهی نتوانسته است.
آیت‌الله حسینی شاهرودی،با بیان اینکه این روزها شاهد افزایش سرسام‌آور کالاهایی هستیم که هیچ ارتباطی با نوسانات ارز ندارد و فشار اصلی آن بر دوش قشر کم‌درآمد جامعه وارد می‌شود، تصریح کرد: این افزایش قیمت در پس پرده بهانه افزایش تحریم‌هاست.
 
وی این افزایش قیمت‌ها را حاصل جنگ روانی و عملکرد ستون پنجم دشمن عنوان کرد وافزود: وضعیت امروز جهان متفاوت از اوایل انقلاب و دوران جنگ تحمیلی است و دنیا می داند و امروز ایران جبهه‌ای است که اروپا می‌داند اگر مقابل آمریکا بایستد، جبهه‌ای به نام ایران را با ود همراه می‌کند و برای حفظ حیثیت خود است که نمی خواهد زیر پرچم آمریکا بماند.
 
آیت‌الله حسینی شاهرودی افزود: ترامپ پاجای پای گورباچف گذاشته و در حال فروپاشی آمریکایی است که ثروتش همانند گلوله برف در حال آب شدن است.
 
به گفته نماینده ولی‌فقیه در کردستان، اروپا در بین دو مساله موازنه‌ای گیر کرده است و گرفتاری آنها بسیار بیشتر از ایران است و برای همین به دنبال ارتباط با ایرانی هستند که ثروت بسیاری را از نظر منابع طبیعی، قدرت نظامی و علمی است که در آینده به آن نیاز خواهند داشت در این شرایط نباید دست و پای خود را گم کنیم و منتظر تصمیم اروپا باشیم.
 
آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه قوه قضاییه جای نصیحت نیست، بلکه منشاء عدالت هرکشوری است، افزود: این قوه باید مبنای حفظ واجرای عدالت باشد و با متخلفان و اخلاگران اقتصادی به شدت برخورد کند این دستگاه باید خود را سالم نگهدارد و قدرتمندانه با نگاهی مستقل به میدان بیاید.
به گفته وی، مطالبه‌گری اصل مهم دیگری است که این دستگاه باید مد نظر قرار دهد و در برابر تخلفات محکم بایستد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر ضرورت پیشگیری در همه اموراز جمله وقوع جرم اذعان داشت: رشد حجم پرونده‌های قضایی روند مطلوبی نیست و کسر شان نظام اسلامی است ولذا همه دستگاهها اعم از اجرایی و مقننه هم باید پای کار باشند و سرچشمه‌های وقوع جرم را خشک کنند.
 
وی زندان‌ها را مکان تربیت و بازگرداندن افراد به چرخه زندگی خواند و خاطرنشان کرد: زندان باید ندامتگاهی برای همه مجرمان شود و برای انسان‌هی خطرناکی که ابراز ندامت نمی‌کنند، روش‌های دیگری به کار گرفته شود.
 
به گفته آیت‌الله حسینی شاهرودی برخی افراد در زندان‌های مرکز، برای خود حکومت می‌کنند و زندان برایشان معنایی ندارد.
 
وی به مدیران ومسئولان دستگاه قضایی استان توصیه کرد پرونده‌هایی را در اولویت رسیدگی قرار دهند که ضربه بیشتری را به مردم می زند و در ادامه با اشاره به گره کور سرمایه‌گذاری در کردستان گفت: وجود برخی افراد دله و سواستفاده‌گر در بدنه اجرایی را عامل فرار سرمایه‌گذاران از استان عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه کارشکنی این افراد زمینه ساز تبلیغ سوء در بخش سرمایه‌گذاری استان می شود و بر لزوم حساسیت در شناسایی و برخورد سخت با این افراد تاکید کرد و افزود: دستگاه قضا از همه ابزارهای مورد نیاز فرهنگی، آموزشی و پیشگیرانه خود برای کنترل این مسائل استفاده کند.
 
آیت‌الله حسینی شاهرودی در پایان بر لزوم ورود دستگاه قضا برای حمایت از تولید داخلی با کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت شد و گفت: اخباری مبنی بر افزایش واردات کالا در سه ماهه امسال که سال حمایت از کالای ایرانی است، به گوش می رسد که در صورت صحت آن، باید گفت که دشمن برنده شده است.
 

آخرین کتاب ها