مراجع عظام تقليد خواستار حمايت از دولت در وضع کنوني شدند
1397/4/9
مراجع عظام تقليد خواستار حمايت از دولت در وضع کنوني شدند
محمود واعظي رئيس دفتر رئيس‌جمهوري روز پنجشنبه در سفر به قم به طور جداگانه با شماري از مراجع عظام تقليد و همچنين توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) ديدار و گفتگو كرد.
به گزارش ايسنا،آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي در ديدار رئيس دفتر رئيس‌جمهوري با بيان اين که نمي‌توان منکر شد که در همه جا و از جمله دولت ضعف‌هايي وجود دارد، تصريح کردند: با اين اوصاف اما در شرايط فعلي هرگونه تضعيف دولت امري کاملاً خلاف است و همه بايد از دولت حمايت کنند و در زماني که دشمن همه توان خود را به کار گرفته است تا به نظام جمهوري اسلامي‌ضربه بزند، بايد دولت را تقويت کنيم.اين مرجع جهان تشيع افزودند: امروز زمان تسويه‌ حساب‌هاي شخصي و حل اختلافات انتخاباتي نيست و اگر هم دولت در جايي ضعف دارد، همه بايد کمک کنيم تا اين ضعف‌ها برطرف شود.
 
آيت الله العظمي مکارم شيرازي، شرايط امروز را امتحان تاريخي براي ملت ايران و دولت و نظام دانستند و گفتند: در اين شرايط بسيار مهم است که دولت درباره عملکرد و اقدامات خود اطلاع‌رساني گسترده ، دقيق و بهنگام داشته باشد و آنچه را که مايه اميدآفريني براي مردم است با هنرمندي به آنها انتقال دهد و البته ضعف‌ها و نقص‌هاي احتمالي را هم صادقانه بپذيرد چرا که اين مسأله تأثير رواني بسيار مثبتي خواهد داشت.
 
آيت‌الله العظمي سبحاني هم گفتند: در وضع جديدي که براي کشور پيش آمده است، بايد تلاش کنيم با حفظ وحدت مردم را بيش از پيش به آينده اميدوار کنيم که لازمه اين مهم تأمين رضايت و مطالبات عامه مردم است. اين مرجع تقليد خاطرنشان کردند: ما در نظام جمهوري اسلامي‌همه سرنشينان يک کشتي هستيم و سرنوشت واحدي داريم؛ لذا بايد اختلاف سلايق را کنار بگذاريم و اگر مسأله‌اي وجود دارد هم با گفتگو حل و فصل شود. مشکلات امروز پيش‌روي نظام بيشتر از مشکلات سال‌هاي اول انقلاب و زمان جنگ نيست، اما بايد براي عبور از اين مشکلات سطح وحدت و همدلي بين مردم و نظام به سطح انسجام کشور در سال‌هاي اول انقلاب برسد که يک نکته بسيار مهم در وضع کنوني اين است که با سوءاستفاده‌کنندگان از اوضاع امروز و مفسدان اقتصادي برخورد قانوني قاطع داشته باشيم.
 
ايشان با درخواست ابلاغ سلام ايشان به رئيس جمهوري، تصريح کردند: به خوبي مي‌دانم که آقاي روحاني و همکارانشان در دولت يکي از سخت‌ترين دوران رياست جمهوري در کشور را تجربه مي‌کنند، اما يقيناً اگر با مفسدان اقتصادي قاطعانه مقابله کنند و اخبار آن را به اطلاع مردم برسانند، مردم به آينده اميدوار مي شوند و قدردان دولت خواهند بود و جنگ رواني دشمن هم هر قدر هم که شديد باشد، خنثي خواهد شد.
 
آيت‌الله العظمي علوي گرگاني هم در ديدار واعظي گفتند: در وضع حاضر مهمترين مسأله تقويت راه‌هاي انسجام و وحدت در داخل کشور است؛ به گونه‌اي که اختلاف و افتراقي ايجاد نشود تا دشمن بتواند از آن سوءاستفاده کند.
 
بايد با تأمين مطالبات و نيازهاي مردم، رضايت آنها را حاصل کنيم تا به عنوان مهمترين پشتوانه نظام و مهمترين رکن وحدت، همچنان حامي‌و پشتوانه اصلي نظام باشند و مسئولان هم بايد تحت نظر مقام معظم رهبري و با همدلي و هماهنگي يکديگر، در اين زمينه تلاش خود را مضاعف کنند.
 
اين مرجع با درخواست ابلاغ سلام ايشان به رئيس جمهوري، تصريح کردند: بايد با تأمين مطالبات و نيازهاي مردم رضايت آنها را حاصل کنيم تا به عنوان مهمترين پشتوانه نظام و مهمترين رکن وحدت، همچنان حامي‌و پشتوانه اصلي نظام باشند و مسئولان هم بايد تحت نظر مقام معظم رهبري و با همدلي و هماهنگي يکديگر، در اين زمينه تلاش خود را مضاعف کنند.
 
