ارائه رشته‌های تحصیلی باید با توجه به نیاز بازار کار باشد
1397/4/9
نماینده ولی فقیه در کردستان:
ارائه رشته‌های تحصیلی باید با توجه به نیاز بازار کار باشد
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ارائه رشته‌های تحصیلی باید با توجه به نیاز بازار کار باشد، گفت: دانشگاه‌ها باید نیاز جامعه را بدانند بسیاری از رشته‌هایی که در گذشته ارائه می‌شد الان دیگر اشباع شده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با رئیس و معاونین دانشگاه آزاد کردستان در سنندج، اظهار کرد: ما در کشور حکوت اسلامی، دولت اسلامی تشکیل داده‌ایم و الان باید دنبال تشکیل تمدن اسلامی باشیم.
 
وی خاطرنشان کرد: اسلام یک مدل خاص از انسان ارائه می‌کند چراکه غرب تنها نگاهش به انسان مادی است و هیچ کاری به بعد روحی انسان ندارد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه اصل و دیدگاه اسلام نسبت به انسان بعد روحی آن است، عنوان کرد: بر اساس منظر اسلام جسم انسان مرکبی برای رشد روح است.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: باید انسان‌هایی تربیت کنیم که انسان را رشد و در جایگاه خاص خود قرار دهد و این مهم تنها با حرکت بر اساس دستورات خدا تحقق پیدا می‌کند.
 
وی با بیان اینکه دین به تمام ابعاد زندگی انسان‌ها کار دارد، افزود: خداوند بر همین اساس به انسان عقل داده که بتواند با عقل مسیر رشد و تعالی را طی کند.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید براینکه خداوند در قرآن بر علم‌آموزی انسان در حوزه‌های مختلف تاکید می‌کند، گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید که به اندازه‌ای علم بیاموزید که بر آسمان‌ها تسلط پیدا کند.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه علم حاکمیت، سلطنت و قدرت می‌آفریند، اذعان کرد: علم را باید در حوزه‌های مختلف فرابگیریم و در مسیر توسعه از آن بهره بگیریم.
 
وی خاطرنشان کرد: آموزش نیروی کار برای ایجاد بستر در راستای اشتغال‌زایی و رفع مشکل بیکاری با توجه به نیاز امروز استان باید مد نظر قرار گیرد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید براینکه ایجاد ظرفیت اشتغال‌زایی در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی و غیره را ضروری خواند و گفت: باید با توجه به نیازهایی که در جامعه وجود دارد ایده پردازی کنیم.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: پول در دست مردم وجود دارد اما نمی‌دانند از این پول در چه مسیر استفاده کنند که این رسالت اصلی دانشگاه‌ها است که برنامه برای مردم داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه ارائه رشته‌های تحصیلی باید با توجه به نیاز بازار کار باشد، اذعان کرد: دانشگاه‌ها باید نیاز جامعه را بدانند بسیاری از رشته‌هایی که در گذشته ارائه می‌شد الان دیگر اشباع شده است.
 
به گفته نماینده ولی فقیه در کردستان، نیاز امروز جامعه کار و اشتغال است از این رو باید تحصیلات را با ارائه رشته‌هایی کاربردی به اشتغال وصل کنیم.
 
آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه در زمینه کشاورزی، صنعت و کشاورزی در استان ظرفیت‌های خوب و متناسبی داریم که باید از این بستر در راستای رفع مشکل بیکاری و توسعه اقتصادی در استان بهره بگیریم، اذعان کرد: با کمترین اعتبار می‌توان در حوزه کشاورزی و گردشگری در استان اشتغال ایجاد کنیم.
 
وی اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید در زمینه دانش بنیان‌ بیش از پیش ورود پیدا کند و در این حوزه سرمایه‌گذاری کند.

آخرین کتاب ها