ساخت‌ و سازها در محدوده شهر باید با اجازه شهرداری انجام شود/توسعه فضای سبز اولویت شهرداری باشد
1397/4/2
نماینده ولی فقیه در کردستان
ساخت‌ و سازها در محدوده شهر باید با اجازه شهرداری انجام شود/توسعه فضای سبز اولویت شهرداری باشد
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بحث مقابله با ساخت و سازها در محدوده شهر باید با هماهنگی شهرداری انجام شود و هیچ دستگاه و سازمانی حق ندارند بدون مجوز شهرداری اقدام به ساخت و ساز کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با جمعی از اعضای شورای شهر سنندج، اظهار کرد: در خدمات‌رسانی به مردم نگاه کلان داشته باشید و با برنامه‌ریزی مناسب و کار کارشناسی جلو بروید.
 
وی با بیان اینکه در بحث وصول مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی باید دنبال کارهایی بروید که خروجی داشته باشد، گفت: باید از راه‌هایی بروید که در اسرع وقت به نتیجه برسید.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه در جواب به درخواست اعضای شورای شهر مبنی بر عضویت شورای شهر در شورای فرهنگ عمومی، اضافه کرد: برای این درخواست باید از طریق مرکز اقدام کنیم.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی را ضروری دانست و گفت: تصمیمات کلان فرهنگی در این جلسات گرفته می‌شود که باید حتما به صورت مستر برگزار شد.
 
وی افزود: در بحث رفع برخی مشکلاتی که شهرداری با دستگاه‌ها دولتی دارند، باید جلسات ویژه در این راستا برگزار شود.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: بحث مقابله با ساخت و سازها در محدوده شهر باید با هماهنگی شهرداری انجام شود و هیچ دستگاه و سازمانی حق ندارند بدون مجوز شهرداری اقدام به ساخت و ساز کنند.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی برخورد با دستگاه‌های متخلف را ضروری دانست و گفت: ساخت و سازها باید با هماهنگی دستگاه متولی در شهر انجام شود تا از هدر رفت هزینه‌ها نیز جلوگیر شود.
 
وی اضافه کرد: همانگونه که مردم برای ساخت و ساز و بازسازی خانه باید از شهرداری مجوز بگیرند دستگاه‌های دولتی نیز بدون گرفتن مجوز حق ساخت و ساز ندارند.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه در بحث آب و هوای شهر سنندج و مقابله با ریزگردها را ضروری دانست و اذعان داشت: با توجه به محصور شدن سنندج در بین کوه‌ها باید ساز و کارهای لازم برای مقابله با ریزگردها انجام شود.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی توسعه فضای سبز در شهر سنندج را مورد تاکید قرار داد و گفت: ‌شورا و شهرداری سنندج باید در این راستا برنامه داشته باشد.
 
به گفته وی،چشم‌انداز برنامه‌ریزی‌های شهرداری باید برای یکی و دو سال نباشد در بحث مدیریت شهری نیاز به کارهای زیرساختی داریم.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان استفاده از ظرفیت مردمی در توسعه فضای سبز را ضروری دانست و گفت: می‌توان با حمایت و سرمایه خود مردم زمینه توسعه فضای سبز را در شهر سنندج فراهم کرد.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: کمیته مخصوص هوای شهر باید در سنندج تشکیل و در این راستا با دستگاه‌های متولی هماهنگ‌های لازم صورت بگیرید.
 
وی با بیان اینکه شرایط جوی در حال تغییر است، اظهار داشت: باید از امروز به فکر روبرویی با بحران باشیم و در این راستا از ظرفیت‌های مختلف استفاده شود.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان ساماندهی پسماندها را از دیگر اقدامات ضروری خواند و افزود: امکانات و تکنولوژی لازم برای تبدیل پسماندها به ارزش افزوده در کشور وجود دارد که باید از این بستر به نفع احسن استفاده شود.
 
به گفته آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ، شورا و شهرداری از ظرفیت سرمایه‌گذار و بخش خصوصی در این راستا استفاده کنند و از این طریق نیز به نوعی برای خود منبع درآمد ایجاد کند.
 
 

آخرین کتاب ها