ضرورت مقابله با گراني
 
آيت‌الله العظمي نوري همداني هم با اشاره به شرايط پيش آمده به دنبال مواضع جديد دولت آمريکا و خروج از برجام، گفتند: وحدت رمز پيروزي و بقاي جمهوري اسلامي‌است و امروز بيش از هر زمان ديگري نياز داريم که رابطه بين مردم با نظام و مسئولان با يکديگر نزديكتر‌ و صميمي‌تر باشد.
 
ايشان با بيان اين که رئيس جمهوري محترم فرزند حوزه و برخاسته از متن انقلاب هستند، گفتند: از دولت مي‌خواهم با توجه به ضرورت مراقبت از وضع معيشت و زندگي عامه مردم، با نظارت و اشراف دقيق با گراني مقابله کند.
 
امروز بيش از پيش به انسجام و همدلي نياز داريم
 
آيت‌الله العظمي شبيري زنجاني هم گفتند: وحدت، همواره يکي از اصولي‌ترين و اساسي‌ترين نيازهاي جامعه اسلامي‌بوده و هست و امروز با توجه به تشديد هجمه‌هاي دشمنان بيش از پيش به انسجام و همدلي نياز داريم. ايشان ديروز در ديدار رئيس دفتر رئيس ‌جمهوري، ضمن بيان اين که يقينا اگر در کنار هم باشيم از همه مشکلات هم عبور خواهيم کرد، افزودند: وجود اختلاف نظر در جوامع امري کاملا طبيعي است و اگر با حسن نيت و حسن نظر همراه باشد، بسيار هم سازنده است، اما اگر اين اختلاف‌نظرها به سمت تفرقه پيش برود، بسيار مضر خواهد بود.
 
آيت‌الله العظمي شبيري زنجاني از تلاش‌هاي دولت براي رسيدگي به محرومان و به ويژه تلاش براي پيشگيري از تأثيرگذاري فشارهاي اقتصادي دشمن بر معيشت عامه مردم تقدير و تشکر کردند و براي دولت در اين مسير آرزوي موفقيت روزافزون کردند.
 
رئيس جمهور نيت خالصي براي حل مشکلات دارند
 
آيت الله ابراهيم اميني ديروز در ديدار رئيس دفتر رئيس‌جمهوري با ابلاغ سلام به رئيس جمهوري و آرزوي موفقيت دولت، ‌گفت: امروز دشمني آمريکا آشکارتر از هر زمان ديگري شده است و ديگر کسي نيست که در خباثت و خصومت آمريکا با جمهوري اسلامي‌و اصل نظام ترديد داشته باشد.وي افزود: تنها راه مقابله با دشمني‌هاي آمريکا وحدت، همدلي و انسجام مردم است. بايد با توجه بيشتر به نيازها و مطالبات مردم و تلاش براي مهار آثار فشارهاي دشمن بر زندگي مردم، وحدت ملي را بيش از پيش تقويت کنيم تا با جلب رضايت مردم، توطئه‌هاي دشمنان خنثي شود.
 
مدرس برجسته حوزه علميه قم اظهارداشت: امروز جمهوري اسلامي‌با مديريت بسيار خوب و بي‌نقص مقام معظم رهبري و همچنين مديريت بسيار خوب دکتر روحاني که انصافاً تاکنون بسيار خوب بوده است، به پيش مي‌رود و به لطف خدا مردمي‌که با حضور خود در صحنه، انقلاب را به پيروزي رساندند و نظام جمهوري اسلامي‌را مستقر کرده‌اند همچنان در صحنه حضور دارند و اگر بتوانيم همچون گذشته با رسيدگي مناسب به مطالبات مردم آنها را در صحنه نگه داشت، هيچ نگراني از توطئه‌هاي دشمنان وجود نخواهد داشت.
 
وي اظهارداشت: دکتر روحاني مديريت خوبي داشته است و نيت خالصي براي حل مشکلات دارند و اميدوارم ايشان و بقيه مسئولان نظام تحت رهبري و ارشادات مقام معظم رهبري، بتوانند کشور را از مشکلات با موفقيت عبور دهند. مادامي‌که مقام معظم رهبري و اين مردم را داريم، آمريکا نمي‌تواند در برابر جمهوري اسلامي‌کاري از پيش ببرد.
 
اميني خاطرنشان کرد که دكتر روحاني از دوستان بسيار صميمي‌و قديمي‌بنده هستند و همواره به ايشان علاقه داشته و دارم. از ايشان تشکر مي‌کنم که مسئوليت سنگين رياست جمهوري را برعهده گرفتند و همواره و به ويژه در شرايط سخت کنوني دعاگويشان بوده و موفقيت‌شان را از خداوند مسألت مي‌کنم.
 
 

آخرین کتاب ها